24.04.2015

Szorowarki Kärcher!

NARZĘDZIOWNIA
Zarządzanie kosztami

Umiejętność sprawnego i skutecznego kontrolowania kosztów to dla osób zarządzających nieruchomościami każdego rodzaju, jedna z podstawowych umiejętności. Wraz z tym cyklem eksperckich artykułów dowiesz się jak zarządzać kosztami na wielu poziomach.

Zobacz treści w tej kategorii:
Oszczędność energii w obiektach magazynowychWycena nieruchomości a koszty eksploatacyjneCzęść II - Zarządzanie kosztami z uwagi na zapisy umowy najmuCzęść I. CapEx czy OpEx w fazie operacyjnej nieruchomości. Zarządzanie kosztami z uwagi na przepisy podatkowe.
Coaching dla zarządców nieruchomości
Serwis czystości

Poznaj najlepsze praktyki utrzymania czystości powierzchni w obiektach komercyjnych. Dowiedz się w jaki sposób współpracować z podwykonawcami i jak sprawić by Twój serwis czystości okazała się efektywny.

Zobacz treści w tej kategorii:
Szorowarki Kärcher!Nie zaniedbuj marmuruPiękne jak naturalne drewno, wytrzymałe jak wykładzina elastycznaTechnologia eco!efficiency Kärcher- więcej za mniejInwestycja w płytki gresowe- dobry wybór?Umowa z serwisem sprzątającym- najważniejsze aspekty współpracy. Część 2Umowa z serwisem sprzątającym- najważniejsze aspekty współpracy. Część 1
Porady prawne dla zarządców

Firmy administrujące nieruchomościami takimi jak duże placówki handlowe, hipermarkety, galerie handlowe, biurowce, centra konferencyjne stają przed niemałym wyzwaniem. Różnorodność powierzchni występujących w tego typu obiektach oraz coraz powszechniejsze prześciganie się projektantów wnętrz w stosowaniu nietypowych materiałów wymagają indywidualnego doboru maszyn i środków czyszczących.

Nie ułatwia to zadania firmom sprzątającym. Kärcher postanowił wyjść naprzeciw tym problemom poprzez stworzenie kompleksowych rozwiązań technologicznych, które nie tylko charakteryzują się wszechstronnością zastosowań, ale także mogą być bez trudu dopasowywane do wymogów danego obiektu.

Utrzymanie czystości w biurowcach, hotelach, galeriach handlowych czy centrach konferencyjnych wiąże się przede wszystkim ze sprzątaniem posadzek. W nowoczesnych obiektach zazwyczaj występuje co najmniej kilka rodzajów pokryć podłogowych, dlatego tak ważny jest dobór technologii umożliwiającej skuteczne czyszczenie i pielęgnację każdego z nich.

O podłogi twarde w obiektach wielkopowierzchniowych najlepiej można zadbać za pomocą szorowarek automatycznych: B 60, B 80. Oba modele prowadzone ręcznie z trakcją jezdną. Najlepiej sprawdzają się na powierzchniach o wielkości od 1000 do 3000 m2. W celu maksymalnego dopasowania szorowarek B 60 i B 80 do indywidualnych potrzeb klienta powstał konfigurator, dzięki któremu zamawiając szorowarkę, można wybrać te rozwiązania, które sprawdzą się w danym obiekcie najlepiej. Obie szorowarki posiadają system wymiennych głowic, pozwalający na dobór głowicy ze szczotkami walcowymi lub szczotką tarczową o różnych szerokościach roboczych (od 43 do 75 cm). Dzięki nim szorowarki stają się wszechstronne w zastosowaniu. Głowice ze szczotkami walcowymi wyposażone są w funkcje wstępnego zamiatania. Oba urządzenia mogą pracować w trybie ekologicznym eco!efficiency, doskonale sprawdzającym się w czyszczeniu codziennym. Wpływa on na obniżenie poziomu głośności pracy oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przy niewielkiej redukcji siły turbiny ssącej i silników szczotek. W przypadku modeli zasilanych bateryjnie tryb ten dodatkowo wydłuża maksymalny czas pracy nawet o 30%.

