15.12.2017

Edukacyjne warsztaty geograficzne w Guliwerze

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

CBRE nie zwalnia tempa – nowe budynki biurowe w zarządzaniu

Od 1 marca 2018 roku firma CBRE przejęła w zarządzanie 6 budynków biurowych firmy Cromwell, których łączna powierzchnia to blisko 120 000 mkw. GLA. Nieruchomości zlokalizowane są w Warszawie i Gdańsku.

Tychy: Na zakupach rozliczysz PIT-y. Pomogą urzędnicy

W centrach handlowych w całej Polsce ruszyła akcja „Szybki PIT”. Także w Tychach, w Gemini Parku, dziś i jutro będzie można liczyć na bezpłatną pomoc urzędników w wypełnieniu zeznania podatkowego.

Galeria Północna wita wiosnę otwarciem ogrodu na dachu

Ponad 5000 mkw. przestrzeni obsadzonej naturalną roślinnością, mała architektura sprzyjająca wypoczynkowi na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci i miejsca do rodzinnej gry w boule lub szachy.

"Zdrowie pod kontrolą" ponownie zawita w CH Tulipan

W sobotę 7 kwietnia w godzinach od 10:00 do 20:00 na terenie CH Tulipan studenci medycyny przeprowadzą darmowe badania profilaktyczne oraz opowiedzą łodzianom, jak dbać o własne zdrowie.

W CH Guliwer odbywa się druga tura spotkań łódzkich uczniów z globtroterem Pawłem Rakowskim, który właśnie ukończył swoją podróż w Himalaje.

Warsztaty podróżnicze organizowane są w ramach edukacyjnego projektu „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów”.

Pierwsze spotkania z podróżnikiem uczniowie odbywali jeszcze we wrześniu. Podczas warsztatów Paweł Rakowski opowiadał uczniom o swoich wielokrotnych podróżach w Himalaje i spotkaniach z mieszkańcami Nepalu, prezentując materiały foto i video wykonane przez siebie na miejscu. Nauczyciele ocenili spotkania z Rakowskim bardzo pozytywnie, podkreślając, że mają one wysoki walor edukacyjny i są efektywnym sposobem na przekazanie cennej wiedzy o świecie z pierwszej ręki. Po wrześniowych zajęciach 26 października globtroter wyruszył ponownie do Nepalu. Obieżyświat zabrał ze sobą listy, które podczas warsztatów napisali łódzcy uczniowie, by przekazać je ich rówieśnikom w nepalskich szkołach. Rakowski odwiedził kilka placówek, ale listy pozostawił w szkole w wiosce Bodnath, a nie, tak jak wcześniej planował, w Muri, ponieważ w tej osadzie poczta praktycznie nie działa i polskie dzieci nie mogłyby liczyć na odpowiedź na swoje listy ze strony nepalskich uczniów.

Podróżnik zebrał cenne informacje o systemie edukacji i warunkach, w jakich uczą się mieszkańcy Nepalu. Podczas grudniowych warsztatów łódzki fotograf przekaże dzieciom wiedzę, jaką nabył podczas ostatniej wyprawy oraz podzieli się relacją fotograficzną, jaką wykonał odwiedzając m.in. nepalskie wioski Bodnath i Muri, do których wiodły bardzo wymagające trasy.

– Liczymy na to, że Paweł Rakowski przekaże uczniom mnóstwo ciekawych informacji ze swojej kolejnej podróży. Wszyscy bardzo mu kibicowaliśmy, by wyprawa odbyła się zgodnie z planem. Czy rzeczywiście tak było - dowiemy się na najbliższych zajęciach”  mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Guliwer oraz Centrum Handlowego Tulipan.

Patronat nad edukacyjnym projektem „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów” objęli: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Plaster Łódzki, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli.