• sodexo
 • geodetic
 • kape
 • ela
 • ifma
 • corees
 • kols
 • fmsolutions
 • okin
 • pfszn
 • knight frank
 • kinnarps
 • mdd
 • fever guard
 • empirias
 • wisag
 • gp2
 • pakar service
 • cbre
 • strabag
 • pfrn
 • rics
 • prch
 • prfm
 • nai
 • apa
 • pzn
 • walter
 • integrator
04.05.2020

Wadowicka 3 i Tertium Business Park bliskie finału

ZOBACZ WIĘCEJ

Inwestycje

Certyfikat LEED Platinum dla Business Garden Wrocław II

Vastint otrzymał certyfikaty LEED Platinum dla sześciu budynków drugiego etapu Business Garden we Wrocławiu.

Pałac Młodziejowskiego (Miodowa 10) w Warszawie zmienia właściciela

FFA Real Estate Ltd., działając w imieniu spółki celowej MIDOLUX 2 SA, ogłasza zakup zabytkowego Pałacu Młodziejowskiego, położonego w sercu Starego Miasta w Warszawie.

Polska liderem wartości inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej, ale Czechy nas gonią

W I kwartale 2020 roku łączny kapitał ulokowany w nieruchomościach komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej wyniósł 4,25 mld euro.

Skyliner – 10 metrów do szczytu!

Biurowiec Skyliner osiągnął już 185 metrów wysokości, co oznacza, że do docelowej wysokości pozostało jedynie 10 metrów prac konstrukcyjnych.

Grupa BUMA przystąpiła do budowy trzecich ostatnich etapów zespołów biurowych: Wadowicka 3 i Tertium Business Park.

Dzięki nim krakowski rynek wzbogaci się o nową przestrzeń biurową najwyższej klasy.

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, nowoczesna powierzchnia biurowa Krakowa powiększyła się aż czterokrotnie - dziś wynosi 1,4 mln mkw. Stolica Małopolski jest atrakcyjnym rynkiem dla międzynarodowych firm realizujących swoje projekty
w Polsce. Kraków wykorzystuje możliwości jakie daje zainteresowanie miastem ze strony zagranicznego biznesu i sprawnie rozwija się rynek nowoczesnych centrów biurowych.

Trzeci etap budowy kompleksu Wadowicka 3

Wymagania wobec przestrzeni biurowych stale rosną i zmieniają się wraz z trendami na rynku. Grupa BUMA od przeszło dekady śledzi te zmiany dostosowując ofertę do potrzeb najemców. Wśród najnowszych parków biurowych w ofercie jest zespół Wadowicka 3 zlokalizowany w śródmiejskim obszarze Krakowa.

Na całość składają się trzy niezależne, siedmiopiętrowe budynki biurowe najwyższej klasy. Na początku roku wystartowała budowa trzeciego, ostatniego etapu tej inwestycji. Łącznie w budynkach Wadowicka 3 powstanie ponad 31 tys. m kw. Istotnym uzupełnieniem są lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w parterze.

Z myślą o przyszłych użytkownikach budynków biurowych inwestor zadbał o udogodnienia dla rowerzystów. Na terenie znajduje się parking rowerowy, szatnie wraz z prysznicami oraz stacja naprawy rowerów. Wzdłuż Wadowickiej biegną ścieżki rowerowe, a dzięki dogodnej lokalizacji, tuż obok Ronda Matecznego, będącego najważniejszym węzłem komunikacyjnym na wschodzie miasta, dojazd do kompleksu środkami komunikacji miejskiej jest prosty i szybki. Ważnym czynnikiem podnoszącym atrakcyjność inwestycyjną i funkcjonalną tego obszaru jest połączenie z autostradą A4 kierunek: Rzeszów, Katowice i Warszawa oraz z lotniskiem w Balicach.

- Ulica Wadowicka ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż tu Grupa BUMA zrealizowała swój pierwszy obiekt biurowy. Cieszymy się, że nasza kolejna inwestycja – Wadowicka 3 elegancją architektury uzupełnia wielkomiejski charakter okolicy – ocenia prezes Grupy BUMA, Konrad Dziewoński.

Nieszablonowe rozwiązania architektoniczne

Uwagę przyciąga oryginalna architektura kompleksu. Autorem zamysłu w pełni przeszklonych elewacji przypominających szklany kryształ jest renomowana pracownia architektoniczna Medusa Group, która specjalizujące się w ponadczasowych projektach parków biurowych.

