13.07.2018

Kontrola dostępu – szerokie możliwości, wygodna obsługa zdalna i lokalna

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Myjąc ręce możesz uszczęśliwiać innych i zachęcać ich do działania

Myjąc ręce nie tylko dbasz o zdrowie swoje i innych, ale sprawiasz radość swoim bliskim i poprawiasz poziom satysfakcji kolegów z pracy – dowodzą wyniki ankiety przeprowadzonej przez Essity.

Miejsce Aktywności Lokalnej bMAL Klub Artystyczny w Galerii Bemowo

We wtorek 25 września w Centrum Handlowym Galeria Bemowo oficjalnie otwarto Miejsce Aktywności Lokalnej bMAL Klub Artystyczny.

Kobiece organizacje sektora nieruchomości rozpoczynają współpracę

Stowarzyszenie Women in Real Estate in Poland oraz Konkurs Top Woman in Real Estate ze względu na wspólną misję i cele we wrześniu tego roku nawiązały stałą współpracę partnerską.

Full FM, czyli ekonomia, technika, infrastruktura i prawo w jednym

Korzystanie z usług firmy FM uwalnia właściciela lub zarządcę nieruchomości od niekończących się spotkań i negocjacji z wykonawcami, podpisywania dziesiątków i setek umów, a także kontroli ich realizacji.

Urządzenia mobilne, jeśli tylko mają połączenie z Internetem, mogą z powodzeniem służyć do sterowania nawet złożonymi instalacjami z dowolnego miejsca na świecie.

Producenci różnego typu rozwiązań wykorzystują tę możliwość, oferując zdalne zarządzanie swoimi systemami i ich codzienną, wygodną obsługę.

Tablety i smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia - zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Aplikacje, z których możemy korzystać za pomocą tych urządzeń, oferują bogatą funkcjonalność, dostosowaną do potrzeb użytkownika. Nie inaczej wygląda to w przypadku rozwiązań służących do zdalnego zarządzania systemami kontroli dostępu. Ich nadrzędnym celem jest szybkość dostępu do informacji i natychmiastowej reakcji na zaistniałą sytuację, prostota i intuicyjność obsługi oraz - co najważniejsze - brak ograniczeń co do miejsca dostępu. Przykładem takiego nowoczesnego rozwiązania współpracującego z urządzeniami mobilnymi jest system ACCO NET firmy SATEL.

Wyjątkowa struktura systemu

ACCO NET to zaawansowany system kontroli dostępu wykonany z użyciem wyspecjalizowanych modułów mikroprocesorowych, charakteryzujący się wysokim stopniem bezpieczeństwa przesyłanych danych. Służy do nadzorowania chronionego obiektu poprzez ograniczanie dostępu do jego poszczególnych sektorów użytkownikom i osobom postronnym, z użyciem szeregu powiązanych ze sobą urządzeń mechanicznych i elektronicznych.

ACCO NET bazuje na centralach ACCO-NT i jest określany mianem systemu skalowalnego: liczba central, które mogą go tworzyć jest nieograniczona, a za komunikację między nimi odpowiada serwer ACCO Server. W normalnym trybie pracy ACCO NET bazuje na ciągłej komunikacji pomiędzy serwerem, centralami oraz pozostałymi urządzeniami wchodzącymi w skład instalacji. Urządzenia główne (serwer i centrale) łączą się za pośrednictwem TCP/IP, natomiast centrale z urządzeniami wykonawczymi komunikują się po magistrali RS485. W przypadku awarii łączności, elementy systemu odłączone od serwera czy centrali będą pracować autonomicznie, zapewniając ciągłą kontrolę nadzorowanych przejść.

Ciekawą cechą systemu jest podział chronionego obiektu na strefy dostępu składające się z grup przejść. Pojedyncza centrala ACCO-NT we współpracy z kontrolerami przejść ACCO-KPWG oraz ACCO-KP umożliwia utworzenie do 255 stref. Przy nadzorowanych drzwiach, bramkach dwukierunkowych itp. może znaleźć się szereg terminali służących do identyfikacji użytkowników. Mogą to być manipulatory ACCO-KLCDR, klawiatury ACCO-SCR-BG, czytniki kart, np. CZ-EMM oraz inne urządzenia obsługujące protokół WIEGAND. Jeśli system zostanie wzbogacony o moduły rozszerzeń, do jego obsługi można także wykorzystać piloty.

