15.05.2019

Mocne otwarcie roku IMMOFINANZ w sektorze biurowym w Polsce.

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Mocne otwarcie roku IMMOFINANZ w sektorze biurowym w Polsce.

Jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym, austriacki IMMOFINANZ, rozpoczął bieżący rok od „mocnego uderzenia” podpisując umowy w ramach swoich warszawskich nieruchomości na ponad 21.000 m kw.

Łódzki biurowiec Symetris I wynajęty w 100%

Firma EPP podpisała dwie umowy najmu powierzchni w łódzkim biurowcu klasy A Symetris I. Na powiększenie wynajmowanej już powierzchni zdecydowała się firma Solar Polska. Nowy najemca to towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA.

Mostostal Pomorze z nowym magazynem na Wyspie Ostrów

Firma Mostostal Pomorze, wykonawca robót w branży konstrukcji stalowych, wynajęła ponad 1500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w hali produkcyjnej na Wyspie Ostrów w Gdańsku. Najemcę reprezentowała firma Cresa.

Akamai przedłuża umowę najmu w krakowskim biurowcu Vinci

Cresa Polska reprezentowała Akamai Technologies – lidera w dziedzinie usług Content Delivery Network oraz obsługi ruchu w internecie – podczas renegocjacji warunków przedłużenia umowy najmu w Centrum Biurowym Vinci w Krakowie.

Jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym, austriacki IMMOFINANZ, rozpoczął bieżący rok od „mocnego uderzenia” podpisując umowy w ramach swoich warszawskich nieruchomości na ponad 21.000 m kw.

Wśród nowych najemców w portfelu IMMOFINANZ znalazła się m.in. Devire Services, tj. międzynarodowa firma oferująca usługi rekrutacji, executive search, outsourcingu i employer brandingu. W ramach podpisanego kontraktu Devire wynajął niemal 1.900 m kw. w położonym przy Alejach Jerozolimskich, myhive Equator.

Nowych najemców pozyskały także inne budynki myhive, tj. myhive Crown Tower, do którego na powierzchnię niemal 950 m kw. wprowadziła się firma analityczna Sportradar Polska oraz myhive Brama Zachodnia, gdzie na ponad 700 m kw. swoje biuro otworzy reprezentujący sektor logistyczny – Abakus Logistics.

Największa prolongacja podpisana w pierwszym kwartale dotyczy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego – najemcy myhive Equator, który przedłużył swój najem w tym budynku na powierzchni ponad 9.000 m kw.

Ponadto przedłużenie swojej umowy w budynku Saturn, będącym częścią EMPARK Mokotów Business Park, podpisała także firma Henkel. Ten jeden z najbardziej znanych producentów kosmetyków, klejów, środków piorących i czystości pozostanie na aktualnie zajmowanej w tej nieruchomości powierzchni.

„Rozpoczęliśmy nasz rok w sektorze biurowym w Polsce od przysłowiowego „wysokiego C”. Dzięki naszej strategii orientacji na klienta, która dotyczy całego portfela nieruchomości IMMOFINANZ możemy pochwalić się tak znaczącymi umowami. Co więcej, to wszystko co oferujemy naszym najemcom ponad sam wynajem powierzchni – czyli cały szereg udogodnień gwarantowanych w ramach marki myhive, czy też bogatą ofertę usług dodatkowych, z której można skorzystać w mokotowskim EMPARK-u, powoduje, że z jednej strony nasi klienci chętnie pozostają z nami, a z drugiej jesteśmy niezmiennie atrakcyjni dla nowych firm”, skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.