17.09.2018

Wstań od biurka

ZOBACZ WIĘCEJ

Property

Rate my office: Biuro Novo Nordisk w Warszawie

To druga cześć cyklu, w którym Aleksander Szybilski z Cushman & Wakefield, odwiedzając biura w całej Polsce, stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zrealizować projekt biurowy, by stworzyć przyjazne i konkurencyjne miejsce pracy.

Rate my office: Biuro Boldare w Gliwicach

To pierwsza cześć nowego cyklu, który będziemy realizowali na łamach „Real Estate Managera”. Aleksander Szybilski z Cushman & Wakefield, odwiedzając biura w całej Polsce, stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zrealizować projekt biurowy, by stworzyć przyjazne i konkurencyjne miejsce pracy.

Aktualne stawki wynagrodzeń w branży nieruchomości

Duży popyt na inwestycje sprawia, że branża nieruchomości w Polsce intensywnie się rozwija. Ze względu na dynamikę i konkurencyjność rynku, rekrutacja zaangażowanych i wysoko wykwalifikowanych pracowników staje się coraz większym wyzwaniem.

Dojrzały rynek magnesem dla zagranicznych marek

Duże nasycenie nowoczesną powierzchnią handlową przyciągnie do Polski nowych najemców. Nasycenie jest jednym z elementów dojrzałego, stabilnego rynku, na którym handlowcom o wiele łatwiej jest zaplanować obroty sklepów i rozwój całej sieci – mówi Szymon Łukasik, dyrektor Działu Reprezentacji Najemców Handlowych w firmie Cresa Polska.

Anatomia pracy według eksperta Kinnarps

Anders Lundahl, fizjoterapeuta i specjalista ds. ergonomii Kinnarps
– Ważne, aby co jakiś czas robić sobie aktywną przerwę – łagodne napięcie mięśni przyczynia się do wielu pozytywnych procesów w organizmie. Chwila przerwy wcale nie musi oznaczać pasywnego odpoczynku

Siedź, ale nie nieruchomo

Najlepszy sposób siedzenia, to częsta zmiana pozycji. Zapomnijmy o jednej, prawidłowej pozycji siedzącej, do której powinniśmy dążyć. To mit. Nie ma nic złego w siedzeniu przez pewien czas, gdy dbamy o zróżnicowaną i aktywną pozycję ciała. Dlatego dobrze jest mieć w pracy do dyspozycji fotel obrotowy (np. Capella z firmy Kinnarps), który przystosuje się do ruchów naszego ciała i umożliwi wygodne siedzenie w wielu różnych pozycjach, dostosowując się do różnych zadań

Zrób sobie aktywną przerwę

Ważne, aby co jakiś czas robić sobie aktywną przerwę – łagodne napięcie mięśni przyczynia się do wielu pozytywnych procesów w organizmie. Chwila przerwy wcale nie musi oznaczać pasywnego odpoczynku. Wręcz przeciwnie. Poruszając się, aktywizujemy mięśnie, co stanowi zaczątek wielu korzystnych dla zdrowia procesów. Wskazane są przerwy co godzinę – nie tylko dla relaksu, lecz po to, aby pozostawać aktywnym w ciąg dnia. Wyniki badań potwierdzają jak ważny jest ruch w godzinach pracy - ponieważ niestety ćwiczenia i inne rodzaje aktywności fizycznej nie w pełni niwelują negatywne skutki codziennego, długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej.

Wstań dla zdrowia

Większość ludzi spędza zbyt dużo czasu w pozycji siedzącej, w bezruchu. Nie tylko w pracy, ale także w podróży - samochodzie lub autobusie lub w domu przy stole podczas posiłków i przed telewizorem. Szacuje się, że w dzisiejszych czasach osoby dorosłe spędzają w pozycji siedzącej około 9-16 godzin aktywności w ciągu dnia.

Zastosowanie w biurze biurek typu sit/stand jest z pewnością dobrym sposobem na rozpoczęcie bardziej zdrowego i aktywnego stylu życia. Jeśli chcemy osiągnąć oczekiwany rezultat pamiętajmy, aby korzystać z biurka typu sit/stand regularnie. Okazjonalne stanie przez 10 minut dziennie nie wydaje się wielkim wysiłkiem, ale dla naszego organizmu oznacza dużą pozytywną zmianę.