25.09.2018

JLL wynajmie biurowiec w Śródmieściu

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Meating Point otwiera pierwszą restaurację w Warszawie

Sieć samoobsługowych restauracji Meating Point, która szturmem zdobyła już serca pracowników biurowych w Krakowie i Gdańsku, zdecydowała się otworzyć pierwszy obiekt w Warszawie w biurowcu T-Mobile

TMM Express wprowadza się do MLP Pruszków I

Globalna firma przesyłkowa TMM Express wynajęła 4343 m2 w parku logistycznym MLP Pruszków I.

Europejski offices w 100%

Proces komercjalizacji powierzchni biurowych przez spółkę H.E.S.A., właściciela i inwestora Europejskiego, przy wsparciu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield został zakończony.

IMMOFINANZ podpisuje umowy najmu na ponad 16.000 m kw.

Jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym, austriacki IMMOFINANZ, kontynuuje kolejny bardzo dobry rok w zakresie utrzymywania wysokiego poziomu najmu swojego portfela.

- Firma doradcza JLL została wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację powierzchni biurowej budynku Heweliusza 18 - inwestycji Apollo-Rida realizowanej w centrum Gdańska.

- Budynek, z racji swojej lokalizacji, współgra z historyczną zabudową Gdańska, jednak ta klasyczna bryła oferuje nowoczesną przestrzeń biurową, w której doskonale odnajdą się zarówno wielkie korporacje, jak i mniejsi najemcy. Kluczowe było dla nas to, aby dostarczyć na rynek produkt, który odpowie na potrzeby tak prężnie rozwijającej się aglomeracji. Jest to nasz flagowy projekt w Gdańsku, dlatego przy wyborze doradcy do spraw komercjalizacji postawiliśmy na sprawdzony już zespół firmy JLL -  mówi Rafał Nowicki, CEO Apollo-Rida.

Obecnie w biurowcu, zaprojektowanym przez renomowane biuro JEMS Architekci, trwają prace wykończeniowe. 10-kondygnacyjny budynek dostarczy 10 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A wraz z parkingiem podziemnym i pełną infrastrukturą dla rowerzystów. Niewątpliwą zaletą inwestycji jest jej położenie przy głównym hubie komunikacyjnym Gdańska, które zapewnia doskonałą ekspozycję wszystkim najemcom, a ich gościom łatwy dojazd niezależnie od kierunku, z którego podróżują. Inwestor zadbał o proekologiczne rozwiązania - budynek uzyskał już ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Mieszkańcy zyskają ogólnodostępny plac miejski, przy którym zlokalizowano punkty usługowe. Wyremontowana zostanie również sama ulica Heweliusza.  Pierwsi najemcy wprowadzą się do biurowca już na początku 2019 roku.

- Nowoczesne biurowce klasy A w Śródmieściu Gdańska w sąsiedztwie Dworca Głównego są na wagę złota. Heweliusza 18 to wyjątkowy projekt w Trójmieście, dlatego cieszę się, że firma Apollo-Rida postawiła na profesjonalizm JLL przy wyborze wyłącznego agenta do spraw komercjalizacji. Połączenie wyjątkowej lokalizacji i architektury budynku z obecną sytuacją na gdańskim rynku biurowym, która charakteryzuje się dużym zainteresowaniem inwestorów, przyczyni się do sukcesu projektu - mówi Marcin Faleńczyk, dyrektor biura JLL w Trójmieście.

Budynek Heweliusza 18 jest częścią kompleksu biurowo-mieszkaniowego, który powstaje w samym centrum miasta, pomiędzy kanałem Raduni, hotelem Mercure i Galerią Handlową Madison na terenie, który pozostawał niezagospodarowany aż od 70 lat. Lokalizacja jest prestiżowa i świetnie skomunikowana. Oddalony o zaledwie 200 metrów Dworzec Główny da najemcom możliwość skorzystania z Szybkiej Kolei Miejskiej, Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, autobusów, tramwajów, a także z dalekobieżnych pociągów PKP.