26.09.2018

Kobiece organizacje sektora nieruchomości rozpoczynają współpracę

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Jak stworzyć idealną przestrzeń do pracy? Przyjazna akustyka podniesie produktywność

Siedziba firmy jest obecnie nie tylko przestrzenią do pracy, ale także wizytówką przedsiębiorstwa.

Cushman & Wakefield z nowym szefem Działu Zarządzania Nieruchomościami w Polsce

Z początkiem listopada w międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield nastąpiła zmiana na stanowisku szefa w Dziale Zarządzania Nieruchomościami w Polsce.

Inteligentny serwis dźwigowy już w Polsce!

Na rynku zaczynają pojawiać się inteligentne usługi, których jakość może wyraźnie przewyższać standard tradycyjnych usług. Ich przykładem jest serwis dźwigowy oferowany już w Polsce przez KONE.

Sklep przyszłości – hub łączący wiele kanałów sprzedaży

Wraz z rozwojem technologii, rozwiązania wdrażane w handlu online i offline coraz silniej na siebie oddziałują. Klienci oczekują od sklepów możliwości szybkich, wygodnych zakupów, personalizacji i intuicyjnej płatności.

Stowarzyszenie Women in Real Estate in Poland oraz Konkurs Top Woman in Real Estate ze względu na wspólną misję i cele we wrześniu tego roku nawiązały stałą współpracę partnerską.

Branża nieruchomości jest jedną z tych, w których – szczególnie na wyższych stanowiskach – dominują mężczyźni. Nie tylko jest ich w ogóle więcej, ale też mają ogromną przewagę liczbową nad kobietami na przykład wśród prelegentów branżowych konferencji, czy wśród uczestników spotkań branżowych. W odpowiedzi na tę dysproporcję powstały dwie inicjatywy kobiece – pierwszą z nich jest Stowarzyszenie Women in Real Estate in Poland, które pozwala na efektywny networking kobiet z branży, na profesjonalną edukację i zacieśnianie więzi. Drugą inicjatywą jest konkurs Top Woman in Real Estate powstały z inicjatywy Krystyny Swojak, którego misją jest promowanie kobiet odnoszących sukcesy w branży nieruchomości. Dzięki temu, że obie inicjatywy mają wspólne cele i misję, niedawno rozpoczęły oficjalną współpracę – będą wzajemnie wspierały i promowały swoje inicjatywy oraz oferowały partnerstwo merytoryczne przy wydarzeniach organizowanych przez obie strony.  

Stowarzyszenie dla rozwoju i networkingu

Polski oddział Stowarzyszenia Women in Real Estate in Poland powstał cztery lata temu – obecnie skupia blisko osiemdziesiąt kobiet, które regularnie spotykają się w ramach projektów organizacji. Celem działania Stowarzyszenia jest wsparcie nowoczesnych kobiet, które łączą sukcesy zawodowe, życie rodzinne i osobiste dążenia. W czerwcu tego roku wybrany został nowy zarząd WIREP, który z nową energią przystąpił do działania i już teraz planuje szereg nowych inicjatyw, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby członkiń i wykorzystywać potencjał Stowarzyszenia.

– Konkurs Top Woman in Real Estate to doskonała okazja, aby najbardziej niezwykłe kobiety w naszej branży mogły otrzymać wyróżnienie, na które zasługują. Zdaje się, że wręcz naturalną konsekwencją powinna być współpraca partnerska między Konkursem, a Stowarzyszeniem Women in Real Estate in Poland – dlatego wspaniale, że już teraz udało nam się tę współpracę nawiązać. Obie organizacje w najbliższym czasie planują rozszerzyć działalność i dotrzeć nie tylko do kobiet z Warszawy, ale również innych miast Polski, co dodatkowo sprzyja idei kooperacji – mówi Magdalena Gutowska, przes Stwowarzyszenia Women in Real Estate in Poland.  

Konkurs dla kobiet sukcesu

Konkurs Top Woman in Real Estate jest inicjatywą stosunkowo nową – pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2017 roku i od początku wywołała entuzjastyczną reakcję środowiska. Konkurs pozwala na wyróżnienie kobiet z niemal wszystkich obszarów nieruchomości i budownictwa – łącznie z finansami, sprzedażą, pośrednictwem, architekturą itp.

– W naszej branży działa rzesza kobiet – profesjonalistek, które wdrażają innowacyjne rozwiązania, realizują najśmielsze projekty, a jednocześnie łączą sukcesy w życiu zawodowym z życiem rodzinnym. Tworząc konkurs Top Woman in Real Estate, chciałyśmy docenić kobiety, które szczególnie wyróżniają się w naszej branży i mogą stanowić wzór dla innych. Wspaniale, że powstało Stowarzyszenie, które pozwala na wszechstronny rozwój i networking kobiet z branży. Wierzę też, że współpraca z WIREP pozwoli na rozwój obydwu inicjatyw i wzajemne wsparcie merytoryczne – mówi Krystyna Swojak, incjatorka Konkursu Top Woman in Real Estate.

Już na początku października rozpoczyna również działalność Klub Top Woman in Real Estate – którego głównym celem jest konsolidacja Pań działających na lokalnym rynku nieruchomości i budownictwa. Każde ze spotkań zawierać będzie element merytoryczny bądź inspiracyjny oraz profesjonalnie poprowadzony biznes mikser i koktajl. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października w Gdańsku. Tematem przewodnim będzie „Głos Kobiety Sukcesu”, a warsztaty poprowadzi Matteo Mazzucca – trener wokalny z ogromnym doświadczeniem. Stowarzyszenie WIREP jest partnerem wydarzenia.