24.10.2017

Oto 11 firm, które mają najlepsze biura w Polsce!

ZOBACZ WIĘCEJ

Property

Oto 11 firm, które mają najlepsze biura w Polsce!

Zakończył się konkurs OFFICE SUPERSTAR, organizowany przez firmę doradczą CBRE, który miał na celu wyłonienie najlepszych aranżacji biurowych w Polsce.

Rynek nieruchomości komercyjnych bliżej równowagi

Według najnowszego badania RICS dostępność powierzchni na wynajem w II kw. rosła bardziej umiarkowanie niż na początku roku. Po raz pierwszy od 2014 wskaźniki dotyczące popytu były zasadniczo zbliżone do wskaźników podaży, sygnalizując bardziej zrównoważony trend na rynku.

Poprawne zarządzanie a sukces sprzedającego

Wpływ na korzystną sprzedaż nieruchomości mają nie tylko lokalizacja czy stan techniczny budynku. O tym, jak najlepiej przygotować się do procesu kupna-sprzedaży, opowiada Marzena Ciurzyńska, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami w Colliers International.

Jak skutecznie renegocjować umowy najmu?

Czy podczas renegocjacji można zaoszczędzić? I ile – 10, 20 czy 40%? Czy przy okazji rozmów z obecnym wynajmującym można podnieść standard wynajmowanej powierzchni?

Zakończył się konkurs OFFICE SUPERSTAR, organizowany przez firmę doradczą CBRE, który miał na celu wyłonienie najlepszych aranżacji biurowych w Polsce.

Natalia Wenzławska, communication & brand manager, CBRE
– Chcemy budować świadomość w organizacjach, ponieważ takie podejście do biura gwarantuje sukces w postaci zadowolonych i lojalnych pracowników.

Spośród ponad 100 uczestników konkursu, interdyscyplinarna Kapituła wyłoniła 11 firm z najbardziej unikalnie zaaranżowanymi powierzchniami biurowymi.

Natalia Wenzławska, communication & brand manager, CBRE:
- Celem projektu OFFICE SUPERSTAR było wyłonienie firm, które w holistyczny sposób rozumieją pojęcie przestrzeni biurowej. To już nie tylko miejsce pracy, w budynkach spędzamy 90% czasu, właśnie w nich budujemy relacje zawodowe i prywatne, rozwijamy się, a także relaksujemy. Chcemy budować świadomość w organizacjach, ponieważ takie podejście do biura gwarantuje sukces w postaci zadowolonych i lojalnych pracowników. Napływające zgłoszenia były dowodem na to, że coraz więcej firm w Polsce podąża za tym trendem i wykorzystuje swoją przestrzeń jako zasób strategiczny, a także bardzo ważną część komunikacji z otoczeniem. To również świetna okazja dla Laureatów Konkursu do promowania swoich przestrzeni. Gratulujemy zwycięzcom! I zapraszamy do zgłoszeń za rok.

 

Oto lista zwycięzców:

 • Laureat w kategorii „Biuro 4.0 | Innowacje”SKANSKA, uzasadnienie wyboru: „Prawdziwa innowacja to pozwolenie pracownikom na podjęcie decyzji o tym, jak pracują i w jakiej przestrzeni.”
 • Laureat w kategorii „Biuro Cooworkingowe”ADGAR POLAND (BRAIN EMBASSY), uzasadnienie wyboru: „Za wzorowy przykład jak powinno wyglądać biuro coworkingowe.”
 • Laureat w kategorii „Biuro małej firmy” HAND MADE, uzasadnienie wyboru: „Za wyjątkową dbałość o szczegóły, wysoką jakość wykonania oraz unikalne, ręczne zdobienia, nadające charakteru całej przestrzeni.”
 • Laureat w kategorii „Biurowy Wellness”AVIVA uzasadnienie wyboru:  „Za możliwość wyboru przestrzeni do pracy, zaprojektowanej w taki sposób, aby dbać o komfort pracowników. Nawet lokalizacja biura (oraz jej zmiana) były motywowane właśnie ich wygodą.”
 • Laureat w kategorii „Najlepsze biuro w branży doradczej”GOLDMAN RECRUITMENT, uzasadnienie wyboru: „Za dbanie o komfort pracowników oraz ludzki wizerunek przestrzeni.”
 • Laureat w kategorii „Najlepsze biuro w branży finansowej”AVIVA, uzasadnienie wyboru: „Najbardziej wyróżniające się biuro w swojej kategorii: za różnorodność, kreatywność i elastyczność powierzchni.”
 • Laureat w kategorii „Najlepsze biuro w branży kreatywnej” DELOITTE DIGITAL, uzasadnienie wyboru: „Za duże przestrzenie, w których znajdziemy miejsce nie tylko na pracę, ale także na relaks i uspokojenie.”
 • Laureat w kategorii „Najlepsze biuro w branży prawniczej” LINKLATERS, uzasadnienie wyboru: „Za spójność projektu, wysoką klasę oraz podkreślenie elegancji poprzez aranżację przestrzeni. To wnętrze, które buduje prestiż organizacji.”
 • Laureat w kategorii „Najlepsze biuro w branży technologicznej” OLX GROUP, – uzasadnienie wyboru: „Za różnorodność przestrzeni, wysoką jakość oraz niezwykle kreatywne podejście w aranżacji przestrzeni.”
 • Laureat w kategorii „Najlepsze biuro w branży BPO/SSC” XL CATLIN, uzasadnienie wyboru: „Za najbardziej pro ludzkie podejście do aranżacji biura w branży, połączone z niewymuszoną elegancją.”
 • Laureat w kategorii „Sala Konferencyjna” GOOGLE, uzasadnienie wyboru: „Za wzorowy przykład tego, jak powinna wyglądać przyjazna i praktyczna przestrzeń konferencyjna.”
 • Laureat w kategorii „Social Zone” MEDIACOM, uzasadnienie wyboru: „Za łączenie ludzi dzięki przemyślanemu zaaranżowaniu przestrzeni w biurze.”

W Kapitule Konkursu zasiadali najwyższej klasy eksperci: Ewa Andrzejewska, Daniel Bienias, Beata Bochińska, Radosław Gajda, Natalia Hatalska, Łukasz Kałędkiewicz, Bogna Kietlińska, prof. Ewa Kuryłowicz, Karolina Manikowska, Bogdan Rogala, Agnieszka Kalinowska-Sołtys.

Laureaci konkursu otrzymali niezwykłe statuetki w postaci lewitujących doniczek oraz tillandsie – rośliny, które do życia potrzebują jedynie powietrza oraz odrobiny wilgoci. Wręczenie statuetek odbyło się podczas konferencji CBRE IDEA LAB CONFERENCE w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Projekt organizowany był przez firmę doradczą CBRE, a jego Partnerami byli Philips Lighting i  Grupa Nowy Styl, a partnerem technologicznym była firma Spaceti.

Honorowy patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej Polski (SARP), medialnie konkurs wspierało ponad 20 patronów, m.in.:  Real Estate Manager, EurobuildCEE, Harvard Business Review,  Marka Pracodawcy.

Wszystkie zwycięskie aranżacje można zobaczyć na stronie www.officesuperstar.pl.

Kolejna edycja konkursu OFFICE SUPERSTAR planowana jest w pierwszej połowie 2018 roku.