24.04.2015

Piękne jak naturalne drewno, wytrzymałe jak wykładzina elastyczna

NARZĘDZIOWNIA
Zarządzanie kosztami

Umiejętność sprawnego i skutecznego kontrolowania kosztów to dla osób zarządzających nieruchomościami każdego rodzaju, jedna z podstawowych umiejętności. Wraz z tym cyklem eksperckich artykułów dowiesz się jak zarządzać kosztami na wielu poziomach.

Zobacz treści w tej kategorii:
Oszczędność energii w obiektach magazynowychWycena nieruchomości a koszty eksploatacyjneCzęść II - Zarządzanie kosztami z uwagi na zapisy umowy najmuCzęść I. CapEx czy OpEx w fazie operacyjnej nieruchomości. Zarządzanie kosztami z uwagi na przepisy podatkowe.
Coaching dla zarządców nieruchomości
Serwis czystości

Poznaj najlepsze praktyki utrzymania czystości powierzchni w obiektach komercyjnych. Dowiedz się w jaki sposób współpracować z podwykonawcami i jak sprawić by Twój serwis czystości okazała się efektywny.

Zobacz treści w tej kategorii:
Szorowarki Kärcher!Nie zaniedbuj marmuruPiękne jak naturalne drewno, wytrzymałe jak wykładzina elastycznaTechnologia eco!efficiency Kärcher- więcej za mniejInwestycja w płytki gresowe- dobry wybór?Umowa z serwisem sprzątającym- najważniejsze aspekty współpracy. Część 2Umowa z serwisem sprzątającym- najważniejsze aspekty współpracy. Część 1
Porady prawne dla zarządców

Wybierając materiał do wnętrz o dużym natężeniu, często stajemy przed wyborem – zdecydować się na podłoże trwałe i funkcjonalne, czy estetyczne? Od niedawna na rynku dostępne są panele i płytki winylowe LVT, spełniające wszystkie te wymagania.

Tajemniczy skrót

LVT to skrót pochodzący od angielskiej nazwy Luxury Vinyl Tiles, którą na język polski można przetłumaczyć dosłownie jako „luksusowe płytki winylowe”. Powierzchnia pokryta tym materiałem wygląda estetycznie i elegancko, dlatego LVT jest coraz chętniej stosowane w galeriach handlowych, bankach, a nawet w eleganckich butikach. Dzięki swojej wielowarstwowej budowie panele LVT są elastyczne i zarazem wytrzymałe na ścieranie i trwałe. Dobrze sprawdzają się w miejscach o dużym i ekstremalnym natężeniu ruchu, np. w obiektach handlowych. Przykładowo panele LVT Tajima Corso zawierają poliuretanowe wzmocnienie powłoki o grubości 0,55 mm, która chroni podłoże. Materiał charakteryzuje wysoka klasa użytkowa 23/33/42.

Wiele możliwości aranżacyjnych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płytek winylowych LVT imitujących drewno lub gres. Na pierwszy rzut oka można je łatwo pomylić z naturalnym materiałem. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu warstwy fotograficznej, odzwierciedlającej naturalne kolory i strukturę drewna lub kamienia. W przypadku paneli Tajima Corso można wybierać spośród 10 wzorów naturalnego drewna. Są wśród nich różne odcienie sosny, orzecha, jesionu oraz klonu. Takie kolory pasują zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, jak i bardziej klasycznych, ciepłych przestrzeni.

[foto: przykłady aranżacji]

Szybki montaż

LVT dostępne jest w formie sztywnych płytek i paneli o różnych rozmiarach i kształtach – od podłużnych, zbliżonych do naturalnych desek, do kwadratowych imitujących kamień. Ich montaż jest szybki i łatwy. Wystarczy odpowiednio przyciąć kawałki i przykleić je do powierzchni. Panele i płytki LVT, podobnie jak inne wykładziny elastyczne, przykleja się do odpowiednio przygotowanego podłoża. Oczywiście wiele zależy także od wykonania, dlatego do realizacji należy wybrać profesjonalne firmy.

Łatwa konserwacja

Podobnie jak w przypadku innych wykładzin elastycznych, codzienne czyszczenie LVT jest proste. Wystarczy mycie wodą ze środkiem czystości. Dodatkowo panele LVT posiadają poliuretanowe wzmocnienie powłoki, które chroni podłoże i zwiększa jego odporność na zabrudzenia i ścieranie. Taka ochrona redukuje również częstotliwość profesjonalnego czyszczenia i ułatwia codzienną konserwację. Podłoża wykonanego z paneli LVT nie należy akrylować, ponieważ prowadzi to do uszkodzenia jego zewnętrznej warstwy i utraty unikalnych właściwości podłoża.

LVT jest stosunkowo nowym produktem, a dzięki licznym zaletom ma szansę w niedługim czasie stać się popularnym materiałem wykończeniowym w obiektach o dużym natężeniu ruchu.

Autorem materiału jest Mirosław Grodzicki, Coniveo, www.coniveo.pl