01.10.2019

Avison Young przejmuje dyrektora inwestycyjnego z Knight Frank

ZOBACZ WIĘCEJ

Inwestycje

8 trendów, które odmienią polski rynek powierzchni biurowych w 2020 roku

8 trendów, które odmienią polski rynek powierzchni biurowych w 2020 roku – prognoza ekspertów Business Link

Mark Richardson wesprze Dział Doradztwa Inwestycyjnego w Colliers International

Do firmy Colliers International dołączył Mark Richardson, który objął stanowisko dyrektora w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego.

Nowy etap Business Garden Wrocław gotowy

Vastint Poland zakończył realizację kompleksu biurowego Business Garden przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Z końcem listopada oddano do użytku ostatnie trzy z sześciu budynków biurowych realizowanych w ramach drugiego etapu inwestycji.

Kuchnia sercem biura?

Kuchnia – słowo, które budzi wiele pozytywnych emocji. Najczęściej kojarzone z domem, przytulnością, jedzeniem, rozmowami. A kuchnia biurowa? Czy również rodzi tak pozytywne skojarzenia? Rzeczywistość pokazuje, że bardzo często… nie.

Do zespołu Avison Young w Polsce dołącza Marcin Purgal – doświadczony dyrektor, który jest od przeszło 15 lat związany zawodowo z rynkiem inwestycyjnym nieruchomości komercyjnych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Obejmie stanowisko Senior Director w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego polskiego oddziału Avison Young.

Marcin jest członkiem RICS. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Savills a także Knight Frank, gdzie zajmował stanowisko Dyrektora w dziale Capital Markets. W swojej karierze zawodowej Marcin doprowadził do zamknięcia wielu istotnych na polskim rynku transakcji, w tym budynków biurowych Retro Office House (Wrocław), Silesia Star (Katowice), Maraton (Poznań); obiektów handlowych w tym Hop Stop Portfolio, czy obiektów magazynowych, współpracując z takimi inwestorami i funduszami inwestycyjnymi jak Globalworth, Hines, CPI Group, Union Investment, Skanska, Develia i wieloma innymi. Łączna wartość przeprowadzonych przez Marcina transakcji inwestycyjnych to 1,5 miliarda Euro.

W Avison Young Marcin będzie odpowiedzialny za przebieg transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości komercyjnych realizowanych przez zespół doradztwa inwestycyjnego. Do jego obowiązków będzie również należało dbanie o pozytywne relacje z klientami i pozyskiwanie nowych projektów inwestycyjnych.  

Michał Ćwikliński, Principal, Managing Director Avison Young w Polsce komentuje: –Ogromnie mnie cieszy, że Marcin zdecydował się dołączyć do naszego silnego zespołu. Aktualnie realizujemy projekty sprzedaży nieruchomości o łącznej wartości ok. 750 milionów Euro. Jestem przekonany, że doświadczenie Marcina pozwoli przeprowadzić te transakcje efektywnie a także zaowocuje kolejnymi ciekawymi projektami. Pozyskanie takiego eksperta jak Marcin wpisuje się w globalną strategię rozwoju Avison Young, polegającą na pozyskiwaniu najlepszych na rynku profesjonalistów, zespołów a także całych firm.