25.09.2018

JLL wynajmie biurowiec w Śródmieściu

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Mocne otwarcie roku IMMOFINANZ w sektorze biurowym w Polsce.

Jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym, austriacki IMMOFINANZ, rozpoczął bieżący rok od „mocnego uderzenia” podpisując umowy w ramach swoich warszawskich nieruchomości na ponad 21.000 m kw.

Łódzki biurowiec Symetris I wynajęty w 100%

Firma EPP podpisała dwie umowy najmu powierzchni w łódzkim biurowcu klasy A Symetris I. Na powiększenie wynajmowanej już powierzchni zdecydowała się firma Solar Polska. Nowy najemca to towarzystwo ubezpieczeniowe UNIQA.

Mostostal Pomorze z nowym magazynem na Wyspie Ostrów

Firma Mostostal Pomorze, wykonawca robót w branży konstrukcji stalowych, wynajęła ponad 1500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w hali produkcyjnej na Wyspie Ostrów w Gdańsku. Najemcę reprezentowała firma Cresa.

Akamai przedłuża umowę najmu w krakowskim biurowcu Vinci

Cresa Polska reprezentowała Akamai Technologies – lidera w dziedzinie usług Content Delivery Network oraz obsługi ruchu w internecie – podczas renegocjacji warunków przedłużenia umowy najmu w Centrum Biurowym Vinci w Krakowie.

- Firma doradcza JLL została wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację powierzchni biurowej budynku Heweliusza 18 - inwestycji Apollo-Rida realizowanej w centrum Gdańska.

- Budynek, z racji swojej lokalizacji, współgra z historyczną zabudową Gdańska, jednak ta klasyczna bryła oferuje nowoczesną przestrzeń biurową, w której doskonale odnajdą się zarówno wielkie korporacje, jak i mniejsi najemcy. Kluczowe było dla nas to, aby dostarczyć na rynek produkt, który odpowie na potrzeby tak prężnie rozwijającej się aglomeracji. Jest to nasz flagowy projekt w Gdańsku, dlatego przy wyborze doradcy do spraw komercjalizacji postawiliśmy na sprawdzony już zespół firmy JLL -  mówi Rafał Nowicki, CEO Apollo-Rida.

Obecnie w biurowcu, zaprojektowanym przez renomowane biuro JEMS Architekci, trwają prace wykończeniowe. 10-kondygnacyjny budynek dostarczy 10 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A wraz z parkingiem podziemnym i pełną infrastrukturą dla rowerzystów. Niewątpliwą zaletą inwestycji jest jej położenie przy głównym hubie komunikacyjnym Gdańska, które zapewnia doskonałą ekspozycję wszystkim najemcom, a ich gościom łatwy dojazd niezależnie od kierunku, z którego podróżują. Inwestor zadbał o proekologiczne rozwiązania - budynek uzyskał już ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Mieszkańcy zyskają ogólnodostępny plac miejski, przy którym zlokalizowano punkty usługowe. Wyremontowana zostanie również sama ulica Heweliusza.  Pierwsi najemcy wprowadzą się do biurowca już na początku 2019 roku.

- Nowoczesne biurowce klasy A w Śródmieściu Gdańska w sąsiedztwie Dworca Głównego są na wagę złota. Heweliusza 18 to wyjątkowy projekt w Trójmieście, dlatego cieszę się, że firma Apollo-Rida postawiła na profesjonalizm JLL przy wyborze wyłącznego agenta do spraw komercjalizacji. Połączenie wyjątkowej lokalizacji i architektury budynku z obecną sytuacją na gdańskim rynku biurowym, która charakteryzuje się dużym zainteresowaniem inwestorów, przyczyni się do sukcesu projektu - mówi Marcin Faleńczyk, dyrektor biura JLL w Trójmieście.

Budynek Heweliusza 18 jest częścią kompleksu biurowo-mieszkaniowego, który powstaje w samym centrum miasta, pomiędzy kanałem Raduni, hotelem Mercure i Galerią Handlową Madison na terenie, który pozostawał niezagospodarowany aż od 70 lat. Lokalizacja jest prestiżowa i świetnie skomunikowana. Oddalony o zaledwie 200 metrów Dworzec Główny da najemcom możliwość skorzystania z Szybkiej Kolei Miejskiej, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, autobusów, tramwajów, a także z dalekobieżnych pociągów PKP.