17.01.2017

Colliers z największym udziałem w rynku najmu powierzchni magazynowych w roku 2016

Inwestycje

Rynek biurowy w miastach regionalnych I kw. 2017 r.

PORF opublikował podsumowanie danych dotyczących rynku biurowego w miastach regionalnych za I kw. 2017 roku.

Ponad 11 mln mkw. powierzchni magazynowej w 20 lat

Colliers podsumowuje dwie dekady rynku magazynowego w Polsce.

Łódzki rynek biurowy ze znakomitym wynikiem

Firma doradcza JLL podsumowała 2016 rok na rynku biurowym w Łodzi.

Budynek G w kompleksie Bonarka for Business został przekazany do użytku

Umowy najmu na 8000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej wzmacniają obecność firmy TriGranit w Europie Środkowej.

Rok 2016 był rekordowym pod względem popytu na rynku powierzchni magazynowych w Polsce.

Colliers, z prawie 610 tys. mkw wynajętej powierzchni magazynowej plasuje się na pierwszej pozycji wśród firm doradczych w tym sektorze.

Dział Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers International osiągnął ten rekordowy wynik doradzając klientom w ponad 60 transakcjach. Jest to, jak dotąd, najlepszy rezultat ekspertów Colliers, wykraczający poza sukces osiągnięty w roku 2011 (580 000 mkw).

– To był zdecydowanie rekordowy rok, zarówno dla Colliers, jak i dla całego rynku powierzchni magazynowych, logistycznych i przemysłowych. Co ciekawe, uważam, że to wcale nie koniec dobrej koniunktury - wręcz przeciwnie. Fundamentalne zmiany, jakie zachodzą w światowym handlu i produkcji mają olbrzymi wpływ na kształt sektora, w którym działamy. Wzrost proporcji e-commerce w całkowitym wolumenie światowego handlu, jak również tendencja do reindustrializacji Europy i Polski oraz świetne warunki na rynku pracy i relatywnie krótki proces inwestycyjny w naszym kraju to wszystko sprawia, że polski rynek powierzchni przemysłowo - logistycznych czeka, w moim przekonaniu, świetlana przyszłość – mówi Tomasz Kasperowicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowych w Colliers International.

Jedne z największych transakcji najmu na rynku magazynowym zawarte z udziałem Colliers to: Eurocash Group w Goodman Sosnowiec Logistic Center, Hags Aneby w Panattoni Park Sosnowiec III oraz Arvato Bertelsmann w Poznaniu.

– Ten doskonały rezultat to wynik ciężkiej pracy całego działu Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych. Ale prawdziwą satysfakcję daje nam nie ilość wynajętych metrów kwadratowych, lecz zadowolenie naszych klientów i możliwość kontrybuowania do sukcesu ich firm – podsumowuje Maciej Chmielewski, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Magazynowych w Colliers International.