02.10.2019

QIAGEN przedłuża umowę i powiększa wynajmowaną powierzchnię w Sky Tower

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Postępuje proces komercjalizacji PH Kasztelania

Jysk, Martes Sport oraz Rossmann dołączyły do grona najemców powstającego Parku Handlowego Kasztelania w Chrzanowie. Jysk oraz Martes Sport to pierwsze sklepy w mieście i powiecie.

QIAGEN przedłuża umowę i powiększa wynajmowaną powierzchnię w Sky Tower

QIAGEN, światowy lider rozwiązań „Sample to Insight” w obszarze badań molekularnych, podpisał umowę przedłużającą najem we wrocławskim Sky Tower.

C&W skomercjalizuje Galerię Bawełnianka

Firma doradcza Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem komercjalizującym zlokalizowaną w Bełchatowie Galerię Handlową Bawełnianka. Właścicielem inwestycji jest krakowska firma Gbb Invest Spółka z o.o.

Wiemy, kto będzie odpowiedzialny za komercjalizację Tesco

Cushman & Wakefield odpowiedzialny za komercjalizację dodatkowych powierzchni w pasażach/sklepach Tesco w Polsce.

QIAGEN, światowy lider rozwiązań „Sample to Insight” w obszarze badań molekularnych, podpisał umowę przedłużającą najem we wrocławskim Sky Tower.

Centrum Usług Biznesowych firmy zyska ponad 1 500 m kw. dodatkowej powierzchni biurowej. QIAGEN dołączył do Sky Tower w 2015 roku i jest największym najemcą biurowca.

QIAGEN działa na rynku od 1984 roku, a jego akcje są notowane na giełdzie we Frankfurcie i w Nowym Jorku. Obecnie zatrudnia około 5 100 osób w ponad 35 krajach na całym świecie. Z produktów firmy w swoich pracach badawczych korzystało siedmiu laureatów Nagrody Nobla.

- Cieszy nas, że QIAGEN, biotechnologiczny gigant o światowym zasięgu, postanowił zostać z nami na następne lata. To dowód ogromnego zaufania, ale także przykład profesjonalnej kooperacji między naszymi firmami - najemca, zadowolony z dotychczasowej współpracy, zostaje w obiekcie, a my staramy się dostosować do jego oczekiwań, przygotowując następne udogodnienia i dodatkową przestrzeń. QIAGEN Business Services sukcesywnie się rozwija, stąd to już kolejne dobranie powierzchni - podkreśla Aneta Polińska, Office Leasing Manager w Develia S.A.

Zlokalizowane w Sky Tower QIAGEN Business Services odpowiada za procesy finansowe, księgowe, logistyczne, obsługi klienta, jakości, jak i operacje HR, e-Commerce, marketingu oraz tworzenia oprogramowania do zaawansowanych urządzeń służących przy badaniach RNA i DNA. W 2015 roku firma wprowadziła się na 1 piętro Sky Tower - do 2019 roku kilkukrotnie powiększała powierzchnię biurową. Docelowo siedziba QIAGEN Business Services będzie miała 5 500 m kw. W procesie Najemcę reprezentowała międzynarodowa agencja doradcza CBRE.

- W ostatnich kilku latach udało się nam znacznie rozszerzyć zakres obszarów, w których działamy, a zatrudnienie zasadniczo wzrosło. Dzięki elastycznemu podejściu Sky Tower mamy możliwość odpowiedniego rozwoju - mówi Małgorzata Karpińska, Dyrektor QIAGEN Business Services – nasze zatrudnienie zwiększyło się sześciokrotnie, a wszystkie jednostki mogą nadal ściśle współpracować między sobą.

Piotr Pirogowicz, dyrektor zarządzający w Develia S.A., dodaje: - Nie bez znaczenia dla decyzji związanych z przedłużaniem umów jest również standard oferowanej przez nas obsługi oraz całościowa oferta Sky Tower. Obiekt to nie tylko część biurowa - pracownicy w wolnym czasie mogą tu skorzystać z wielu usług i rozrywki. Stale też powiększamy i dostosowujemy naszą ofertę do dynamicznych zmian rynku.

Przygotowanie kolejnej, dodatkowej powierzchni około 1 580 m kw. dla największego najemcy części biurowej Sky Tower, odbywa się równolegle z przebudową strefy food court. W obiekcie trwają również prace przygotowujące strefę Sky Kitchen na parterze obiektu. W planach jest również rozbudowa punktu widokowego wraz z powstaniem Sky Baru. Dodatkowo, na 1 piętro zostanie przeniesiona kasa biletowa.