01.06.2017

Prologis wynajmuje w całości budynek spekulacyjny

ZOBACZ WIĘCEJ

Komercjalizacja

Fashion Outlet Kraków wynajęty w połowie

Choć ukończenie inwestycji planowane jest dopiero w 2018 roku, blisko 50 proc. powierzchni centrum znalazło już najemców.

Wólczanka nowym najemcą Portu Łódź

Port Łódź zyskał w portfolio kolejną ekskluzywną markę odzieżową.

Więcej elektroniki w Focus Mall Piotrków Trybunalski

Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim poszerza ofertę elektroniczną.

Pizza Hut Express w Olsztynie

Aura Centrum poszerzyło swoją ofertę gastronomiczną. W strefie restauracyjnej zadebiutował koncept Pizza Hut Express.

Prologis wynajmuje budynek spekulacyjny na Słowacji w zaledwie osiem tygodni od ukończenia inwestycji.

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o wynajęciu w całości nowo wybudowanego obiektu spekulacyjnego o powierzchni 21 140 metrów kwadratowych w Prologis Park Bratislava, firmie z branży meblarskiej.  

Umowa została podpisana zaledwie dwa miesiące od ukończenia inwestycji.

Budynek będzie służył klientowi jako centrum dystrybucyjne, a doskonała lokalizacja parku ułatwi prowadzenie operacji na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) i Austrii. Międzynarodowa firma doradcza CBRE pośredniczyła w zawarciu transakcji.

Ta transakcja jest dowodem na nieustający wysoki popyt na powierzchnię dystrybucyjną w naszym parku.  Klienci doceniają jego lokalizację i dostępne w nim udogodnienia, jak również  wysokiej jakości infrastrukturę – powiedział Martin Stratov, senior leasing and development manager, Prologis na Słowacji.

Obecnie na terenie Prologis Park Bratislava znajduje się 16 budynków o łącznej powierzchni ponad 345 000 metrów kwadratowych. Jest to największy park w portfolio Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej, który może zostać rozbudowany o kolejne 66 000 metrów kwadratowych. Park położony jest 24 kilometry na wschód od centrum Bratysławy, dwa kilometry od miasta Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego lotniska.

Prologis jest największym dostawcą obiektów dystrybucyjnych na Słowacji z portfolio ponad 530 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i przemysłowej (stan na 31 marca 2017 r.).