15.12.2017

Edukacyjne warsztaty geograficzne w Guliwerze

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Zima nie może zaskoczyć zarządcy

W związku z aurą za oknami i opadami śniegu Mariusz Łubiński z firmy ADMUS przybliża kwestie związane z odśnieżaniem nieruchomości i obowiązkach wspólnot/zarządców nieruchomości.

Krzysztof Czekalski dołącza do zespołu Cresa Polska

Krzysztof Czekalski, ekspert z niemal 20-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, dołączył do Działu Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych, obejmując stanowisko dyrektora ds. technicznych.

Nowy dyrektora działów Zarządzania Nieruchomościami w Colliers

Agnieszka Krzekotowska objęła stanowisko dyrektora działów Zarządzania Nieruchomościami oraz Asset Management w Colliers International.

Sukces akcji Przychodzisz - Pomagasz w Posnanii

Przejażdżka sportowym Mercedesem z byłym kapitanem Lecha Poznań, płyty z autografami Young Stars, spotkanie z artystami musicali James Bond i Dirty Dancing – wylicytowano w Posnanii z okazji 26. finału WOŚP.

W CH Guliwer odbywa się druga tura spotkań łódzkich uczniów z globtroterem Pawłem Rakowskim, który właśnie ukończył swoją podróż w Himalaje.

Warsztaty podróżnicze organizowane są w ramach edukacyjnego projektu „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów”.

Pierwsze spotkania z podróżnikiem uczniowie odbywali jeszcze we wrześniu. Podczas warsztatów Paweł Rakowski opowiadał uczniom o swoich wielokrotnych podróżach w Himalaje i spotkaniach z mieszkańcami Nepalu, prezentując materiały foto i video wykonane przez siebie na miejscu. Nauczyciele ocenili spotkania z Rakowskim bardzo pozytywnie, podkreślając, że mają one wysoki walor edukacyjny i są efektywnym sposobem na przekazanie cennej wiedzy o świecie z pierwszej ręki. Po wrześniowych zajęciach 26 października globtroter wyruszył ponownie do Nepalu. Obieżyświat zabrał ze sobą listy, które podczas warsztatów napisali łódzcy uczniowie, by przekazać je ich rówieśnikom w nepalskich szkołach. Rakowski odwiedził kilka placówek, ale listy pozostawił w szkole w wiosce Bodnath, a nie, tak jak wcześniej planował, w Muri, ponieważ w tej osadzie poczta praktycznie nie działa i polskie dzieci nie mogłyby liczyć na odpowiedź na swoje listy ze strony nepalskich uczniów.

Podróżnik zebrał cenne informacje o systemie edukacji i warunkach, w jakich uczą się mieszkańcy Nepalu. Podczas grudniowych warsztatów łódzki fotograf przekaże dzieciom wiedzę, jaką nabył podczas ostatniej wyprawy oraz podzieli się relacją fotograficzną, jaką wykonał odwiedzając m.in. nepalskie wioski Bodnath i Muri, do których wiodły bardzo wymagające trasy.

– Liczymy na to, że Paweł Rakowski przekaże uczniom mnóstwo ciekawych informacji ze swojej kolejnej podróży. Wszyscy bardzo mu kibicowaliśmy, by wyprawa odbyła się zgodnie z planem. Czy rzeczywiście tak było - dowiemy się na najbliższych zajęciach”  mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Guliwer oraz Centrum Handlowego Tulipan.

Patronat nad edukacyjnym projektem „Poznaj Szkoły 7 Kontynentów” objęli: Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Plaster Łódzki, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Zduńskiej Woli.