24.04.2015

Inwestycja w płytki gresowe- dobry wybór?

NARZĘDZIOWNIA
Zarządzanie kosztami

Umiejętność sprawnego i skutecznego kontrolowania kosztów to dla osób zarządzających nieruchomościami każdego rodzaju, jedna z podstawowych umiejętności. Wraz z tym cyklem eksperckich artykułów dowiesz się jak zarządzać kosztami na wielu poziomach.

Zobacz treści w tej kategorii:
Oszczędność energii w obiektach magazynowychWycena nieruchomości a koszty eksploatacyjneCzęść II - Zarządzanie kosztami z uwagi na zapisy umowy najmuCzęść I. CapEx czy OpEx w fazie operacyjnej nieruchomości. Zarządzanie kosztami z uwagi na przepisy podatkowe.
Coaching dla zarządców nieruchomości
Serwis czystości

Poznaj najlepsze praktyki utrzymania czystości powierzchni w obiektach komercyjnych. Dowiedz się w jaki sposób współpracować z podwykonawcami i jak sprawić by Twój serwis czystości okazała się efektywny.

Zobacz treści w tej kategorii:
Szorowarki Kärcher!Nie zaniedbuj marmuruPiękne jak naturalne drewno, wytrzymałe jak wykładzina elastycznaTechnologia eco!efficiency Kärcher- więcej za mniejInwestycja w płytki gresowe- dobry wybór?Umowa z serwisem sprzątającym- najważniejsze aspekty współpracy. Część 2Umowa z serwisem sprzątającym- najważniejsze aspekty współpracy. Część 1
Porady prawne dla zarządców

Jeśli zainwestowaliście Państwo w swoim obiekcie w posadzkę gresową, to dokonaliście dobrego wyboru, ale... Niewątpliwe zalety tego materiału (odporność na działania mechaniczne, kwasy, zasady i rozpuszczalniki oraz dodatkowo właściwości antypoślizgowe) sprawiają, że ten typ posadzki coraz częściej pojawia się w nowoczesnych budynkach i to nie tylko administracyjnych czy handlowych.

Glazurowane, szlifowane na wysoki połysk płytki gresowe przyczyniają się bowiem dodatkowo do wzrostu prestiżu budynku w oczach klientów. Mikroporowata struktura tego materiału jest jednakże niestety problematyczna pod względem doczyszczania i wymaga stosowania specjalnych rozwiązań. W mikroporach brud i osady wapienne (szczególnie w obszarach występowania twardej wody) odkładają się głęboko i są ciężkie do usunięcia.

Biorąc po uwagę wszystkie te aspekty, firma buzil opracowała praktyczny system doczyszczania i utrzymania w czystości płytek gresowych. Znany po nazwą Erol® zestaw produktów do czyszczenia gruntownego i mycia bieżącego jest nowoczesnym, wyjątkowym na rynku i wysoce skutecznym systemowym rozwiązaniem. 

Usuwanie brudu i osadu wapiennego tkwiącego głęboko w mikroporach gresu:

G 491 Erolcid® w dozowaniu 1 l / 10 l wody +  szorowarka z padem z mikrofazy (która wzmocni efekt czyszczący). Należy przy tym pamiętać o wstępnym zmoczeniu fug. Na koniec procesu czyszczenia po odessaniu brudnego roztworu należy spłukać posadzkę dużą ilością zimnej wody. G 491 Erolcid® doskonale rozpuści osady wapienne.

Usuwanie resztek produktów pielęgnacyjnych, tłuszczy, białek i brudu:

Po odkamienieniu posadzki należy zastosować środek G 490 Erol® (1-3 l / 10 l wody) także z szorowarką i padem z mikrofazy, względnie można użyć automatu myjącego z miękkimi kontrarotującymi szczotkami. Roztwór czyszczący trzeba pozostawić do zadziałania na 10–15 minut przed użyciem maszyny. Na koniec brudny roztwór odessać a posadzkę spłukać czystą wodą. 

Codzienna pielęgnacja:

Doczyszczoną gruntownie posadzkę gresową należy codziennie przemywać na mokro produktami G 482 Blitz Orange / G 481 Blitz Citro / G 483 Blitz Tropic (niuanse zapachowe, środki na bazie alkoholu) lub G 500 O Tens (nie zawiera środków powierzchniowo czynnych) w dozowaniu ok. 50 ml/10 l wody.

System ten obejmuje pełną gamę produktów, dzięki którym utrzymacie Państwo posadzki gresowe w czystości bez większego wysiłku, a właściwości materiału pozostaną zachowane. 

Jakiej różnicy można się spodziewać? Zobaczmy!

Zabrudzony Gres Proces doczyszczania Efekt końcowy

Podana technologia stanowi przykład wielu innych gotowych rozwiązań bazujących na szerokiej gamie produktów marki buzil. Nasza firma służy pomocą kierownikom obiektów (m.in. administracyjnych, medycznych, przemysłowych) także w przypadku doboru rozwiązań do innych obszarów obiektowych w zakresie utrzymania czystości.

Wystarczy zadzwonić pod numer 071/ 376 60 31 lub wysłać e-maila na adres biuro.polska@buzil.de, aby uzyskać szybką i fachową pomoc w problemie z utrzymaniem czystości. Czekamy na Państwa kontakt!