- Architektura jest bardzo współczesna i powściągliwa, jednak poprzez zmianę kąta poszczególnych części fasady osiągnęliśmy efekt oryginalności i niepowtarzalności. Szklane tafle odbijają otoczenie w sposób nieoczekiwany, dzięki czemu fasady, pomimo powtarzalności stają się wyjątkowe i zmienne – komentuje architekt Łukasz Zagała.

W projekcie uwzględniono rozwiązania, mające zapewnić wysoki komfort pracy najemców, m.in. energooszczędne technologie czy inteligentne systemy monitorowania i sterowania funkcjami budynku.

Na terenie kompleksu Wadowicka 3 oprócz standardowej powierzchni biurowej w ofercie znajdują się elastyczne biura na wynajem – At Office. To nowy koncept Grupy BUMA oferujący możliwość wynajmu mniejszych powierzchni biurowych na krótszy okres. Dodatkowo w nowo wybudowanym budynku B zaprojektowana została nowoczesna sala szkoleniowo-konferencyjna z możliwością najmu nie tylko przez użytkowników kompleksu.

BREEAM i Fitwel przy Wadowickiej 3

Wadowicka 3 to już kolejny kampus biurowy realizowany przez Grupę BUMA, który uzyskał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent. Jednak prawdziwą perełką, którą może się pochwalić inwestor, jest certyfikacja FITWEL dla
Budynku A zespołu Wadowicka 3. Jest to pierwszy zarejestrowany projekt FITWEL w Polsce.

Amerykański certyfikat FITWEL pojawił się w 2017 roku. Jest to system optymalizujący wpływ budynku na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Ocena inwestycji następuje w oparciu o szczegółowe badania powykonawcze obiektu w ramach aż 12 kategorii. Korzyścią certyfikacji jest wysoka jakość wykonania budynku, co pozytywnie oddziałuje zarówno na otoczenie jak i well being pracowników, zwiększając przy tym ich produktywność.

- Jesteśmy dumni, z tego, że nasze budynki są tak wysoko oceniane i co za tym idzie chętnie wynajmowane. Mam świadomość, że na tle rynku nasz produkt jest konkurencyjny. Wsłuchujemy się w rosnące wymagania najemców i ich pracowników odpowiadając na ich realne potrzeby, a nie chwilowe trendy – podsumowuje Konrad Dziewoński, prezes zarządu Grupy BUMA.

Tertium Business Park na ukończeniu

Tymczasem, w bliskim sąsiedztwie krakowskiego Ronda Polsadu, Grupa BUMA weszła właśnie w ostatnia fazę realizacji kompleksu biurowego Tertium Business Park.

Prace przy drugim z trzech budynków kompleksu zostały właśnie zakończone,  a oddanie do użytkowania ostatniego budynku kompleksu planowane jest natomiast na rok 2021.

Całość obszaru biurowego przy Lublańskiej to trzy nowoczesne i niezależne, dziesięciopiętrowe budynki biurowe, które łącznie stanowią niemal 40 tys. m kw. powierzchni biurowej najwyższej klasy.

Lokalizacja tuż przy jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta al. Gen. T. Bora Komorowskiego zapewnia sprawny dojazd do centrum miasta (15 min do dworca głównego PKP) oraz do autostrady A4. Dodatkowo, w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji planowana jest linia szybkiego tramwaju miejskiego.

Warto podkreślić, że usytuowany na północy miasta, przy jednym z głównych węzłów komunikacyjnych miasta, Tertium Business Park sąsiadował będzie z takimi, wielokrotnie nagradzanymi realizacjami Grupy BUMA jak: Quattro Business Park z budynkiem Five oraz Rondo Business Park. Wszystkie one tworzą obecnie jedno z najnowocześniejszych centrów biurowych w Małopolsce oferując najemcom ponad 115 tys. m kw. powierzchni najmu.

Budynki kompleksu Tertium Business Park oferują pracownikom wysoki komfort użytkowania, ponieważ podczas projektowania i realizacji inwestycji zadbano o rozwiązania, gwarantujące najwyższe standardy powierzchni biurowych. Generalnym wykonawcą Tertium Business Park jest Buma Contractor, a za koncepcję architektoniczną odpowiada doświadczona pracownia BRK S.A.