18.12.2019

Zielone przekraczanie granic

ZOBACZ WIĘCEJ

Property

Zielone przekraczanie granic

Czyli o tym, jak paprotka na parapecie przeszła metamorfozę i stała się ważnym elementem biurowego designu.

Wizja biura przyszłości to ucieczka od problemów teraźniejszości

O trudnym zawodzie workplace managera i jego przyszłości, przenikających się kompetencjach koniecznych na tym stanowisku, o tym, dlaczego office manager odgrywa rolę „tłumacza" i dlaczego częściej mówimy o nowych technologiach w biurze niż o niedziałającym wi-fi, rozmawiamy z Karoliną Dudek, która pełni funkcję prezesa Polskiego Instytutu Środowiska Pracy.

Rate my office. Biuro mBanku w Łodzi

Zapraszamy na trzecią część cyklu „Rate my office”. Aleksander Szybilski z Cushman & Wakefield, odwiedzając biura w całej Polsce, stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zrealizować projekt biurowy, by stworzyć przyjazne i konkurencyjne miejsce pracy.

Nastały najlepsze czasy dla rynku nieruchomości

Savills w Polsce ma 15 lat. Z Tomaszem Burasem, dyrektorem zarządzającym Savills w Polsce, rozmawiamy o historii branży, a także o planach rozwoju spółki w Polsce.

Czyli o tym, jak paprotka na parapecie przeszła metamorfozę i stała się ważnym elementem biurowego designu.

Kinga Dzwonnik, właścicielka firmy Kwiaty dla Biura
- Skutecznie i nieubłaganie od ponad 150 lat urbanizujemy nasze życie, oddalając się tym samym od naszych naturalnych potrzeb. Dlatego dziś tak nam tęskno za zielenią.

Jaki jest biurowy design? Pierwsza myśl mogłaby brzmieć tak: „w biurze są biurka i się przy nich pracuje i tyle”. Otóż nie. Najstosowniejsza definicja do istniejących trendów w kreowaniu biurowej przestrzeni to Biofilic Design. Koncentruje się na CZŁOWIEKU, jego potrzebach oraz zdrowiu.

To przykładanie szczególnej uwagi, aby używać naturalnych materiałów wykończenia wnętrz. To przemyślany dostęp do światła dziennego, a przede wszystkim to naturalna, zielona, obfita roślinność. I nie mamy tu na myśli paprotki postawionej w obdrapanej doniczce na parapecie biurku. To wyszukane kwietniki, zielone ściany, ażurowe szafki, designerskie donice.

Donice wiszące tzw. Kulki, zastosowane przy drzewie, niezaprzeczalnie przenoszą do nas lasu i od razu powodują rozluźnienie.

Trzeba pamiętać, że biofilia to miłość do natury, a życie zgodnie z naturą jest naszym rdzennym ludzkim odruchem. Skutecznie i nieubłaganie od ponad 150 lat urbanizujemy nasze życie, oddalając się tym samym od naszych naturalnych potrzeb. Dlatego dziś tak nam tęskno za zielenią.

 

Makramy w industrialnej konstrukcji – prawdziwy majstersztyk i ręczna robota

Dlatego dziś przekraczamy „zielone granice", wstawiając do przestrzeni, w których żyjemy i pracujemy, dużo zielonych roślin. Dodatkowo w nieograniczony sposób bawimy się formą, kształtem czy funkcjonalnością. Ale jak to robić?

Pierwszy projekt, który otworzył portal tworzenia rzeczy niemożliwych z roślinami, powstał 3 lata temu we współpracy Kwiaty dla Biura z powstającą wówczas nową cooworkingową marką Brain Embassy.

Donice siedziska, urokliwe ocieplenie nudnych sal konferencyjnych​.

 

Zobacz więcej: