15.12.2017

Edukacyjne warsztaty geograficzne w Guliwerze

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Kontrola dostępu – szerokie możliwości, wygodna obsługa zdalna i lokalna

Urządzenia mobilne, jeśli tylko mają połączenie z Internetem, mogą z powodzeniem służyć do sterowania nawet złożonymi instalacjami z dowolnego miejsca na świecie.

BUMA Service przejmuje w zarządzanie portfel nieruchomości Octava FIZAN

W skład funduszu wchodzi łącznie 7 nieruchomości i parking na ok. 1800 miejsc. Wszystkie z nich znajdują się w Warszawie, a właścicielem jest Octava Property Trust.

Stress management, czyli zostaw stres za drzwiami biurowca

Z badania „The Workforce View in Europe 2017”, że Polacy są najbardziej zestresowaną nacją w Europie.

Kompleksowe zarządzanie budynkiem – prosta droga do wygody i oszczędności

Techniczne zarządzanie budynkiem to od dawna nie tylko proste prace konserwacyjne, ale też i wieloaspektowe, specjalistyczne naprawy różnego rodzaju awarii.

W CH Guliwer odbywa się druga tura spotkań łódzkich uczniów z globtroterem Pawłem Rakowskim, który właśnie ukończył swoją podróż w Himalaje.

Warsztaty podróżnicze organizowane są w ramach edukacyjnego projektu „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów”.

Pierwsze spotkania z podróżnikiem uczniowie odbywali jeszcze we wrześniu. Podczas warsztatów Paweł Rakowski opowiadał uczniom o swoich wielokrotnych podróżach w Himalaje i spotkaniach z mieszkańcami Nepalu, prezentując materiały foto i video wykonane przez siebie na miejscu. Nauczyciele ocenili spotkania z Rakowskim bardzo pozytywnie, podkreślając, że mają one wysoki walor edukacyjny i są efektywnym sposobem na przekazanie cennej wiedzy o świecie z pierwszej ręki. Po wrześniowych zajęciach 26 października globtroter wyruszył ponownie do Nepalu. Obieżyświat zabrał ze sobą listy, które podczas warsztatów napisali łódzcy uczniowie, by przekazać je ich rówieśnikom w nepalskich szkołach. Rakowski odwiedził kilka placówek, ale listy pozostawił w szkole w wiosce Bodnath, a nie, tak jak wcześniej planował, w Muri, ponieważ w tej osadzie poczta praktycznie nie działa i polskie dzieci nie mogłyby liczyć na odpowiedź na swoje listy ze strony nepalskich uczniów.

Podróżnik zebrał cenne informacje o systemie edukacji i warunkach, w jakich uczą się mieszkańcy Nepalu. Podczas grudniowych warsztatów łódzki fotograf przekaże dzieciom wiedzę, jaką nabył podczas ostatniej wyprawy oraz podzieli się relacją fotograficzną, jaką wykonał odwiedzając m.in. nepalskie wioski Bodnath i Muri, do których wiodły bardzo wymagające trasy.

– Liczymy na to, że Paweł Rakowski przekaże uczniom mnóstwo ciekawych informacji ze swojej kolejnej podróży. Wszyscy bardzo mu kibicowaliśmy, by wyprawa odbyła się zgodnie z planem. Czy rzeczywiście tak było - dowiemy się na najbliższych zajęciach”  mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Guliwer oraz Centrum Handlowego Tulipan.

Patronat nad edukacyjnym projektem „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów” objęli: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Plaster Łódzki, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli.