03.10.2019

Kraków: Znaleźli sposób na nietrafione prezenty urodzinowe

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Profesjonalizm w branży utrzymania czystości

– Serwis utrzymania czystości wciąż bywa czasami lekceważony. Tymczasem firmy sprzątające obsługują dziś tysiące metrów kwadratowych, w czasach kiedy liczą się czas i ekonomia procesu sprzątania – twierdzi Eduard C. Kutyma.

Architektura Podhala i nowoczesne technologie

Wywiad z Marcinem Steindlem z biura architektonicznego Karpiel i Steindel Architektura.

Mijający rok w branży Facility Management

W 2020 roku będzie jeszcze więcej walki o pracownika, permanentnej digitalizacji procesów, nieustannego skracania i usprawniania działania.

Chimney laureatem prestiżowego konkursu Office Superstar

Chimney Poland, firma specjalizująca się w postprodukcji obrazu, została właśnie laureatem trzeciej edycji konkursu Office Superstar w kategorii branża kreatywna.

Centrum Handlowe Czyżyny ułatwi mieszańcom Krakowa i nie tylko szukanie prezentów na każdą okazję. Pomóc ma w tym nowe rozwiązanie, które zminimalizuje ryzyko kupna nietrafionego upominku i jego zwrotu.

Polacy kupują coraz więcej nietrafionych prezentów na urodziny, święta czy śluby. Efekt? Serwisy aukcyjne zalewane są niechcianymi upominkami. Jak szacuje platforma Allegro, same tylko święta przynoszą pół miliona aukcji, na których pojawiają się rzeczy, których obdarowani chcą się pozbyć.

Na próbie pozbycia się prezentu nie kończy się długa lista rozczarowań. Nietrafiony upominek potrafi skutecznie popsuć urodziny, imieniny czy komunię. Co więcej, może stać się źródłem konfliktu wśród bliskich, a także stresu, zwłaszcza dla osoby, która kupiła prezent.

Nic więc dziwnego, że handlowcy poszukują sposobów na to, aby prezenty były bardziej uniwersalne i nie obrażały nikogo. Tutaj z pomocą przychodzą coraz popularniejsze w Polsce karty podarunkowe. Takie rozwiązanie właśnie pojawiło się w CH Czyżyny. O co chodzi?

Karta podarunkowa to nic innego jak karta przedpłacona, którą możemy doładować dowolną kwotą z przedziału od 30 zł do 1000 zł, a następnie sprezentować na dowolną okazję. Osoba, która dostanie taki upominek może pójść do sklepu i kupić to, co sama wybierze. 

- Polacy mają spory problem z kupowaniem prezentów. Często przy wyborze rzeczy kierujemy się swoim gustem i preferencjami, zapominając o oczekiwaniach obdarowanego. W efekcie prezenty są nietrafione i wracają do sklepów lub - co coraz częstsze - odsprzedawane są na aukcjach internetowych - mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka właściciela CH Czyżyny w Krakowie.

- Proponowanym przez nas rozwiązaniem chcemy zminimalizować ryzyko, że prezent będzie nieudany. Mechanizm jest bardzo prosty. Obdarowany sam może wybrać się na zakupy do dowolnego sklepu w CH Czyżyny, który akceptuje kartę i zapłacić nią  za zakupy. W ten sposób znajdzie rzecz, która w 100% spełni jego oczekiwania - mówi.

Fakt, że kartę można doładować na dowolną kwotę jest również ułatwieniem. - Możemy kartę zasilić np. za 100 zł lub 200 zł i zrobić z niej prezent urodzinowy dla przyjaciela, ale możemy ją także zasilić 1000 zł i podarować nowożeńcom jako nietypowy, ale uniwersalny prezent ślubny, który nie rozczaruje - mówi Drzewiecka.

Na zrobienie zakupów obdarowany ma 12 miesięcy. Przez ten czas karta jest ważna. - Osoba, która dostanie kartę podarunkową w prezencie nie musi od razu biec na zakupy, może odczekać, miesiąc, dwa, pół roku i więcej, a tym samym wybrać dogodny dla siebie moment wydania pieniędzy. To jeszcze bardziej podnosi satysfakcję z prezentu - dodaje.

Taką kartę, respektowaną dziś w sklepach, restauracjach, kawiarniach i punktach usługowych CH Czyżyny można nabyć on-line. Wystarczy wejść na stronę centrum-czyzyny.pl i złożyć zamówienie. On-line także możemy zasilić kartę wybraną przez siebie kwotą oraz sprawdzić stan konta. Po zamówieniu kartę dostaje się pocztą.

- Karta daje możliwość robienia nie jednych, ale wielu zakupów. W sklepie płacimy nią tak samo jak kartą debetową lub kredytową. Możemy więc zrobić kilka drobnych zakupów lub jeden duży na całą kwotę, jaką dysponujemy - wyjaśnia.

Tego typu rozwiązanie można znaleźć już w coraz większej liczbie krakowskich centrów handlowych.