Rozproszona struktura ACCO NET umożliwia sterowanie systemem i jego konfigurację z dowolnego miejsca na świecie, nawet jeśli zabezpieczane obiekty są bardzo duże. Z takiego systemu mogą równocześnie korzystać dziesiątki tysięcy użytkowników, a uprawnienia każdego z nich mogą być dynamiczne zmieniane.

Szerokie możliwości konfiguracyjne

Możliwości ustawień kontroli dostępu jest wiele: od prostego dodawania użytkowników, nadawania im poziomów uprawnień, po budowanie złożonych schematów dostępu. Mogą one zawierać czasowe harmonogramy i ustalone ścieżki (trasy tworzone przez kolejne przejścia) dla grup lub pojedynczych osób.

Dużą zaletą systemu jest funkcja anti-passback, która blokuje możliwość ponownego użycia jednego identyfikatora w celu wejścia do nadzorowanej strefy bez wcześniejszego jej opuszczenia. Użytkownik musi więc opuścić strefę, aby móc do niej powrócić. Co ważne, jeśli dany identyfikator został zalogowany w strefie, nikt inny nie może go użyć, by do niej wejść.

Wygodna i przejrzysta obsługa systemu

Do bieżącej obsługi systemu służy internetowa aplikacja ACCO Web. Korzystać z niej można bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujemy. Wystarczy dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego ze sprawnym łączem internetowym, co w dobie Internetu mobilnego może oznaczać praktycznie każde miejsce na świecie.

Aplikacja uruchamiana jest w oknie przeglądarki internetowej, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Działa w niemal każdej dostępnej obecnie przeglądarce, niezależnie od systemu operacyjnego komputera czy urządzenia mobilnego. Z ACCO Web można więc korzystać zarówno przez przeglądarkę Opera w smartfonie z Androidem, Safari w urządzeniu Apple z systemem iOS (iTab, iPhone), jak i przez Internet Explorer w tablecie z MS Windows. Niezależnie od wybranej opcji, obraz aplikacji będzie skalowalny i prawidłowo wyświetlany.

ACCO Web umożliwia jednoczesną pracę wielu użytkowników, a każdy z nich może korzystać z szerokiej funkcjonalności aplikacji. Umożliwia ona m.in. przeglądanie wielopoziomowych map nadzorowanych obiektów, a także przełączanie się między nadzorowanymi obiektami, poszczególnymi centralami, a nawet pojedynczymi strefami i znajdującymi się w nich kontrolerami, co daje szybki dostęp do szczegółowych informacji na temat ich stanu. To nie wszystko – przy odpowiednio skonfigurowanym systemie, po wybraniu konkretnego przejścia widocznego na mapie obejrzeć można obraz z kamery IP umieszczonej w jego pobliżu. Ta funkcja, w połączeniu z możliwością zdalnej obsługi danego przejścia, może być bardzo wygodnym narzędziem dla pracowników ochrony obiektu. Rozwiązanie to będzie również przydatne w przypadku np. wystąpienia lokalnego zagrożenia, tak aby zdalnie odciąć kilka wyjść czy nawet całą strefę.

Dzięki aplikacji w łatwy sposób można przygotować raporty zawierające m.in. informacje o monitorowaniu lokalizacji użytkowników i ich obecności w poszczególnych strefach oraz o drodze, którą dany użytkownik przebył, pokonując kolejne przejścia. Możliwe jest także przeglądanie zapisanych zdarzeń z użyciem różnych filtrów ułatwiających odnalezienie interesujących danych.

ACCO NET jest z pewnością rozwiązaniem, które sprawdzi się w bardzo wielu obiektach, spełniając oczekiwania zarówno nadzorców systemu, jak i jego użytkowników.

Materiał powstał przy współpracy z firmą Satel. Zobacz więcej: www.satel.plhttps://www.satel.pl/