18.05.2018

Monika Dębska-Pastakia nagrodzona w konkursie Top Woman in Real Estate 2018

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Inteligentny serwis dźwigowy już w Polsce!

Na rynku zaczynają pojawiać się inteligentne usługi, których jakość może wyraźnie przewyższać standard tradycyjnych usług. Ich przykładem jest serwis dźwigowy oferowany już w Polsce przez KONE.

Sklep przyszłości – hub łączący wiele kanałów sprzedaży

Wraz z rozwojem technologii, rozwiązania wdrażane w handlu online i offline coraz silniej na siebie oddziałują. Klienci oczekują od sklepów możliwości szybkich, wygodnych zakupów, personalizacji i intuicyjnej płatności.

cykl Forum Facility Management

Redakcja "Real Estate Manager" objęła patronatem medialnym cykl Forum Facility Management.

Zwycięzcy konkursu OFFICE SUPERSTAR 2018!

Z grona ponad 150 uczestników wyłoniono 17 laureatów II edycji konkursu OFFICE SUPERSTAR 2018.

Monika Dębska-Pastakia, partner i prezes zarządu Knight Frank, otrzymała nagrodę specjalną - Influencer of the Year - w konkursie Top Woman in Real Estate 2018.

Celem  przedsięwzięcia jest wyróżnienie najwybitniejszych profesjonalistek z branży nieruchomości.

 – Jestem zaszczycona przyznaniem mi tytułu Influencer of the Year przez Radę Programową konkursu Top Woman in Real Estate. Ta nagroda zobowiązuje mnie do jeszcze większego działania na rzecz naszego rynku nieruchomości, a zwłaszcza do popularyzowania w branży standardów i inicjatyw biznesowych oraz idei i akcji prospołecznych, co zawsze było mi szczególnie bliskie – mówi Monika Dębska-Pastakia, partner i prezes zarządu Knight Frank w Polsce.

Monika Dębska-Pastakia posiada 30-letnie doświadczenie w zakresie doradztwa deweloperskiego i finansowego nieruchomości, wycen jak również strategicznego zarządzania portfelami nieruchomości. Jest dyplomowanym rzeczoznawcą majątkowym, licencjonowanym brokerem, członkiem nadzwyczajnym Royal Institution of Chartered Survyeors (RICS) od 1991 roku oraz członkiem Royal Town Planning Institute (RTPI) od 1989 roku w Wielkiej Brytanii. Jest również akredytowanym mediatorem RICS w obszarze nieruchomości komercyjnych.

Ukończyła studia w zakresie Town Planning na South Bank University w Londynie oraz Estate Management w College of Estate Management Reading University w Wielkiej Brytanii. Pracę zawodową rozpoczęła w 1987 roku w firmie Montagu Evans w Londynie jako konsultant ds. projektów deweloperskich. W 1991 roku rozpoczęła pracę w firmie Price Waterhouse, w trakcie której uzyskała bogate doświadczenie w zakresie nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Europie Centralnej i Wschodniej. W 1995 roku została Dyrektorem w firmie Price Waterhouse Nieruchomości. Od 1998 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu firmy Knight Frank w Polsce, gdzie jest odpowiedzialna, między innymi, za asset management strategicznych klientów, zarządzanie portfelami nieruchomości komercyjnych oraz wyceny nieruchomości. Kierowana przez nią firma liczy obecnie ponad 160 osób, przy czym kobiety stanowią większość. Jedną z propagowanych w Knight Frank idei jest pomaganie innym. Od kilku lat firma angażuje się m.in. w akcję Na niebiesko dla autyzmu (organizowaną przez Fundację SYNAPSIS), którą spopularyzowała także w branży nieruchomości.   

Monika aktywnie działa na rzecz spopularyzowania standardów RICS, odnoszących się m.in. do agentów i zarządców nieruchomości. W latach 2011-2014 pełniła funkcję Przewodniczącej Zarządu RICS Polska. Aktualnie jest przewodniczącą grupy roboczej RICS Alternative Dispute Resolution, odpowiedzialnej za wprowadzenie mediacji na rynek nieruchomości w Polsce.