27.04.2015

Zakup chłodu? To jest możliwe.

NARZĘDZIOWNIA
Zarządzanie kosztami

Umiejętność sprawnego i skutecznego kontrolowania kosztów to dla osób zarządzających nieruchomościami każdego rodzaju, jedna z podstawowych umiejętności. Wraz z tym cyklem eksperckich artykułów dowiesz się jak zarządzać kosztami na wielu poziomach.

Zobacz treści w tej kategorii:
Oszczędność energii w obiektach magazynowychWycena nieruchomości a koszty eksploatacyjneCzęść II - Zarządzanie kosztami z uwagi na zapisy umowy najmuCzęść I. CapEx czy OpEx w fazie operacyjnej nieruchomości. Zarządzanie kosztami z uwagi na przepisy podatkowe.
Coaching dla zarządców nieruchomości
Serwis czystości

Poznaj najlepsze praktyki utrzymania czystości powierzchni w obiektach komercyjnych. Dowiedz się w jaki sposób współpracować z podwykonawcami i jak sprawić by Twój serwis czystości okazała się efektywny.

Zobacz treści w tej kategorii:
Szorowarki Kärcher!Nie zaniedbuj marmuruPiękne jak naturalne drewno, wytrzymałe jak wykładzina elastycznaTechnologia eco!efficiency Kärcher- więcej za mniejInwestycja w płytki gresowe- dobry wybór?Umowa z serwisem sprzątającym- najważniejsze aspekty współpracy. Część 2Umowa z serwisem sprzątającym- najważniejsze aspekty współpracy. Część 1
Porady prawne dla zarządców

Większość obecnie eksploatowanych systemów HVAC rozpoczyna cykl życia na etapie projektowania budynku jako nieodzowny element nowoczesnego budownictwa. Oczywiście projektowany system to zazwyczaj kompromis między oczekiwaniami inwestora, wizją architekta a zastosowanymi w projekcie techniką i urządzeniami. Wszystko to razem zostaje spięte w całość przez budżet inwestycji. Stąd mowa o kompromisie: najlepiej dla inwestycji, gdy jest on rozsądny.

Dobór urządzeń, które będą sercem systemu, sposób prowadzenia instalacji, materiały zaproponowane do ich wykonania, jak również opis funkcjonalny i założenia eksploatacyjne tworzą tę niepowtarzalną całość zwaną systemem HVAC budynku. W zasadzie już od momentu powstania pierwszych szkiców instalacji należy myśleć o tym systemie w kategoriach eksploatacyjnych.

To właśnie w tym miejscu, już na etapie projektu, firma Trane ma do zaproponowania pakiet produktów i usług obejmujący nowoczesne i energooszczędne urządzenia (wytwornice wody lodowej − chillery, centrale klimatyzacyjne, fancoile, rooftopy), efektywne i kompletne systemy automatyki budynkowej, począwszy od sterowników pojedynczych urządzeń do systemów nadrzędnych pozwalających kompleksowo zarządzać węzłami chłodu i ciepła oraz całą infrastrukturą HVAC w obiekcie.

Pakiet ten nie byłby kompletny bez rozbudowanego systemu analiz zużycia energii, emisji hałasu czy też analiz porównawczych dla różnych typów urządzeń i zastosowanych rozwiązań. Kompletność oferty TRANE dopełniają dedykowane dla każdego etapu życia systemu produkty z zakresu  opieki serwisowej i eksploatacji systemu.

Już na etapie wykonywania instalacji rozpoczyna się interakcja systemu HVAC z pakietem usług serwisowych TRANE. Weryfikacja systemu przed uruchomieniem, sporządzenie list kontrolnych i procedur startowych to nieodzowne elementy początkowej fazy eksploatacji obiektu. Po uruchomieniu systemu firma Trane oferuje produkty serwisowe z grupy Trane Select: kontrakty serwisowe obejmujące, w zależności od stopnia, kompleksową opiekę serwisową i eksploatacyjną, wydłużoną gwarancję oraz wymianę określonych grup części eksploatacyjnych w ramach podpisanego  kontraktu bez kosztów dodatkowych dla klienta.

Najmłodszym z produktów serwisowych Trane jest oferta usług związanych z wynajmem agregatów wody lodowej oraz rooftopów TRANE Rental Service. Wynajem urządzeń odbywa się wraz z elementami systemu dystrybucji chłodu: wężami elastycznymi do budowy tymczasowej instalacji wody lodowej, zbiornikami buforowymi, pompami dodatkowymi (agregaty wyposażone są w zestaw pompowy, zawory i filtr).
Przykłady zastosowań:

Wynajem sezonowy:
•planowane modernizacje i remonty,
•wzrost efektywności produkcji w okresie gorącego lata,
•bezpieczeństwo i niezawodność utrzymania właściwego poziomu i jakości produkcji.

Wynajem awaryjny:
•awaria systemu podstawowego,
zbyt długi czas naprawy istniejącego systemu.

wieloletni wynajem operacyjny:
•alternatywny model finansowania źródeł chłodzenia wraz z pełną obsługą 
Serwisu Trane 24h/7d