11.05.2018

W sąsiedztwie Gemini Parku w Bielsku-Białej powstał park linowy

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Konkurs Top Woman in Real Estate rusza z nowymi kategoriami

Już wkrótce druga edycja konkursu Top Woman in Real Estate. Zgłoszenia można wysyłać do 25 lutego poprzez stronę topwoman.pl. Uroczysta Gala odbędzie się już w maju.

Co przyniesie rok 2019? Prognoza i plany firmy ESPES

Zgodnie z prognozami ekspertów, w roku 2019 będzie rozwijał się trend Proptech, czyli wkraczanie nowych technologii do świata nieruchomości w celu usprawnienia przeróżnych obszarów.

Well-being w pracy

Jak sprawić, by biurowe wnętrze pozytywnie wpływało na samopoczucie i efektywność pracowników? Ważne są nie tylko odpowiednie oświetlenie, jakość powietrza, akustyka czy temperatura, ale też udogodnienia, które usprawniają funkcjonowanie w firmie.

Jak stworzyć idealną przestrzeń do pracy? Przyjazna akustyka podniesie produktywność

Siedziba firmy jest obecnie nie tylko przestrzenią do pracy, ale także wizytówką przedsiębiorstwa.

Przy Gemini Parku w Bielsku-Białej można teraz chodzić i wspinać się będąc zawieszonym na wysokości nawet 7 metrów. Tuż przy galerii powstał właśnie „Park linowy W DECHE!”.

 

To jedna z największych tego typu inwestycji w regionie i jednocześnie nowa strefa, działającego blisko dwa lata proekologicznego parku zlokalizowanego tuż obok centrum handlowego nad rzeką Białą.

Gemini Park inwestuje w rekreację bielszczan

Najpierw był  powstały w 2014 roku „Park Radości”, przekształcony w 2016 roku  w pierwszy w Polsce proekologiczny „Park W DECHE!” wyrosły przy galerii handlowej. Teraz pojawiła się kolejna inwestycja dla dzieci i dorosłych. Wokół bielskiego Gemini Parku przybywa atrakcji. Po blisko 3 miesiącach prac, tuż przed długim weekendem majowym, na powierzchni 6,5 tys. m kw.  otwarto park linowy.  Najnowsza atrakcja to ponad 50 różnych przeszkód rozpiętych na blisko 50 drzewach.

– Park robi ogromne wrażenie. Na długości ponad pół kilometra rozwieszono kilkadziesiąt przeszkód, począwszy od kładek zamontowanych na wysokości nawet 7 metrów, a skończywszy na mających ponad 2 metry ścianach wspinaczkowych. Przechodząc trasy ma się do pokonania m.in. belki, zawieszone w powietrzu krzesła, drabiny, kręcące się beczki, podesty z zapadniami, wiszące ławki czy linowe mostki podobne do tych, jakie znamy z filmów przygodowych – mówi Marcin Ochmański, project manager Gemini Parku Bielsko-Biała.

 Ciekawostką jest lokalizacja nowej atrakcji. Powstała ona w sąsiadującym z galerią Parku Strzygowskiego, który był kiedyś popularnym kąpieliskiem nad rzeką Białą. Dzięki ścisłej współpracy Gemini Parku z Urzędem Miasta Bielska-Białej teren ten w najbliższych miesiącach przejdzie prawdziwą metamorfozę. W planach jest aleja spacerowa, ścieżka rowerowa, trasa rolkowa oraz oświetlenie i mała architektura.

– „Park Linowy W DECHE!” to pierwszy etap rewitalizacji i ożywienia Parku Strzygowskiego. Dzięki niemu miejsce zyska nową, rekreacyjno-wypoczynkową, a nawet sportową funkcję, stając się ważnym punktem dla całych rodzin. Już wkrótce, dzięki wspólnym staraniom, w parku można będzie spacerować, jeździć na rolkach czy rowerze, jak również bawić się pokonując dziesiątki przeszkód zawieszonych w koronach drzew – mówi Marcin Ochmański.

3 trasy, 3 stopnie trudności

To właśnie ten ostatni element ma być magnesem. Galeria liczy, że przyciągnie ona zarówno bielszczan, jak również turystów.  Potencjał jest. Wszystkie atrakcje parku linowego rozpięte są dziś na drzewach, wisząc na wysokości nawet 7 metrów. Park linowy został podzielony na 3 trasy o różnym stopniu trudności. Dla najmłodszych przygotowano proste przeszkody, np. niezbyt wysoko zawieszone drewniane muchomory czy krokodyle. Z kolei dla młodzieży i dorosłych przygotowano trudniejsze trasy.

– To miejsce, w którym można spędzać czas, ale także rozwijać swoje wspinaczkowe umiejętności w otoczeniu przyrody.  Park został tak zaprojektowany, aby spełniał kilka różnych funkcji. Z jednej strony jest to miejsce, w którym można bawić się z całą rodziną, spędzić weekend lub odpocząć aktywnie, z drugiej strony to miejsce, gdzie można oswoić lęk przed wysokością, poczuć odrobinę adrenaliny czy urządzić zawody  – dodaje Marcin Ochman.

„W DECHE” było pierwsze

Najnowsza atrakcja to jednak nie pierwsza tego typu inwestycja powstała przy galerii. W 2014 roku w jej sąsiedztwie powstał „Park Radości”, przekształcony następnie w  edukacyjno-rekreacyjny „Park W DECHE!”. Na powierzchni ponad 5 tys. m kw. znalazło się tam kilkadziesiąt atrakcji dla dzieci, w tym  tor turbinowy, basen z kulami wodnymi, plaża z boiskiem do siatkówki, plac zabaw, siłownia plenerowa, a także dodane w 2017 roku elementy m.in. goryl z dwiema zjeżdżalniami, drewniana karuzela, tor wodny i stoły do mini krykieta drewniany krokodyl z labiryntem, ścianką wspinaczkową i zjeżdżalnią rolkową.

– Pomysł na „Park W DECHE” był innowacyjny. Łączy on zabawę i edukację. Pozwala dzieciom spędzać aktywnie czas, a jednocześnie rozwija kreatywne i logiczne myślenie oraz postawy proekologiczne. Dla rodziców jest z kolei miejscem, w którym można po prostu odpocząć w ciekawym otoczeniu sprzyjającym rozwojowi dziecka – mówi.

Przyjazne sąsiedztwo Gemini Parku

Najnowsza inwestycja jest konsekwencją strategii, jaką obrało Gemini Park. Galeria od kilku lat mocno inwestuje w rozwój relacji ze społecznością lokalną. Z jednej strony wspiera liczne projekty edukacyjne, kulturalne, społeczne i charytatywne (np. akcję Bielsko-Biała dla Toma Hanksa), z drugiej inwestuje w przestrzeń, która sprzyja integracji mieszkańców.

 – Od kilku lat tworzymy przyjazne sąsiedztwo, w którym można spędzić czas wolny, zrelaksować się, spotkać z przyjaciółmi czy po prostu bawić się. Staramy się coraz mocniej zrastać z miastem i mieszkańcami, jednocześnie rozwijając funkcje, jakie może pełnić nowoczesna galeria handlowa. Inwestycje, jakie realizujemy zarówno w galerii, jak i w jej otoczeniu pozwalają nam być aktywnym sąsiadem, mającym wkład w rozwój społeczności lokalnej i sąsiedztwa. Jednocześnie są one najlepszym przykładem rodzinnego charakteru naszej galerii – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała.

 

 Film pokazujący „Park W DECHE!”