31.05.2017

Nowy CEO Grupy Sodexo przejmie stery w 2018 r.

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

Colliers International zarządcą KTW I

Colliers International został zarządcą pierwszego z dwóch budynków kompleksu biurowego .KTW w Katowicach. Właścicielem obiektu jest TDJ Estate.

Oblicza Himalajów w centrum handlowym Tulipan

Tulipan zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej, będącej relacją z podróży w Himalaje łódzkiego podróżnika - Pawła Rakowskiego. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Agnieszka Żygieło w firmie Cresa Polska

Do Działu Reprezentacji Najemców Biurowych w polskim oddziale międzynarodowej firmy doradczej Cresa dołączyła Agnieszka Żygieło. Agnieszka będzie zajmować się negocjowaniem umów najmu w imieniu klientów.

Monika Janczewska-Leja nowym dyrektorem w SAVILLS

Monika Janczewska-Leja dołączyła do firmy Savills, obejmując stanowisko dyrektora działu doradztwa i wynajmu powierzchni handlowych, w ramach którego będzie wdrażać nową strategię firmy.

Michel Landel informuje o zamiarze przejścia na emeryturę, Denis Machuel zostanie CEO Grupy Sodexo od stycznia 2018 r.

Sophie Bellon, przewodnicząca Rady Dyrektorów Grupy Sodexo, ogłosiła dziś nominację Denisa Machuela na stanowisko CEO Grupy Sodexo oraz na Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego Grupy Sodexo po odejściu Michela Landela z zajmowanych przez niego pozycji w  styczniu przyszłego roku. Denis Machuel pełni obecnie funkcję CEO Sodexo  Benefits & Rewards Services oraz Personal & Home Services, a także Group Chief Digital Officera.

Michel Landel ogłosił swój zamiar odejścia na emeryturę i tym samym zrezygnuje z pełnionych w firmie funkcji podczas corocznego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Grupy Sodexo, zaplanowanym na 23 stycznia 2018 r. W celu płynnego przekazania obowiązków, Denis Machuel od 1 września b.r. będzie pełnił rolę p.o. CEO Grupy Sodexo. Tym samym do stycznia 2018 r.  będzie pracował wspólnie z Michelem Landelem, który w okresie  przejściowym zachowa pełną odpowiedzialność za strategię i zarządzanie Grupą Sodexo. Michel Landel pozostanie członkiem Rady Dyrektorów Grupy Sodexo do końca swojej kadencji, która upływa w styczniu 2020 r.

W trakcie swojej kadencji jako CEO Grupy Sodexo Michel Landel zbudował solidne fundamenty i zapewnił stabilny wzrost Grupy Sodexo na wszystkich rynkach, na których działamy. To dzięki jego zaangażowaniu możemy mówić, że jesteśmy globalnym liderem usług poprawiających jakość życia. W imieniu całej Grupy Sodexo pragnę złożyć na ręce Michela serdeczne podziękowania za to wszystko, co udało mu się osiągnąć przez te ostatnie 12 lat. Pod jego przywództwem zanotowaliśmy wzrost naszego globalnego przychodu o 70%, nasz zysk operacyjny wzrósł ponad dwukrotnie, zaś zysk netto wzrósł o ponad 300%. W tym samym czasie Sodexo umocniło swoją pozycję globalnego lidera odpowiedzialności społecznej – od 12 lat Grupa zajmuje najwyższe miejsce w rankingu Dow Jones Sustainability Index w swojej branży – powiedziała Sophie Bellon, Przewodnicząca Rady Dyrektorów Grupy Sodexo.

–  W imieniu Rady Dyrektorów z radością pragnę powitać nominację dla Denisa Machuela na stanowisko CEO Grupy Sodexo. Denis ma ogromną wiedzę o naszej działalności, a także bezcenne doświadczenie międzynarodowe. Z sukcesami zarządza międzynarodowym przedsiębiorstwem, które systematycznie się rozwija i przynosi wymierne zyski. Jego wizja rozwoju jest spójna z długoterminowa strategią rozwoju Grupy Sodexo oraz misją poprawy jakości życia. Jest wcieleniem naszych wartości: ducha usług, ducha współpracy oraz ducha rozwoju – dodała.

Współpracuję z Denisem od ponad 10 lat, zarówno w Komitecie Wykonawczym Grupy Sodexo, obserwowałem jego karierę wewnątrz naszej organizacji. Jestem dzięki temu przekonany, że jest właściwą osoba, by poprowadzić Sodexo w kierunku kolejnej fazy nieustannego, stabilnego rozwoju. Jest mocnym liderem z udokumentowanym doświadczeniem rozwoju przedsiębiorstwa, który jest obecnie w fazie zaawansowanej digitalizacji i szeregu kluczowych przeobrażeń. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na wsparcie silnego, międzynarodowego teamu zarządzającego, zorientowanego na wyniki i wyznaczanie nowych celów rozwoju całej grupy – powiedział Michel Landel.

Denis Machuel komentuje:  –  Jestem ogromnie zaszczycony powierzeniem mi tej misji. Chciałbym podziękować Sophie, Michelowi i Zarządowi za ten ogromny kredyt zaufania. Stać na czele zespołu składającego się z 425 tysięcy ludzi, zapewniającego usługi na najwyższym poziomie naszym klientom na całym świecie, jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem.