01.03.2018

Nowy menadżer ds. najmu w Gemini Holding

Zarządzanie

CBRE Retail 2030: Jaka przyszłość czeka polski handel?

Nowe technologie, potrzeby konsumentów i lokalizacja – to trzy obszary rozwoju handlu w Polsce, na które wskazuje najnowszy raport CBRE „Zakupy przyszłości. Retail 2030”.

Tak będzie wyglądał sklep w 2025 roku

Nowe technologie, w tym rozwiązania digital signage, zmienią sklepy i sposób robienia zakupów o 180 stopni. Kasy i stojący za nimi sprzedawcy czy papierowe etykiety znikną. Zastąpią je samoobsługowe kioski i elektroniczne ceny.

Rosną wydatki na ochronę i recepcję

W 2017 roku koszty eksploatacyjne w budynkach biurowych pozostały na poziomie zbliżonym do odnotowanego przez ekspertów Knight Frank w 2016 roku.

Fitness w galerii handlowej przyciąga

Polacy chcą gubić zbędne kilogramy w galeriach handlowych? W odpowiedzi powstaje tam coraz więcej fitness clubów i siłowni.

Do grona pracowników Gemini Holding dołączyła Joanna Zemczak, która będzie odpowiedzialna za prowadzenie i koordynowanie działań komercjalizacyjnych i rekomercjalizacyjnych centrów handlowych Gemini Park.

Joanna Zemczak jest związana z rynkiem nieruchomości komercyjnych od 2005 roku. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w komercjalizacji i rekomercjalizacji powierzchni handlowych, negocjowaniu i renegocjowaniu umów najmu oraz monitorowaniu i egzekwowaniu zapisów umów najmu, które zdobyła podczas ponad 10-letniej pracy jako menadżer ds. najmu w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Jest absolwentką Uniwersytetu Opolskiego.

– Miło mi zakomunikować, że zespół Gemini Holding wzmocniła Joanna Zemczak, doświadczona na rynku deweloperskim menager, która będzie odpowiedzialna za proces najmu obiektów będących w portfelu spółki. Jesteśmy pewni, że obecność i kompetencje Joanny przyczynią się do jeszcze lepszych efektów w zakresie komercjalizacji lokali oraz do owocnej współpracy zarówno z obecnymi jak i nowymi najemcami naszych obiektów – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzająca w Gemini Holding. – Zatrudnienie nowego pracownika ma na celu wzmocnienie zespołu ds. komercjalizacji, które jest niezbędne ze względu na planowane działania związane z rekomercjalizacją centrów Gemini Park w Tarnowie i Bielsku-Białej, jak również zaawansowane działania na ostatnim etapie komercjalizacji najnowszej inwestycji w Tychach – dodaje A. Malcharek.

Gemini Holding to krakowska firma, która od 25 lat działa na polskim rynku deweloperskim. Historia firmy rozpoczęła się w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl na terenie całej Polski. Przełomowym krokiem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych przez spółki należące do Gemini Holding. W portfolio znajdują się trzy takie obiekty: Gemini Park Bielsko-Biała, Gemini Park Tarnów oraz budowane obecnie centrum handlowe Gemini Park Tychy, którego otwarcie zaplanowano na wiosnę 2018 roku.