15.11.2018

IMMOFINANZ podpisuje umowy najmu na ponad 16.000 m kw.

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Meating Point otwiera pierwszą restaurację w Warszawie

Sieć samoobsługowych restauracji Meating Point, która szturmem zdobyła już serca pracowników biurowych w Krakowie i Gdańsku, zdecydowała się otworzyć pierwszy obiekt w Warszawie w biurowcu T-Mobile

TMM Express wprowadza się do MLP Pruszków I

Globalna firma przesyłkowa TMM Express wynajęła 4343 m2 w parku logistycznym MLP Pruszków I.

Europejski offices w 100%

Proces komercjalizacji powierzchni biurowych przez spółkę H.E.S.A., właściciela i inwestora Europejskiego, przy wsparciu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield został zakończony.

IMMOFINANZ podpisuje umowy najmu na ponad 16.000 m kw.

Jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym, austriacki IMMOFINANZ, kontynuuje kolejny bardzo dobry rok w zakresie utrzymywania wysokiego poziomu najmu swojego portfela.

Jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym, austriacki IMMOFINANZ, kontynuuje kolejny bardzo dobry rok w zakresie utrzymywania wysokiego poziomu najmu swojego portfela.

Od początku drugiego półrocza firma podpisała umowy biurowe na ponad 16.000 m kw. Sfinalizowane kontrakty rozłożyły się proporcjonalnie po połowie w zakresie tych nowych oraz tzw. przedłużeń aktualnych najmów, jak również w zakresie samego portfela – 50% przypadło na budynki objęte marką myhive, a drugie 50% na EMPARK Mokotów Business Park. Łącznie od początku roku IMMOFINANZ podpisał na warszawskim rynku umowy na łącznie ponad 33.000 m kw.

Trzy największe umowy w EMPARK Mokotów Business Park to prolongacje bieżącego najmu połączone z wynajęciem dodatkowej powierzchni. Dotyczą one najemcy budynku Orion – Toyota Bank Polska (łącznie ponad 2.500 m kw.) oraz Getin Noble Bank (prawie 2.000 m kw.) w Syriuszu, jak również Europ Assistance Polska (ponad 1.300 m kw.) w biurowcu Taurus.

W przypadku umów dotyczących nieruchomości biurowych objętych funkcjonującą od niemal dwóch lat w Polsce, marką myhive, kluczowe kontrakty zostały podpisane w położonym bezpośrednio przy stacji metra Wilanowska, myhive IO-1 oraz zlokalizowanym przy Alejach Jerozolimskich myhive Brama Zachodnia. W pierwszym z wymienionych budynków najemca z branży technologicznej – RTB House przedłużył swój kontrakt oraz znacznie zwiększył zajmowaną powierzchnię, do łącznie prawie 3.500 m kw. W przypadku myhive Brama Zachodnia również kontrakt łączący przedłużenie z nową powierzchnią (ponad 2.500 m kw.) sfinalizował globalny producent systemów monitorowania stężenia glukozy – Ascensia Diabetes Care.

– To już kolejny rok, w którym obserwujemy jak biznes najemców w  portfelu biurowym IMMOFINANZ rośnie, przez co zwiększają oni swoje zasoby kadrowe i tym samym zgłaszają potrzebę wynajęcia dodatkowych metrów w naszych budynkach. Niektórzy, na przestrzeni bardzo krótkiego czasu ponad trzykrotnie zwiększyli swoje wynajmowane z nami powierzchnie – skomentowała Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ. – Dobrze zarządzane budynki biurowe stanowią coraz większą wartość w oczach najemców, stąd też skupiamy się na tworzeniu w nich atrakcyjnego środowiska pracy poprzez duży nacisk na tzw. property marketing, dostrzegając w tym jeden z wielu ważnych czynników, dlaczego najemcy pozostają z nami dłużej – podsumowała.