15.05.2019

Mocne otwarcie roku IMMOFINANZ w sektorze biurowym w Polsce.

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Postępuje proces komercjalizacji PH Kasztelania

Jysk, Martes Sport oraz Rossmann dołączyły do grona najemców powstającego Parku Handlowego Kasztelania w Chrzanowie. Jysk oraz Martes Sport to pierwsze sklepy w mieście i powiecie.

QIAGEN przedłuża umowę i powiększa wynajmowaną powierzchnię w Sky Tower

QIAGEN, światowy lider rozwiązań „Sample to Insight” w obszarze badań molekularnych, podpisał umowę przedłużającą najem we wrocławskim Sky Tower.

C&W skomercjalizuje Galerię Bawełnianka

Firma doradcza Cushman & Wakefield została wyłącznym agentem komercjalizującym zlokalizowaną w Bełchatowie Galerię Handlową Bawełnianka. Właścicielem inwestycji jest krakowska firma Gbb Invest Spółka z o.o.

Wiemy, kto będzie odpowiedzialny za komercjalizację Tesco

Cushman & Wakefield odpowiedzialny za komercjalizację dodatkowych powierzchni w pasażach/sklepach Tesco w Polsce.

Jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym, austriacki IMMOFINANZ, rozpoczął bieżący rok od „mocnego uderzenia” podpisując umowy w ramach swoich warszawskich nieruchomości na ponad 21.000 m kw.

Wśród nowych najemców w portfelu IMMOFINANZ znalazła się m.in. Devire Services, tj. międzynarodowa firma oferująca usługi rekrutacji, executive search, outsourcingu i employer brandingu. W ramach podpisanego kontraktu Devire wynajął niemal 1.900 m kw. w położonym przy Alejach Jerozolimskich, myhive Equator.

Nowych najemców pozyskały także inne budynki myhive, tj. myhive Crown Tower, do którego na powierzchnię niemal 950 m kw. wprowadziła się firma analityczna Sportradar Polska oraz myhive Brama Zachodnia, gdzie na ponad 700 m kw. swoje biuro otworzy reprezentujący sektor logistyczny – Abakus Logistics.

Największa prolongacja podpisana w pierwszym kwartale dotyczy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego – najemcy myhive Equator, który przedłużył swój najem w tym budynku na powierzchni ponad 9.000 m kw.

Ponadto przedłużenie swojej umowy w budynku Saturn, będącym częścią EMPARK Mokotów Business Park, podpisała także firma Henkel. Ten jeden z najbardziej znanych producentów kosmetyków, klejów, środków piorących i czystości pozostanie na aktualnie zajmowanej w tej nieruchomości powierzchni.

„Rozpoczęliśmy nasz rok w sektorze biurowym w Polsce od przysłowiowego „wysokiego C”. Dzięki naszej strategii orientacji na klienta, która dotyczy całego portfela nieruchomości IMMOFINANZ możemy pochwalić się tak znaczącymi umowami. Co więcej, to wszystko co oferujemy naszym najemcom ponad sam wynajem powierzchni – czyli cały szereg udogodnień gwarantowanych w ramach marki myhive, czy też bogatą ofertę usług dodatkowych, z której można skorzystać w mokotowskim EMPARK-u, powoduje, że z jednej strony nasi klienci chętnie pozostają z nami, a z drugiej jesteśmy niezmiennie atrakcyjni dla nowych firm”, skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.