13.02.2018

Zaangażowanie społeczne Gemini Park Tarnów

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Zaczyna brakować dostępnej powierzchni w Warszawie

Rekordowo wysoki popyt na powierzchnie biurowe w Warszawie.

New Voice Media zamyka proces komercjalizacji biurowca

Ostatnia wolna powierzchnia w Retro Office House trafiła w ręce firmy New Voice Media. Tym samym wrocławski biurowiec należący do LC Corp SA sukcesem zakończył proces komercjalizacji.

Oferta odzieżowa dla kobiet biznesu w Galerii Północnej

Elegancja, kobiece kroje i dbałość o detale to znaki rozpoznawcze polskiej marki Kossmann. Biznesowa odzież damska autorstwa Iwony Kossmann już od stycznia jest dostępna w sklepie Kocca w Galerii Północnej.

Dział Powierzchni Biurowych Colliers International z nowym rekordem

W 2018 r. Colliers International wynajął łącznie 324 300 mkw. powierzchni biurowej, z czego prawie 175 tys. mkw. w miastach regionalnych. To wynik o 13% lepszy niż w ubiegłym roku, który przyniósł Działowi Powierzchni Biurowych kolejny rekord.

Od początku swojej działalności centrum handlowe Gemini Park notuje wzrosty odwiedzalności i obrotów. Na wyniki obiektu z pewnością miały wpływ liczne akcje marketingowe, społeczne i działania charytatywne.

– Rok 2017 po raz kolejny udowodnił nam, że przygotowywane przez nas eventy i akcje marketingowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Tarnowa i okolic – mówi Kinga Witek, dyrektor ds. Marketingu i PR Centrum Handlowego Gemini Park w Tarnowie. – Od początku istnienia Gemini Park Tarnów aktywnie angażujemy się w działania na rzecz mieszkańców regionu i organizujemy szereg wydarzeń z tym związanych. Istotnym elementem są działania prospołeczne stąd współpracujemy z organizacjami i stowarzyszeniami, które zajmują się działalnością charytatywną i wspieramy je udostępniając powierzchnię centrum pod prowadzenie zbiórek pieniędzy lub darów, a także pomagając promować inicjatywy. Swoje akcje realizują tu m. in. Fundacja DKMS, lokalne organizacje działające na rzecz chorych mieszkańców naszego regionu, na kiermaszach odbywających się w centrum, swoje prace wystawiają wychowankowie ośrodków dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży – dodaje K. Witek.

Jednym z wielu przykładów inicjatyw społecznych realizowanych przez Gemini Park w 2017 roku był bieg charytatywny „Tarnowska Dyszka”, który zgromadził blisko 1 000 uczestników. Podczas wydarzenia zebrano kwotę 5 000 zł na wsparcie rehabilitacji 15-letniego tarnowianina Jacka Kieracha, podopiecznego Fundacji ,,Zdążyć z pomocą”. Wydarzenie zorganizowano już po raz trzeci. Na biegaczy czekały specjalne koszulki i medale, a także bon o wartości 3 000 zł na wycieczkę marzeń, który ufundowało Biuro Podróży ITAKA, mieszczące się w Gemini Park Tarnów.

W 2017 roku na terenie Gemini Park Tarnów zorganizowano także charytatywny festyn "Budzik do szkoły, budzikiem do życia" na rzecz Staszka – tarnowianina, przebywającego od trzech lat w śpiączce. Podczas wydarzenia zebrano ponad 4 700 zł na jego rehabilitację. 

– Kiedy zwróciliśmy się wraz z Kingą Nowak, dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Tarnowcu, do dyrekcji Gemini Park Tarnów z prośbą o udostępnienie powierzchni na festyn charytatywny, od razu otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź. Dzięki temu mogliśmy zaprosić i pomieścić tarnowian i mieszkańców regionu, którzy przyszli wesprzeć akcję. Przy dużej pomocy tarnowskiego Gemini zorganizowaliśmy wiele interesujących atrakcji. To znane i lubiane centrum handlowe w regionie udowadnia, że jest nie tylko popularnym miejscem zakupów, ale również przestrzenią do zacieśniania społecznych więzi i pomagania innym – mówi Łukasz Koszyk, współorganizator festynu, Instruktor Terapii Zajęciowej.

Gemini Park Tarnów zaangażowane jest także w działania proekologiczne, będąc na przykład w ubiegłym roku gospodarzem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kwiaty za elektrograty”, w ramach którego wspólnie z Najemcami i lokalną gazetą, odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a każdy niepotrzebny sprzęt został wymieniony na darmowe kwiaty. 

– W tarnowskim Gemini realizujemy wiele działań dbających o nasz wizerunek, ale przede wszystkim takich, które są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców Tarnowa i okolic. Stąd w 2017 roku już po raz czwarty, wspólnie z partnerami zorganizowaliśmy największy w Tarnowie Dzień Dziecka. Do dyspozycji odwiedzających było 18 food trucków serwujących pyszne jedzenie z całego świata, 32-metrowy tor przeszkód, dwa baseny z kulkami, eurobungee i wiele innych atrakcji – mówi Kinga Witek.

– Dzięki naszym akcjom jesteśmy blisko społeczności, oferujemy jej udział w wartościowych przedsięwzięciach i jednocześnie zyskujemy jej przywiązanie. Nasze wysiłki zostały już kilkukrotnie docenione prestiżowymi nagrodami. W 2017 roku, zaangażowanie tarnowskiego Gemini w dialog z lokalną społecznością i wsłuchanie się w jej zdanie oraz opinię, zostało docenione przez Polską Radę Centrów Handlowych, która wyróżniła Gemini Park Tarnów za kampanię PR „Jestem ZA” – dodaje K. Witek.

W ramach kampanii PR „Jestem ZA” zebrano 43 000 podpisów poparcia dla rozbudowy centrum handlowego. Akcja uznana za jedną z najlepszych kampanii PR w 2017 roku, była wspólnym sukcesem centrum handlowego oraz mieszkańców Tarnowa i jego okolic. Wręczenie nagrody miało miejsce podczas prestiżowej gali Retail Awards 2017, a otrzymana statuetka jest kolejnym wymiernym dowodem zaangażowania Gemini Park Tarnów w aktywność społeczną i działania na rzecz mieszkańców.