20.03.2019

NAI Estate Fellows wprowadza najemcę do kompleksu B4B Bonarka for Business

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Cresa wprowadza sieć Primark do Polski

Cresa reprezentowała Primark, wiodącą międzynarodową markę odzieżową, w procesie negocjacji umowy najmu pierwszego sklepu firmy w Polsce.

Jak wygrać rywalizację o największe talenty?

Organizatorzy konkursu OFFICE SUPERSTAR 2019 poszukują biur, stworzonych z myślą o wielopokoleniowym zespole. Zgłoszenia zbierane są do 26 lipca!

EPP wybiera CitySpace we Wrocławiu

EPP rozwija swoją działalność we Wrocławiu. Notowana na dwóch giełdach spółka właśnie dołączyła do grona najemców CitySpace w Nobilis Business House.

CBRTP wybrało O3 Business Campus

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu (CBRTP) dołączyło do grona najemców O3 Business Campus, należącego do EPP krakowskiego kompleksu biurowego.

Hemmersbach wynajął ostatnią powierzchnię w budynku F kompleksu B4B Bonarka for Business. Najemcę reprezentował Maciej Eret z NAI Estate Fellows.

Hemmersbach jest międzynarodowym przedsiębiorstwem, które świadczy kompleksowe usługi serwisowe sprzętu komputerowego na skalę przemysłową. 35 oddziałów połączonych z siecią Autoryzowanych Partnerów Hemmersbach (HAP) wykonuje zlecenia dla klientów na skalę międzynarodową w ponad 190 krajach. Nowego najemcę biura o powierzchni 326 mkw przedstawiła firma NAI Estate Fellows, reprezentowana przez Macieja Eret. Regionalny oddział NAI Estate Fellows z siedzibą w Krakowie oferuje m.in usługi pośrednictwa w zakresie wynajmu i sprzedaży nieruchomości komercyjnych.

Korzystanie z usług pośrednictwa, które oferuje nasza firma umożliwia szybkie znalezienie odpowiedniej nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Reprezentujemy zarówno właścicieli nieruchomości, jak i najemców. Nasi klienci mogą znaleźć lokum optymalne dla swoich potrzeb, oszczędzić czas i jednocześnie uniknąć ryzyka – komentuje Maciej Eret, specjalista z NAI Estate Fellows.

Jest nam miło, że Hemmersbach dołączył do grona najemców B4B, zajmując ostatnią wolną powierzchnię w budynku F. Tym samym mam wielką przyjemność poinformować, że osiągnęliśmy wskaźnik wynajmu 100% nie tylko w budynku F, lecz również w całym kompleksie B4B. Popyt na nową przestrzeń biurową w kompleksie jest stabilny za sprawą silnego sektora BPO/SSC/ITO w Krakowie. Dlatego kontynuujemy realizację kolejnego etapu w B4B: budynku H, który zostanie oddany do użytku już w drugim kwartale 2019 roku, budynku I, którego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, i budynku J, którego budowa ruszy w 2020 roku. Aby jeszcze bardziej zwiększyć zadowolenie naszych najemców, rozwijamy również nasz program relacji z najemcami, który obejmuje szereg aktywności i programy opracowane z myślą właśnie o nich – mówi Beata Kokeli, dyrektor działu zarządzania aktywami TriGranit i dyrektor zarządzająca TriGranit Polska

 

B4B Bonarka for Business – inwestycja jest jednym z głównych elementów kompleksowej rewitalizacji prawie 20 hektarów terenów dawnych Krakowskich Zakładów Przemysłu Nieorganicznego „Bonarka” i przywrócenie tego terenu miastu i dzielnicy Podgórze. Zabudowa biurowo-usługowa, obejmująca obszar niemal 5 hektarów (I, II i  III Etap w trakcie realizacji), jest uzupełnieniem i kontynuacją zabudowy na działkach sąsiednich centrum handlowego Bonarka City Center. Budynek F jest jednym z siedmiu istniejących budynków kompleksu biurowego B4B Bonarka for Business. Powstał on w drugim etapie inwestycji B4B wraz z budynkami E i G – tworzą one grupę funkcjonalną – posiadają częściowo wspólny garaż podziemny, wspólny układ drogowy i zintegrowany system instalacji ochrony przeciwpożarowej. Budynek posiada wewnętrzny trzon z dwoma klatkami schodowymi ewakuacyjnymi i czterema nowoczesnymi windami. Na każdej kondygnacji znajduje się hol windowy, z którego dostępne są przestrzenie biurowe. Strefę wejściową stanowi lobby z recepcją w poziomie terenu. Powierzchnie wewnętrzne wykończone zostały materiałami wysokiej jakości: posadzki z kamienia naturalnego i płyt ceramicznych, w części wynajmowanej wykładziny dywanowe, żywice epoksydowe w garażu podziemnym. Ściany w holach windowych wyłożone zostały wielkoformatowymi płytami ceramicznymi, elementami wykonanymi ze stali nierdzewnej i szkła. Sufity zarówno w holach jak i w częściach wynajmowanych to modułowe sufity podwieszone o podwyższonych parametrach akustycznych. W całym budynku zastosowano wewnętrzne rolety przeciwsłoneczne. Budynek wyposażony jest w szereg systemów instalacyjnych służących funkcjonalności, komfortowi i bezpieczeństwu użytkowników. Ponadto w kompleksie B4B jest obecnie realizowany program relacji z najemcami, który ma na celu zintegrowanie społeczności biurowej B4B poprzez kanały społecznościowe (FB, Instagram, LinkedIn) oraz eventy na placu B4B, jak i poza nim.

 

O NAI Estate Fellows

NAI Estate Fellows istnieje na polskim rynku od 2008 roku i oferuje kompleksowe usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Ponadto firma świadczy kompleksowe usługi finansowo-księgowe, dzięki którym klienci mogą zminimalizować koszty związane z samodzielnym prowadzeniem ksiąg rachunkowych. NAI Estate Fellows w Polsce posiada pięć biur: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Obecnie zespół NAI Estate Fellows w Polsce obsługuje budynki o łącznej powierzchni niemal czterystu tysięcy metrów kwadratowych i pół tysiąca umów najmu.

NAI Estate Fellows jest wyłącznym na Polskę członkiem NAI Global największej na świecie sieci niezależnych firm działających w sektorze nieruchomości komercyjnych, składającej się z ponad 6 700 profesjonalistów w 55 krajach, pracujących w ponad 350 biurach. W 2016 roku NAI Global znalazło się na czwartym miejscu listy najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku nieruchomości komercyjnych.