08.03.2018

REM Tour 2 z lotu ptaka (zdjęcia!)

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Myjąc ręce możesz uszczęśliwiać innych i zachęcać ich do działania

Myjąc ręce nie tylko dbasz o zdrowie swoje i innych, ale sprawiasz radość swoim bliskim i poprawiasz poziom satysfakcji kolegów z pracy – dowodzą wyniki ankiety przeprowadzonej przez Essity.

Miejsce Aktywności Lokalnej bMAL Klub Artystyczny w Galerii Bemowo

We wtorek 25 września w Centrum Handlowym Galeria Bemowo oficjalnie otwarto Miejsce Aktywności Lokalnej bMAL Klub Artystyczny.

Kobiece organizacje sektora nieruchomości rozpoczynają współpracę

Stowarzyszenie Women in Real Estate in Poland oraz Konkurs Top Woman in Real Estate ze względu na wspólną misję i cele we wrześniu tego roku nawiązały stałą współpracę partnerską.

Full FM, czyli ekonomia, technika, infrastruktura i prawo w jednym

Korzystanie z usług firmy FM uwalnia właściciela lub zarządcę nieruchomości od niekończących się spotkań i negocjacji z wykonawcami, podpisywania dziesiątków i setek umów, a także kontroli ich realizacji.

47 uczestników, 8 prelegentów i jeden dzień pełen wrażeń. Druga edycja szkolenia REM Tour już za nami! Specjaliści z branży nieruchomości spotkali się w Warsaw Trade Tower, żeby zgłębić tajniki modernizacji i rebrandingu obiektu, a także poznać sekret udanych relacji na linii zarządca – najemca.

27 lutego br. redakcja magazynu "Real Estate Manager" zorganizowała w Warsaw Trade Tower kolejną edycję szkolenia REM Tour. Na 35. piętrze warszawskiego wieżowca 47 specjalistów z branży nieruchomości rozmawiało przez cały dzień o budowaniu współpracy na linii zarządca – najemca. Na przykładzie WTT uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak zadbać o pozytywne relacje, a także jak w profesjonalny sposób przeprowadzić rebranding i modernizację obiektu.

Wydarzenie rozpoczął panel poprowadzony przez Agnieszkę Sławomirską-Chmarzyńską, która opierając się na konkretnych przykładach, szczegółowo przedstawiła wyznaczniki sukcesu lub porażki rebrandingu. Następnie Izabela Kapil, Vice President Portfolio Management ─ Europe w firmie Heitman (asset manager Warsaw Trade Tower), wspólnie z Sebastianem Świstakiem, Associate Director w Colliers International, opowiedziała o procesie modernizacji i rebrandingu Warsaw Trade Tower. Prelegenci rozpoczęli od przedstawienia sytuacji wyjściowej w jakiej znajdował się biurowiec przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu zmian. Następnie przedstawili proces tworzenia planu oraz strategii przez specjalnie powołaną do tego celu grupę roboczą, aby na końcu zaprezentować implementowane zmiany i udogodnienia dla najemców i ich pracowników.

Po krótkiej przerwie Piotr Wójcik, reprezentujący firmę Vertiv – partnera wydarzenia, opowiedział o nowych standardach klimatyzacji precyzyjnej w budynkach komercyjnych. Następnie Sławomir Lisiecki i Emil Zalewski z Argon Legal poruszyli problematyczne kwestie związane z opłatami eksploatacyjnymi, omawiając konkretne studia przypadków, a także kwestie sporne między zarządcami a najemcami.  Z kolei Seweryna Afanasjew swój panel poświęciła negocjowaniu umów najmu, poszczególnym ich zapisom oraz wynikającym z tego konsekwencjom dla zarządców i najemców. Na zakończenie, Klaudia Bubak, Client Relations Manager WTT, opowiedziała uczestnikom skąd wziął się pomysł na utworzenie jej stanowiska, jak przebiegał proces nawiązywania relacji z najemcami, a także o swojej codziennej pracy.

Zwieńczeniem wydarzenia było zwiedzenie obiektu biurowego, podczas którego uczestnicy mogli w praktyce zobaczyć wprowadzone w procesie modernizacji zmiany, a także zadać szczegółowe pytania przewodnikom reprezentującym Warsaw Trade Tower.  Uczestnicy zwiedzili odnowione lobby biurowca, stworzone z myślą o najemcach – salę aktywności i jadalnię, a także niedawno zrewitalizowaną kantynę oraz Showroom, znajdujący się na 26. Piętrze obiektu.

REM Tour to cykl praktycznych warsztatów połączonych ze zwiedzaniem obiektu. Pierwsza edycja odbyła się w Beyond Data Center 2, jednej z najbardziej nowoczesnych serwerowni w Europie. Druga miała miejsce w WTT - najwyższym do linii dachu obiekcie biurowym w Warszawie..

Organizatorami wydarzenia była redakcja czasopism „Real Estate Manager" i „Outsourcing Magazine", a współorganizatorem Warsaw Trade Tower. Event został objęty patronatem medialnym przez takie redakcje, jak EurobuildCEE, e-biurowce czy The City.

Zobacz zdjęcia!