15.12.2017

Edukacyjne warsztaty geograficzne w Guliwerze

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Myjąc ręce możesz uszczęśliwiać innych i zachęcać ich do działania

Myjąc ręce nie tylko dbasz o zdrowie swoje i innych, ale sprawiasz radość swoim bliskim i poprawiasz poziom satysfakcji kolegów z pracy – dowodzą wyniki ankiety przeprowadzonej przez Essity.

Miejsce Aktywności Lokalnej bMAL Klub Artystyczny w Galerii Bemowo

We wtorek 25 września w Centrum Handlowym Galeria Bemowo oficjalnie otwarto Miejsce Aktywności Lokalnej bMAL Klub Artystyczny.

Kobiece organizacje sektora nieruchomości rozpoczynają współpracę

Stowarzyszenie Women in Real Estate in Poland oraz Konkurs Top Woman in Real Estate ze względu na wspólną misję i cele we wrześniu tego roku nawiązały stałą współpracę partnerską.

Full FM, czyli ekonomia, technika, infrastruktura i prawo w jednym

Korzystanie z usług firmy FM uwalnia właściciela lub zarządcę nieruchomości od niekończących się spotkań i negocjacji z wykonawcami, podpisywania dziesiątków i setek umów, a także kontroli ich realizacji.

W CH Guliwer odbywa się druga tura spotkań łódzkich uczniów z globtroterem Pawłem Rakowskim, który właśnie ukończył swoją podróż w Himalaje.

Warsztaty podróżnicze organizowane są w ramach edukacyjnego projektu „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów”.

Pierwsze spotkania z podróżnikiem uczniowie odbywali jeszcze we wrześniu. Podczas warsztatów Paweł Rakowski opowiadał uczniom o swoich wielokrotnych podróżach w Himalaje i spotkaniach z mieszkańcami Nepalu, prezentując materiały foto i video wykonane przez siebie na miejscu. Nauczyciele ocenili spotkania z Rakowskim bardzo pozytywnie, podkreślając, że mają one wysoki walor edukacyjny i są efektywnym sposobem na przekazanie cennej wiedzy o świecie z pierwszej ręki. Po wrześniowych zajęciach 26 października globtroter wyruszył ponownie do Nepalu. Obieżyświat zabrał ze sobą listy, które podczas warsztatów napisali łódzcy uczniowie, by przekazać je ich rówieśnikom w nepalskich szkołach. Rakowski odwiedził kilka placówek, ale listy pozostawił w szkole w wiosce Bodnath, a nie, tak jak wcześniej planował, w Muri, ponieważ w tej osadzie poczta praktycznie nie działa i polskie dzieci nie mogłyby liczyć na odpowiedź na swoje listy ze strony nepalskich uczniów.

Podróżnik zebrał cenne informacje o systemie edukacji i warunkach, w jakich uczą się mieszkańcy Nepalu. Podczas grudniowych warsztatów łódzki fotograf przekaże dzieciom wiedzę, jaką nabył podczas ostatniej wyprawy oraz podzieli się relacją fotograficzną, jaką wykonał odwiedzając m.in. nepalskie wioski Bodnath i Muri, do których wiodły bardzo wymagające trasy.

– Liczymy na to, że Paweł Rakowski przekaże uczniom mnóstwo ciekawych informacji ze swojej kolejnej podróży. Wszyscy bardzo mu kibicowaliśmy, by wyprawa odbyła się zgodnie z planem. Czy rzeczywiście tak było - dowiemy się na najbliższych zajęciach”  mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Guliwer oraz Centrum Handlowego Tulipan.

Patronat nad edukacyjnym projektem „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów” objęli: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Plaster Łódzki, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli.