06.09.2019

REM Tour VI na warszawskiej Pradze!

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

REM Tour VI na warszawskiej Pradze!

Już 10 września uczestnicy warsztatów REM Tour zwiedzą wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy.

Kobiety w nieruchomościach. Startuje Program Mentoringowy

Organizator konkursu i konferencji Top Woman in Real Estate wraz z laureatkami obu edycji oraz ekspertami z branży, zainicjowali Program Mentoringowy dla młodych pań, które chcą budować swoją karierę na rynku real estate.

Globalne firmy dążą do przesunięcia Dnia Długu Ekologicznego

W dniu Długu Ekologicznego firma Schneider Electric opublikowała raport “The business case for one-planet prosperity”, opracowany we współpracy z Global Footprint Network.

7 zasad efektywnego zarządzania zużyciem mediów w Twoim obiekcie

Jakie działania i rozwiązania możemy wdrożyć, aby mieć wpływ na wysokość opłat za zużyte media w przedsiębiorstwie? Warto pamiętać, aby optymalizować zużycie nie tylko energii elektrycznej, ale wszystkich mediów.

Już 10 września uczestnicy warsztatów REM Tour zwiedzą wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy.

Centrum Praskie Koneser to ikona nowoczesnego placemakingu w Polsce i przykład rewitalizacji na najwyższym światowym poziomie. Podczas wydarzenia omówione zostaną takie aspekty, jak zarządzanie rewitalizowanym obiektem wielofunkcyjnym w praktyce, placemaking i dbanie o wysoką odwiedzalność kompleksu.

VI edycja REM Tour, czyli całodniowego wydarzenia opartego na studium przypadku danego obiektu lub przestrzeni, połączonego z jego zwiedzaniem, odbędzie się we wtorek, 10 września w Centrum Praskim Koneser. Na zajmujących 5 ha poindustrialnych terenach XIX-wiecznej Fabryki Wódek powstało nowe centrum lifestylowe stolicy, integrujące aż 10 różnych funkcji. Moda, gastronomia, kultura, sztuka, budynki mieszkalne, biurowe i hotelowe zgodnie współistnieją tu z ciekawymi przestrzeniami publicznymi, integrują różne grupy użytkowników i na nowo włączają ważne obszary Warszawy w tkankę miejską. Organizatorami eventu są: czasopismo „Real Estate Manager” i Centrum Praskie Koneser (Liebrecht&Wood).

Podczas części warsztatowej prelegenci poruszą następujące kwestie:

Aneta Witkowska, Property Management Director z firmy WeCare na przykładzie Centrum Praskiego Koneser opowie, jak w praktyce wygląda zarządzanie obiektem wielofunkcyjnym i zdradzi, jak połączyć oczekiwania różnych grup użytkowników.

Krzysztof Tyszkiewicz, projektant i project manager z firmy Juvenes, który odpowiadał za rewitalizację Centrum Praskiego Koneser, a więc zna ten projekt od podszewki, zdradzi uczestnikom kilka jego tajemnic i podzieli się swoją wiedzą o rewitalizacji.

O nowoczesnych technologiach i o tym, jak z ich pomocą zwiększyć atrakcyjność miejsca i tym samym podnieść liczbę odwiedzin w obiekcie, opowie Marta Zielonka z Google Polska.

Sponsorami wydarzenia są Kinnarps i Ecophon Saint Gobain. Eksperci z obu firm podczas wydarzenia poprowadzą merytoryczne zajęcia. Magda Szubert, Concept Development Manager – Office Environments opowie o najczęstszych problemach z akustyką wnętrz w obiektach biurowych z historią. Natomiast Karina Kreja, International Concept Manager, poprowadzi warsztaty dotyczące zawodowych aktywności zdalnych.

Wydarzenie zakończy zwiedzanie Centrum Praskiego Koneser. Zarządzająca obiektem grupa Liebrecht & wooD na przykładach realnych działań pokaże swoje podejście do idei placemakingu. Zdaniem inwestora centrum trend ten wykracza daleko poza kwestie deweloperskie, a rewitalizacja to proces, który trwa jeszcze długo po zakończeniu prac budowlanych.

Więcej informacji: http://www.remtour.pl/

Zapisy pod nr. telefonu: Tomasz Puszczyk, Event Community Manager, magazyn „Real Estate Manager”, tel. kom. 570 560 352, tomasz.puszczyk@forum-media.pl