23.01.2017

Balmain objął zarządzanie w dwóch centrach należących do Rockcastle

ZOBACZ WIĘCEJ

Zarządzanie

CBRE nie zwalnia tempa – nowe budynki biurowe w zarządzaniu

Od 1 marca 2018 roku firma CBRE przejęła w zarządzanie 6 budynków biurowych firmy Cromwell, których łączna powierzchnia to blisko 120 000 mkw. GLA. Nieruchomości zlokalizowane są w Warszawie i Gdańsku.

Tychy: Na zakupach rozliczysz PIT-y. Pomogą urzędnicy

W centrach handlowych w całej Polsce ruszyła akcja „Szybki PIT”. Także w Tychach, w Gemini Parku, dziś i jutro będzie można liczyć na bezpłatną pomoc urzędników w wypełnieniu zeznania podatkowego.

Galeria Północna wita wiosnę otwarciem ogrodu na dachu

Ponad 5000 mkw. przestrzeni obsadzonej naturalną roślinnością, mała architektura sprzyjająca wypoczynkowi na świeżym powietrzu, plac zabaw dla dzieci i miejsca do rodzinnej gry w boule lub szachy.

"Zdrowie pod kontrolą" ponownie zawita w CH Tulipan

W sobotę 7 kwietnia w godzinach od 10:00 do 20:00 na terenie CH Tulipan studenci medycyny przeprowadzą darmowe badania profilaktyczne oraz opowiedzą łodzianom, jak dbać o własne zdrowie.

Firma Balmain Property Management objęła zarządzanie w dwóch obiektach handlowych należących do Rockcastle Global Real Estate.

Są to centra handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej i Karolinka w Opolu.

Rockcastle Global Real Estate przekazał zarządzanie Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej i Centrum Handlowym Karolinka w Opolu w ręce Balmain Property Management. W zakresie odpowiedzialności zespołu Balmain leży ogół aspektów związanych z bieżącym zarządzaniem obiektami, jak również nadzór techniczny i finansowy, wsparcie procesów komercjalizacji nieruchomości, najem krótkoterminowy i koordynacja prac najemców. W realizacji tych działań Balmain wykorzystuje dotychczasowe doświadczenia rynkowe w zarządzaniu projektami, także tymi będącymi w trakcie rozbudowy.

Zarówno Pogoria, jak i Karolinka są liderami wśród obiektów handlowych na lokalnych rynkach.

Centrum Handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej to 75 lokali z szeroką ofertą handlowo-usługową. Na 36 000 m2, stanowiących powierzchnię handlową obiektu znajdują się salony wielu marek odzieżowych i obuwniczych, restauracje i kawiarnie, kino, a także hipermarket spożywczy i budowlany.

Na Centrum Handlowe Karolinka w Opolu składa się 117 lokali o łącznej powierzchni 70 000 m2, zapewniających zróżnicowaną ofertę handlową i usługową. Obiekt składa się z dwóch budynków, tworzących park handlowy. To największe tego typu centrum handlowe w regionie opolskim.

To nie pierwszy raz, kiedy Balmain przejmuje pieczę nad obiektami, których właścicielem jest  Rockcastle Global Real Estate, ponieważ od czerwca 2016 roku firma zarządza Solaris Center w Opolu w analogicznym zakresie. W procesach zarządzania firma korzysta z zaawansowanego, autorskiego programu Coldis, który wspiera wielopłaszczyznowo wszelkie obszary funkcjonowania nieruchomości. Umożliwia on właścicielom nadzór oraz koordynację działalności ich obiektów w czasie rzeczywistym oraz dostosowuje formę raportowania do ich indywidualnych potrzeb. Balmain jest jedyną firmą zarządzającą obiektami handlowymi na polskim rynku, która dysponuje tego typu gotowym rozwiązaniem.

Galerie z certyfikatem ekologicznym

Obie galerie, których bieżącą działalnością zarządza Balmain, to miejsca przyjazne dla klientów oraz środowiska. Funkcjonują zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, wykorzystując liczne rozwiązania proekologiczne. Sposób zarządzania obiektami umożliwia m.in. znaczne ograniczenie zużycia zasobów naturalnych, zmniejszenie ilości produkowanych odpadów oraz ich właściwy recykling.

Czy galerie czekają zmiany?

Przez ostatnie 13 lat działalności w Polsce zespół Balmain Property Management uczestniczył w wielu projektach, których efektem końcowym było podniesienie wartości nieruchomości. Podobne nadzieje wiąże z Centrum Handlowym Pogoria i Centrum Handlowym Karolinka:

W naszej firmie zawsze dążymy do tego, aby wychodzić poza obszar standardowego myślenia o zarządzaniu. Na każdy obiekt staramy się patrzeć nie tylko z perspektywy zarządcy, ale też właściciela. Takie podejście jest naturalną konsekwencją faktu, że sami zarządzamy, komercjalizujemy, inwestujemy i jednocześnie jesteśmy właścicielem wielu nieruchomości komercyjnych. W naszej opinii zarządzanie obiektem przy jednoczesnej realizacji takich procesów, jak modernizacja, rozbudowa, rekomercjalizacja czy rebranding, to jedno z największych wyzwań współczesnego property managementu. Doceniamy, że Rockcastle Global Real Estate wziął pod uwagę doświadczenie i zdecydował się powierzyć nam zarządzanie dwoma kolejnymi centrami – podsumowuje Tim Rylance, dyrektor Balmain.

Marek Noetzel, Executive Director w Rockcastle: Centra handlowe Pogoria i Karolinka to istotne obiekty w naszym portfolio. Wzięliśmy to pod uwagę, dokonując wyboru firmy zarządzającej tymi nieruchomościami. Doceniamy Balmain za realizację dotychczasowych działań w sposób kreatywny, profesjonalny  i pełen zaangażowania. Liczymy, że takie podejście wzmocni pozycję rynkową obydwu obiektów