08.05.2019

Akamai przedłuża umowę najmu w krakowskim biurowcu Vinci

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Jak wygrać rywalizację o największe talenty?

Organizatorzy konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019 poszukują biur, stworzonych z myślą o wielopokoleniowym zespole. Zgłoszenia zbierane są do 26 lipca!

EPP wybiera CitySpace we Wrocławiu

EPP rozwija swoją działalność we Wrocławiu. Notowana na dwóch giełdach spółka właśnie dołączyła do grona najemców CitySpace w Nobilis Business House.

CBRTP wybrało O3 Business Campus

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu (CBRTP) dołączyło do grona najemców O3 Business Campus, należącego do EPP krakowskiego kompleksu biurowego.

Poznański hat-trick dla Knight Frank

Knight Frank został wybrany na asset managera, zarządcę nieruchomości oraz agenta odpowiedzialnego za komercjalizację Galerii Dębiec w Poznaniu. Całkowita powierzchni centrum handlowego wynosi 10 000 m kw.

Cresa Polska reprezentowała Akamai Technologies – lidera w dziedzinie usług Content Delivery Network oraz obsługi ruchu w internecie – podczas renegocjacji warunków przedłużenia umowy najmu w Centrum Biurowym Vinci w Krakowie.

Akamai Technologies jest jedną z największych firm na świecie zajmujących się przechowywaniem danych i przyśpieszaniem pracy w internecie. Zarządza do 30 proc. całego ruchu w globalnej sieci i dysponuje 240 tys. serwerów zlokalizowanych w 130 krajach. Z jej usług korzysta 60% firm z listy Global 500, 60% firm z listy Fortune 500, 30 najważniejszych firm z dziedziny mediów i rozrywki, 20 najważniejszych firm z dziedziny handlu elektronicznego, ponad 150 wiodących światowych portali informacyjnych, 12 wiodących światowych ubezpieczycieli oraz 8 wiodących światowych przedsiębiorstw finansowych. Siedziba główna firmy Akamai znajduje się w Cambridge w stanie Massachusetts w USA. W 2018 r. Akamai osiągnęła 2,7 mld USD przychodu.

Centrum Biurowe Vinci to nowoczesny, 12-kondygnacyjny biurowiec klasy A o powierzchni 20 242 mkw. GLA zlokalizowany przy ulicy Opolskiej 100 w Krakowie. Oprócz świetnej lokalizacji (przy głównych arteriach komunikacyjnych miasta i blisko skrzyżowania dróg krajowych 7 i 79), biurowiec oferuje nowoczesne systemy telekomunikacyjne, internetowe łącza światłowodowe o najwyższej wydajności, ultranowoczesne systemy bezpieczeństwa, systemy monitoringu, energooszczędne technologie oraz wysokowydajne standardy funkcjonowania. W 2011 r. obiekt otrzymał nagrodę Budowa Roku 2010 przyznawaną przez Ministra Infrastruktury i PZITB. Właścicielem obiektu jest NIM Poland Sp. z o.o., spółka joint venture między Benson Elliot i Sharow Capital. Centrum Biurowe Vinci jest siedzibą Akamai Technologies od 2011 r.

- Firma Akamai jest obecna w Polsce od 2011 r. Jesteśmy największym biurem Akamai w Europie z reprezentacją prawie wszystkich funkcji biznesowych, dlatego to właśnie w Krakowie istnieje główne europejskie centrum technologiczne firmy. Obecnie zatrudniamy ponad 500 osób. Są to głównie inżynierowie i programiści. Naszym priorytetem jest stworzenie przyjaznego i nowoczesnego środowiska pracy. Akamai Technologies jest w pierwszej dziesiątce najlepszych pracodawców w Polsce. Jest też najlepszym małopolskim pracodawcą w branży IT w zestawieniu prestiżowego Instytutu Great Place to Work oraz otrzymał tytuł najlepszego pracodawcy dla milenialsów. Jesteśmy liderem w innowacyjności biznesowej, nasza siedziba w Polsce jest wyposażona w najnowocześniejsze technologie, które ułatwiają klientom Akamai świadczenie szybszych, inteligentniejszych i bezpieczniejszych usług dostarczania treści – mówi Erica Roux, Senior Manager, Global Portfolio Management, Akamai Technologies.

- Bardzo się cieszymy ze współpracy z firmą Akamai, która doceniła działania zapewniające wysoki standard w budynku Vinci oraz dążenie właściciela obiektu do odgrywania roli długofalowego partnera strategicznego naszych Klientów.  Będziemy przez wiele lat wspierać firmę Akamai w pomyślnym rozwoju w Krakowie. Dziękujemy także firmie Cresa za aktywny udział w zawarciu transakcji - komentuje Michał Proński, Senior Manager z Sharow Capital w Polsce.

Akamai Technologies jest globalnym klientem firmy Cresa. Renegocjacja umowy najmu, którą Cresa prowadziła w imieniu klienta, miała na celu zabezpieczenie długofalowego najmu i rozwoju firmy Akamai w Krakowie. Polskie biuro Akamai jest jednym z najważniejszych oddziałów firmy na świecie. Cresa Polska współpracowała z biurem firmy Cresa w Bostonie podczas renegocjacji warunków umowy najmu Akamai.