08.01.2018

Najemcy zostają w Marynarska Business Park

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Zaczyna brakować dostępnej powierzchni w Warszawie

Rekordowo wysoki popyt na powierzchnie biurowe w Warszawie.

New Voice Media zamyka proces komercjalizacji biurowca

Ostatnia wolna powierzchnia w Retro Office House trafiła w ręce firmy New Voice Media. Tym samym wrocławski biurowiec należący do LC Corp SA sukcesem zakończył proces komercjalizacji.

Oferta odzieżowa dla kobiet biznesu w Galerii Północnej

Elegancja, kobiece kroje i dbałość o detale to znaki rozpoznawcze polskiej marki Kossmann. Biznesowa odzież damska autorstwa Iwony Kossmann już od stycznia jest dostępna w sklepie Kocca w Galerii Północnej.

Dział Powierzchni Biurowych Colliers International z nowym rekordem

W 2018 r. Colliers International wynajął łącznie 324 300 mkw. powierzchni biurowej, z czego prawie 175 tys. mkw. w miastach regionalnych. To wynik o 13% lepszy niż w ubiegłym roku, który przyniósł Działowi Powierzchni Biurowych kolejny rekord.

Ford Polska i FCE Bank, długoletni najemcy kompleksu biurowego zdecydowało się na pozostanie przy ulicy Taśmowej, przedłużając umowy najmu na blisko 1800 mkw.

Dwie firmy obecne w kompleksie biurowym od początku jego istnienia, zdecydowały o przedłużeniu umów najmu. Pierwszą z nich jest Ford Polska Sp. z o. o. – lider branży motoryzacyjnej, który w Marynarska Business Park zajmuje ponad 1000 mkw. powierzchni biurowej. Drugim najemcą jest FCE Bank SA Oddział w Polsce – spółka oferująca pełną gamę produktów wykorzystywanych do finansowania zakupu samochodów marki Ford w Polsce, a która zostanie na zajmowanej dotychczas powierzchni 683 mkw.Właściciela obiektu – firmę Heitman, w procesie przedłużenia umów reprezentowali doradcy z JLL, zaś najemców wspierał Cushman & Wakefield.

Firma Heitman przy wprowadzaniu w życie tej strategii wspierana jest przez zespół doświadczonych zarządców i agentów JLL. Kompleks Marynarska Business Park jest na bieżąco dostosowywany do potrzeb zarówno rynku, jak i najemców. To dla nich wdrożone zostały nieszablonowe udogodnienia takie jak np. dedykowany Shuttle Bus, który w okresie prowadzenia remontu ulicy Marynarskiej codziennie przewozi pracowników na trasie Metro Wilanowska – PKP Służewiec. Dla osób dojeżdżających do pracy rowerem są zewnętrzne i wewnętrzne parkingi rowerowe, samoobsługowa stacja naprawy rowerów, a także szatnie i prysznice. Firmy doceniają Marynarska Business Park także ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo węzła Marynarska oraz stacji warszawskiej SKM-ki. Nie bez znaczenia pozostaje również wysoki współczynnik miejsc parkingowych – w kompleksie 1 miejsce parkingowe przypada na 35 mkw. wynajętej powierzchni biurowej, podczas gdy np. w biurowcach zlokalizowanych w okolicy Śródmieścia stanowi on 1 miejsce na 150 mkw.

– Strategią naszej firmy jest zapewnienie w Marynarska Business Park warunków sprzyjających rozwijaniu biznesu oraz zwiększenie komfortu osób pracujących w biurowcu. Cieszymy się, że działania prowadzone przez stabilny zespół ekspertów znajdują uznanie wśród naszych wieloletnich najemców – mówi Izabela Kapil, Vice President Portfolio Management – Europe w firmie Heitman i dodaje: – przedłużenia umów najmu przez firmy, które już wiele lat temu wybrały Marynarska Business Park na swoje siedziby, są potwierdzeniem na wciąż atrakcyjną ofertę kompleksu dla wymagających klientów, zwłaszcza na tak konkurencyjnym warszawskim rynku.

– Cieszymy się z długoletniej współpracy z firmą Heitman przy tak udanym projekcie jak Marynarska Business Park. JLL świadczy na rzecz inwestycji kompleksowe spektrum usług strategicznego wsparcia: poprzez komercjalizację powierzchni, po zarządzanie nieruchomością, jak również przeprowadził proces zielonej certyfikacji BREEAM. W efekcie obiekt cieszy się nieustającym zainteresowaniem firm, które widzą go jako swój długoterminowy adres biznesowy, czego najlepszym przykładem są podpisane właśnie przez Ford Polska Sp. z o. o. i FCE Bank plc, umowy przedłużające najem – komentuje Marzena Zielonka, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL.

– Cieszymy się z ponownej współpracy z Ford Polska Sp. z o. o. oraz FCE Bank – liderami branży motoryzacyjnej oraz finansowej na rynku samochodowym. Dzięki doskonałej organizacji projektu po stronie zespołów Ford Polska, Ford Land i FCE Bank, jak również zorientowanej na rozwiązania postawie Heitman, był to jeden z najefektywniej przeprowadzonych projektów tej skali. W ramach przyjętych założeń projektu, z których kluczowym był komfort pracowników oraz optymalizacja kosztów bez kompromisu na jakości biura, opcja przedłużenia najmu w obecnej siedzibie okazała się optymalna – komentują Paulina Misiak, Partner oraz Mikołaj Niemczycki, Negocjator w Cushman & Wakefield.

Marynarska Business Park to cztery nowoczesne budynki o łącznej powierzchni biurowej ok. 43 000 m kw. Kompleks usytuowany jest w biznesowej części Służewca, w jednej z najlepszych lokalizacji w tym rejonie pod względem dostępności do komunikacji miejskiej – obiekt znajduje się tuż przy stacji warszawskiej SKM-ki. Kompleks jest ekologicznie przyjazny – posiada certyfikat BREEAM In-Use International z oceną bardzo dobrą w kategorii „Asset”, a zastosowane w nim liczne rozwiązania mają pozytywny wpływ na zdrowie i komfort jego użytkowników. Przykładem może być uruchomienie dla pracowników obiektu specjalnego Shuttle Busa, który do czasu zakończenia remontu ulicy Marynarskiej kursuje codziennie na trasie Metro Wilanowska – PKP Służewiec.