19.12.2018

Ekrany LED Signage w branży real estate

ZOBACZ WIĘCEJ

Inwestycje

Generali nowym właścicielem biurowca Senatorska 18A w Warszawie

Spółka Generali Real Estate nabyła od austriackiej grupy deweloperskiej S+B Gruppe AG biurowiec przy ul. Senatorskiej 18A w Warszawie. W procesie negocjowania umowy kupującemu doradzał Colliers International.

Usłyszeć architekturę – akustyka w przestrzeniach biurowych

Nie możesz skupić się w biurze? To częsty problem. Telefony, rozmowy, stukot obcasów czy ekspres do kawy sprawiają, że mnóstwo czasu tracimy na to, żeby się skoncentrować, wzrasta nasz poziom stresu, a maleje wydajność.

Ekrany LED Signage w branży real estate

Pod kontrolą i z pakietem korzyści.

Trendy w designie 2019

Co nowego przyniesie w tym zakresie rok 2019?

Pod kontrolą i z pakietem korzyści.

Nowoczesne technologie do wyświetlania obrazu z kategorii Digital Signage znajdują coraz szersze zastosowanie także w branży real estate. Klasyczne ekrany LFD (Large Format Display) są już obecne w dużej części nowoczesnych centrów handlowych. W większości stanowią element wyposażenia biurowców oraz obiektów komercyjnych, pełniąc funkcję marketingową i informacyjną. Wraz z rozwojem technologii LED do łask zaczynają powracać także nowoczesne ekrany oparte na diodach, które oferują bardzo wysoką jakość wyświetlanego obrazu i praktycznie nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o kształt czy wielkość ekranów.

Ekran w pełni dopasowany


Jednym z głównych wyróżników technologii LED Signage jest konstrukcja wyświetlaczy oparta na kabinetach, dzięki którym łączenia między poszczególnymi panelami nie są widoczne. Jednolita powierzchnia ekranu pozwala na szerokie wykorzystanie tej technologii w projektowaniu wnętrz i elewacji budynków. Daje to projektantom oraz twórcom treści niesamowite pole do tworzenia wtapiających się w strukturę budynku, niespotykanych do tej pory instalacji. Wysoka jakość emitowanego obrazu o rozdzielczości UHD możliwa jest dzięki zastosowaniu niewielkiej diody i małego rozstawu pikseli (Pixel Pitch). Przykładowo Pixel Pitch w przypadku rozwiązań LED Signage od Samsung wynosi zaledwie 1,26 mm.
Technologia ta została wykorzystana m.in. do stworzenia nowoczesnej ściany wizyjnej w studiu Polsatu Sport. Jest to najbardziej zaawansowana tego typu instalacja w Polsce, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekran, który potrafi wyświetlać obraz o rozdzielczości 4 UHD i łącznej liczbie 33 mln pikseli, ma ponad 24 m długości i 3 m wysokości. Konstrukcja została zbudowana w oparciu o 1728 modułów LED IF015H marki Samsung.
LED Signage wpisuje się idealnie także w jeden z dominujących obecnie trendów w architekturze i projektowaniu, czyli minimalizm. Dzięki technologii bazującej na kabinetach ekrany można łatwo wpasować w praktycznie każdą przestrzeń, niezależnie czy jest to zakrzywiona elewacja budynku, czy ultranowoczesne lobby hotelowe. Wykorzystanie technologii LED sprawia, że obiekt nie tylko zyskuje wizualnie, ale spełnia też funkcje informacyjne i reklamowe, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia właścicieli szukających rozwiązań do maksymalizacji przychodów ze swoich inwestycji.
Pod kontrolą i z pakietem korzyści

Kolejnym ważnym aspektem z punktu widzenia właścicieli budynków jest możliwość szybkiej i łatwej aktualizacji treści wyświetlanej na ekranach LED. Zdalne zarządzanie urządzeniami przy pomocy rozwiązania Samsung MagicINFO pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze oraz dostarczyć odbiorcom zawsze aktualne treści, nawiązujące do trwającej promocji, pory dnia czy nawet warunków atmosferycznych panujących za oknem.
Decydując się na inwestycję w technologię LED, warto myśleć o niej nie tylko jako o zaawansowanych ekranach, ale przede wszystkim jako narzędziu do transformacji biznesu. Ekrany LED pozwalają w atrakcyjny sposób dotrzeć do potencjalnego odbiorcy i zwiększyć przychody ze sprzedaży. Jest to szczególnie istotne, z uwagi na to, że obecnie jedną z najliczniejszych grup konsumentów są milenialsi, którzy przyzwyczajeni są do ciekawych treści podawanych w atrakcyjnej formie.