26.04.2019

Kolejny budynek w kompleksie DOT OFFICE

ZOBACZ WIĘCEJ

Inwestycje

8 trendów, które odmienią polski rynek powierzchni biurowych w 2020 roku

8 trendów, które odmienią polski rynek powierzchni biurowych w 2020 roku – prognoza ekspertów Business Link

Mark Richardson wesprze Dział Doradztwa Inwestycyjnego w Colliers International

Do firmy Colliers International dołączył Mark Richardson, który objął stanowisko dyrektora w Dziale Doradztwa Inwestycyjnego.

Nowy etap Business Garden Wrocław gotowy

Vastint Poland zakończył realizację kompleksu biurowego Business Garden przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Z końcem listopada oddano do użytku ostatnie trzy z sześciu budynków biurowych realizowanych w ramach drugiego etapu inwestycji.

Kuchnia sercem biura?

Kuchnia – słowo, które budzi wiele pozytywnych emocji. Najczęściej kojarzone z domem, przytulnością, jedzeniem, rozmowami. A kuchnia biurowa? Czy również rodzi tak pozytywne skojarzenia? Rzeczywistość pokazuje, że bardzo często… nie.

Grupa BUMA na terenie kompleksu Dot Office realizuje kolejne budynki o powierzchni 37 tys. mkw. Budowa pierwszego – L1 o pow. 13 tys. mkw. dobiega już końca. W kompleksie Dot Office powstanie ponad 100 tys. mkw. biur klasy A.

Budynek L1 to już dziewiąty z budynków Dot Office, kompleksu realizowanego przez Grupę BUMA na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego przy ul. Czerwone Maki i ul. Podole.

Na sześciu kondygnacjach zaprojektowano 13 tys. m.kw powierzchni biurowej uzupełnionej o funkcję handlowo-usługową na parterze. Budynek został zaprojektowany tak, aby elastycznie dostosowywać się do potrzeb najemcy. Powierzchnia najmu typowej kondygnacji to 2,5 tys. m.kw, natomiast możliwość połączenia przewiązką z planowanym budynkiem L2 pozwala uzyskać aż 5 tys. m.kw. powierzchni na jednej kondygnacji. Takie rozwiązanie pozwala najemcy na uzyskanie łącznie powierzchni 23,5 tys. m.kw.

Grupa BUMA zapewnia swoim najemcom nowoczesne rozwiązania na terenie kompleksu. Inwestor zadbał o strefy zielone i miejsca odpoczynku dla przyszłych użytkowników budynku, m.in. w ciekawy sposób zostały zaaranżowane schody pomiędzy budynkami L1 i L2, stanowiąc jednocześnie miejsce relaksu. Z myślą o rowerzystach powstały parkingi rowerowe, szatnie z prysznicami oraz suszarnie. Kompleks posiada bezpośredni dostęp do miejskich ścieżek rowerowych, a na jego terenie zlokalizowana jest stacja rowerów miejskich Wavelo. Budowa budynku L1 zakończy się w IV kwartale 2019 roku, a budynki L2 i M posiadają już pozwolenie na budowę. Autorem projektu jest uznana pracownia architektoniczna Medusa Group.

Dot Office to nie tylko miejsce pracy, ale także liczne usługi towarzyszące, które ułatwiają pracownikom organizację życia codziennego. Znajduje się tu: przedszkole, klinika medyczna,  fitness klub, fryzjer, sklep spożywczy, piekarnia, kawiarnia, kilka restauracji, kiosk, bankomat, paczkomat oraz nowopowstała stacja rowerowa. Deweloper przykłada również dużą wagę do zagospodarowania zewnętrznego – pomiędzy budynkami znajdują się strefy relaksu, zapewniające pracownikom możliwość odpoczynku w otoczeniu zieleni. W bliskiej odległości od kompleksu znajduje się wielostanowiskowy parking naziemny funkcjonujący w systemie Park & Ride oraz węzeł komunikacji miejskiej „Czerwone Maki” z szybkim tramwajem do centrum. Deweloper na własny koszt zrealizował też drogę łączącą ul. Podole z ul. Mochnaniec. Dzięki nowemu połączeniu zwiększył się komfort codziennych dojazdów i wyjazdów, usprawniając komunikację na terenie znajdującej się tu Specjalnej Strefy Ekonomicznej.