Uproszczeniu obsługi obu urządzeń, a zarazem zapobieganiu błędom i nadużyciom ze strony operatora, służy System Inteligentnych Kluczy KIK, za pomocą którego różnym osobom przydzielane są różne uprawnienia w zależności od koloru posiadanego klucza (żółty przeznaczony jest dla obsługi, szary dla kierownika, a czerwony dla serwisanta). Urządzenia wyposażone są również w system automatycznego czyszczenia zbiornika. Dzięki niemu po zakończeniu pracy zbiornik wody brudnej jest płukany automatycznie czystą wodą przez system dysz. System ten stanowi gwarancję zachowania higieny i oszczędności. Wszystkie szorowarki wyposażone są w system DOSE. W starych modelach szorowarek środek czyszczący wlewano bezpośrednio do zbiornika z wodą, co sprzyjało marnotrawieniu środków czyszczących,  jego złemu dozowaniu, a po dokonanym czyszczeniu pozostawianiu wody ze środkiem w zbiorniku i nietrzymaniu higieny. System DOSE gwarantuje, że środek czyszczący dozuje się bezpośrednio na głowicę szczotkową, a jego stężenie jest regulowane bezstopniowo od 0% do 3% i może być zmieniane podczas pracy. System ten wpływa na redukcję zużycia chemii i zapobiega jej obecności w zbiorniku wody czystej, dzięki czemu wewnątrz nie tworzy się osad. System DOSE to oszczędność chemii (nie trzeba wylewać środka, z którego w danym momencie nie korzystamy) i dłuższa żywotność komponentów (dwa oddzielne zbiorniki na chemię i wodę).

Wśród innych urządzeń przydatnych w galeriach handlowych, centrach konferencyjnych czy obiektach wielkopowierzchniowych jak np. lotniska, są również urządzenia do czyszczenia ruchomych schodów BR 47/35 Esc oraz np. samojezdna polerka BDP 50/2000 RS Bp.

Urządzenie BR 47/35 Esc wraz ze środkiem RM 758 gwarantuje najlepsze rezultaty czyszczenia ruchomych schodów. Urządzenie wyposażone jest w różne rodzaje grzebieni, dzięki czemu urządzenie bez problemu czyści każdy rodzaj ruchomych schodów. Grzebienie zapewniają skuteczne zbieranie wody, tak by nie spływała ona do szybu schodów. Cała woda wraz z brudem zostaje odessana przez dwie silne turbiny. Czyszczenie schodów przebiega na tyle szybko, by nie przeszkadzało w ruchu klientów.

BDP 50/2000 RS Bp jest samojezdną polerką typu Step-on zasilaną bateryjnie. Urządzenie to wyróżnia się doskonałą zwrotnością i łatwością manewrowania (promień skrętu wynosi zaledwie 130 cm), dzięki czemu bez problemu porusza się w ciasnych przejściach między rzędami biurek czy w wąskich korytarzach. Do zalet urządzenia należą: odsysanie pyłu powstającego podczas pracy oraz możliwość regulacji nacisku padu polerskiego na powierzchnię. BDP 50/2000 RS Bp najlepiej sprawdza się na podłogach drewnianych, linoleum lub PCV. Wraz z polerką Kärcher poleca stosowanie emulsji na bazie wosku RM 748, która czyści i regeneruje podłogi.

W ofercie Kärcher znajduje się cała gama środków czyszczących, których dobór zależy od rodzaju czyszczonej powierzchni czy zabrudzeń. Są to np. RM 69 (alkaliczny środek przeznaczony do czyszczenia podstawowego posadzek twardych) czy RM 743 – uniwersalny środek do podłóg. To jedynie przykładowe środki, warto natomiast zapoznać się z całą ofertą, w której znajdują się zarówno środki do czyszczenia zasadniczego i zachowawczego twardych powierzchni, jak i strippery do usuwania powłok ochronnych, powłok.