28.03.2019

CBRE skomercjalizuje zielonogórski ZEFAM PARK

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Mocne otwarcie roku IMMOFINANZ w sektorze biurowym w Polsce.

Jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym, austriacki IMMOFINANZ, rozpoczął bieżący rok od „mocnego uderzenia” podpisując umowy w ramach swoich warszawskich nieruchomości na ponad 21.000 m kw.

Łódzki biurowiec Symetris I wynajęty w 100%

Firma EPP podpisała dwie umowy najmu powierzchni w łódzkim biurowcu klasy A Symetris I. Na powiększenie wynajmowanej już powierzchni zdecydowała się firma Solar Polska. Nowy najemca to towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA.

Mostostal Pomorze z nowym magazynem na Wyspie Ostrów

Firma Mostostal Pomorze, wykonawca robót w branży konstrukcji stalowych, wynajęła ponad 1500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w hali produkcyjnej na Wyspie Ostrów w Gdańsku. Najemcę reprezentowała firma Cresa.

Akamai przedłuża umowę najmu w krakowskim biurowcu Vinci

Cresa Polska reprezentowała Akamai Technologies – lidera w dziedzinie usług Content Delivery Network oraz obsługi ruchu w internecie – podczas renegocjacji warunków przedłużenia umowy najmu w Centrum Biurowym Vinci w Krakowie.

Od marca br. agencja doradcza CBRE odpowiada za komercjalizację ZEFAM PARK, nowoczesnego centrum handlowo-biznesowego mixed-use w Zielonej Górze.

ZEFAM PARK, obiekt zlokalizowany 150 m od Focus Mall Zielona Góra, będzie oferował klientom i odwiedzającym około 30 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni użytkowej, w tym aż 22 tys. mkw. zajmie strefa handlowo usługowa, a 8 tys. mkw. poświęcone zostanie pod biura, w których swoją siedziby będą miały między innymi  firmy z branż IT i telekomunikacyjnej. W ramach powstającego power center klienci będą mogli zrobić zakupy w Lidlu, skorzystać ze wspólnego parkingu na ponad 800 aut lub usług i produktów szerokiej gamy najemców, którzy znacząco uzupełnią dotychczasową ofertę handlową miasta. Prace projektowe już trwają.

- Od dawna obserwujemy rosnący potencjał nieruchomości handlowych w Zielonej Górze. Jest to jedno z nielicznych miast na mapie Polski, gdzie nowoczesnej powierzchni nadal nie jest dużo, a zapotrzebowanie rynku retail jest wyraźnie odczuwalne. Biorąc pod uwagę sąsiedztwo dużego centrum handlowego, którego uzupełnieniem oferty modowej będą najemcy ZEFAM PARK, cieszymy się, że będziemy mogli pomóc w stworzeniu wyjątkowego nowego miejsca destynacji zakupowej – mówi Mariusz Majkowski, dyrektor działu wynajmu powierzchni handlowych CBRE.

CBRE zarządza portfelem 86 nieruchomości komercyjnych, zarówno biurowych, handlowych jak i magazynowych, których łączna powierzchnia całkowita przekracza 1,75 mln mkw.

***

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych (pod względem przychodów za rok 2018), klasyfikowana w rankingach: Fortune 500 oraz S&P 500. CBRE, z siedzibą główną w Los Angeles, zatrudnia ponad 90 000 pracowników (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich), obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w około 480 biurach na całym świecie (nie wliczając firm stowarzyszonych i partnerskich). CBRE oferuje szeroki zakres zintegrowanych usług, doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.pl.