26.09.2018

Kobiece organizacje sektora nieruchomości rozpoczynają współpracę

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Co kryją dane? kilka słów o Big Data

Wszystkie otaczające nas zjawiska mierzymy, analizujemy, wizualizujemy. W tej walce od wielu lat wspomagają nas komputery. Uzbrojeni w narzędzia sztucznej inteligencji wkraczamy w świat Przemysłu 4.0.

Savills zarządcą centrum handlowego w Pabianicach

Firma doradcza Savills została wybrana na zarządcę centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia w Pabianicach. Projekt, którego otwarcie zaplanowane jest na koniec drugiego kwartału 2019 r. powstaje w wyniku rewitalizacji starej fabryki włókienniczej.

Nowy właściciel, spółka Pontefract powierzyła zarządzanie Zielonego Targówka NAI Estate Fellows.

Nazwa Zielony Targówek oznacza bliskość natury i zasady zrównoważonego rozwoju w działalności operacyjnej obiektu.

Capital Park SA i Madison International Realty łączą siły

Madison International Realty, globalny inwestor rynku nieruchomości sfinalizował przejęcie pakietu kontrolnego, 65,99% udziałów w Capital Park SA od Patron Capital Partners.

Stowarzyszenie Women in Real Estate in Poland oraz Konkurs Top Woman in Real Estate ze względu na wspólną misję i cele we wrześniu tego roku nawiązały stałą współpracę partnerską.

Branża nieruchomości jest jedną z tych, w których – szczególnie na wyższych stanowiskach – dominują mężczyźni. Nie tylko jest ich w ogóle więcej, ale też mają ogromną przewagę liczbową nad kobietami na przykład wśród prelegentów branżowych konferencji, czy wśród uczestników spotkań branżowych. W odpowiedzi na tę dysproporcję powstały dwie inicjatywy kobiece – pierwszą z nich jest Stowarzyszenie Women in Real Estate in Poland, które pozwala na efektywny networking kobiet z branży, na profesjonalną edukację i zacieśnianie więzi. Drugą inicjatywą jest konkurs Top Woman in Real Estate powstały z inicjatywy Krystyny Swojak, którego misją jest promowanie kobiet odnoszących sukcesy w branży nieruchomości. Dzięki temu, że obie inicjatywy mają wspólne cele i misję, niedawno rozpoczęły oficjalną współpracę – będą wzajemnie wspierały i promowały swoje inicjatywy oraz oferowały partnerstwo merytoryczne przy wydarzeniach organizowanych przez obie strony.  

Stowarzyszenie dla rozwoju i networkingu

Polski oddział Stowarzyszenia Women in Real Estate in Poland powstał cztery lata temu – obecnie skupia blisko osiemdziesiąt kobiet, które regularnie spotykają się w ramach projektów organizacji. Celem działania Stowarzyszenia jest wsparcie nowoczesnych kobiet, które łączą sukcesy zawodowe, życie rodzinne i osobiste dążenia. W czerwcu tego roku wybrany został nowy zarząd WIREP, który z nową energią przystąpił do działania i już teraz planuje szereg nowych inicjatyw, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby członkiń i wykorzystywać potencjał Stowarzyszenia.

– Konkurs Top Woman in Real Estate to doskonała okazja, aby najbardziej niezwykłe kobiety w naszej branży mogły otrzymać wyróżnienie, na które zasługują. Zdaje się, że wręcz naturalną konsekwencją powinna być współpraca partnerska między Konkursem, a Stowarzyszeniem Women in Real Estate in Poland – dlatego wspaniale, że już teraz udało nam się tę współpracę nawiązać. Obie organizacje w najbliższym czasie planują rozszerzyć działalność i dotrzeć nie tylko do kobiet z Warszawy, ale również innych miast Polski, co dodatkowo sprzyja idei kooperacji – mówi Magdalena Gutowska, przes Stwowarzyszenia Women in Real Estate in Poland.  

Konkurs dla kobiet sukcesu

Konkurs Top Woman in Real Estate jest inicjatywą stosunkowo nową – pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2017 roku i od początku wywołała entuzjastyczną reakcję środowiska. Konkurs pozwala na wyróżnienie kobiet z niemal wszystkich obszarów nieruchomości i budownictwa – łącznie z finansami, sprzedażą, pośrednictwem, architekturą itp.

– W naszej branży działa rzesza kobiet – profesjonalistek, które wdrażają innowacyjne rozwiązania, realizują najśmielsze projekty, a jednocześnie łączą sukcesy w życiu zawodowym z życiem rodzinnym. Tworząc konkurs Top Woman in Real Estate, chciałyśmy docenić kobiety, które szczególnie wyróżniają się w naszej branży i mogą stanowić wzór dla innych. Wspaniale, że powstało Stowarzyszenie, które pozwala na wszechstronny rozwój i networking kobiet z branży. Wierzę też, że współpraca z WIREP pozwoli na rozwój obydwu inicjatyw i wzajemne wsparcie merytoryczne – mówi Krystyna Swojak, incjatorka Konkursu Top Woman in Real Estate.

Już na początku października rozpoczyna również działalność Klub Top Woman in Real Estate – którego głównym celem jest konsolidacja Pań działających na lokalnym rynku nieruchomości i budownictwa. Każde ze spotkań zawierać będzie element merytoryczny bądź inspiracyjny oraz profesjonalnie poprowadzony biznes mikser i koktajl. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października w Gdańsku. Tematem przewodnim będzie „Głos Kobiety Sukcesu”, a warsztaty poprowadzi Matteo Mazzucca – trener wokalny z ogromnym doświadczeniem. Stowarzyszenie WIREP jest partnerem wydarzenia.