03.10.2019

Postępuje proces komercjalizacji PH Kasztelania

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Postępuje proces komercjalizacji PH Kasztelania

Jysk, Martes Sport oraz Rossmann dołączyły do grona najemców powstającego Parku Handlowego Kasztelania w Chrzanowie. Jysk oraz Martes Sport to pierwsze sklepy w mieście i powiecie.

QIAGEN przedłuża umowę i powiększa wynajmowaną powierzchnię w Sky Tower

QIAGEN, światowy lider rozwiązań „Sample to Insight” w obszarze badań molekularnych, podpisał umowę przedłużającą najem we wrocławskim Sky Tower.

C&W skomercjalizuje Galerię Bawełnianka

Firma doradcza Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem komercjalizującym zlokalizowaną w Bełchatowie Galerię Handlową Bawełnianka. Właścicielem inwestycji jest krakowska firma Gbb Invest Spółka z o.o.

Wiemy, kto będzie odpowiedzialny za komercjalizację Tesco

Cushman & Wakefield odpowiedzialny za komercjalizację dodatkowych powierzchni w pasażach/sklepach Tesco w Polsce.

Jysk, Martes Sport oraz Rossmann dołączyły do grona najemców powstającego Parku Handlowego Kasztelania w Chrzanowie. Jysk oraz Martes Sport to pierwsze sklepy w mieście i powiecie.

Obecnie trend w nieruchomościach komercyjnych wskazuje, że konsumenci chętniej wybierają alternatywy dla centrów handlowych, czyli parki handlowe. Kasztelania to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców na wygodne i łatwo dostępne miejsce zakupów. PH Kasztelania będzie miała docelowo powierzchnię 14 100 m kw. Bezpośrednio przed obiektem zlokalizowany będzie parking na 375 miejsc. Obecnie budowany jest pierwszy etap o powierzchni najmu 8 600 m kw.  

Powstający Park Handlowy Kasztelania będzie wygodnym miejscem na zakupy, z łatwo dostępną przestrzenią do parkowania oraz szeroką ofertą produktową. Co istotne, w obiekcie pojawią się niedostępne dotychczas marki.

Na sportowo

Do grona najemców PH Kasztelania w Chrzanowie dołączyła sportowa marka Martes Sport. Będzie to pierwszy salon tej marki w mieście i powiecie. Powierzchnia sklepu wyniesie 910 m kw.

- Naszą pasją jest sport i chcemy się tą pasją dzielić z naszymi Klientami. W pierwszym na terenie Chrzanowa sklepie zaoferujemy renomowane marki sportowe, tak aby każdy miłośnik aktywnego wypoczynku znalazł coś specjalnie dla siebie - mówi Tomasz Barchański, Expansion Manager, Martes Sport

Martes Sport obecna jest w Polsce od 1993 roku, posiada 300 sklepów stacjonarnych, a w ofercie dostępne są najlepsze światowe marki sportowe. Co więcej, Grupa Kapitałowa Martes Sport od wielu lat we wszystkich segmentach działalności rozwija się w sposób ciągły i stabilny. Firma ta należy do liderów na rynku odzieży sportowej w Europie Środkowej i Wschodniej, mając w dorobku wiele prestiżowych nagród

Urządzamy dom i mieszkanie

Kolejnym najemcą, który zadebiutuje w Chrzanowie jest duńska sieć Jysk. Klienci znajdą tam produkty do kompleksowego urządzenia swoich mieszkań i domów. Marka obecna jest w ponad 215 sklepach w Polsce. Chrzanowski Jysk będzie mieć 1240 m kw. powierzchni.

- JYSK to międzynarodowa sieć handlowa, która sprzedaje artykuły określone jako „wszystko dla domu". Została założona w Danii przez Larsa Larsena. W tym roku obchodzimy 40 rocznicę otwarcia pierwszego sklepu. Obecnie na całym świecie z dużym sukcesem funkcjonuje ponad 2.700 sklepów grupy JYSK, a w Polsce jest ich już prawie 230. Plany rozwoju sieci sklepów JYSK już od kilku lat obejmowały Chrzanów. Brak było jednak odpowiedniej lokalizacji w mieście, aby otworzyć naszą placówkę. Dlatego zamiary realizacji inwestycji parku handlowego Kasztelania spotkały się z naszym zainteresowaniem i podjęliśmy negocjacje skutkujące podpisaniem długookresowej umowy najmu. Cieszymy się, że już w przyszłym roku mieszkańcy Chrzanowa oraz całego powiatu dołączą do grona klientów sklepów JYSK. Otrzymywaliśmy wiele sygnałów, że taki sklep jak JYSK jest w Chrzanowie potrzebny. Jesteśmy przekonani, że lokalizacja samego parku handlowego oraz szeroki wybór markowych sklepów są gwarancją przyszłej popularności Kasztelanii- komentuje Dominik Łoński, dyrektor ds. rozwoju i zarządzania obiektami z Jysk Polska

Dla urody

W PH Kasztelania pojawi się także drugi w Chrzanowie sklep marki Rossmann. Niemiecka sieć drogerii ma w Polsce ponad 1350 sklepów. Jest jedną z chętniej odwiedzanych kosmetycznych sieci w Europie. Sklep Rossmann w Kasztelanii zajmie 415 m kw. powierzchni.