19.11.2018

Rise.pl z kolejną powierzchnią biurową w Krakowie

ZOBACZ WIĘCEJ

Inwestycje

Mokotowski amfiteatr z pozwoleniem na budowę i z generalnym wykonawcą

W III kwartale 2019 r. rozpoczną się prace przy ogólnodostępnym amfiteatrze zlokalizowanym przy ul. Konstruktorskiej 11 na Biznesowym Mokotowie.

Biurowy Wrocław powiększy się w tym roku o kolejne 100 tys. mkw.

Według raportu firmy Cresa, zasoby powierzchni biurowej we Wrocławiu wzrosły o ponad 13%. W pierwszych trzech miesiącach br. do użytku oddano tylko City Forum: City One, jednak w tym roku ukończonych zostanie tam 9 budynków biurowych.

Zastosowanie drewna w przestrzeni biurowej

Drewno to materiał stawiający sporo wyzwań, jednak jego estetyka, ekologiczne walory i prestiż, jaki wnosi, warte są rozważenia. O tym, jak je zaadaptować, opowie Bartosz Trzop, założyciel pracowni Trzop Architekci.

W Warszawie rośnie najwięcej wież w Europie

Biurowe wieże, które utworzą w Warszawie nowy hub biurowy są najtrudniejszymi z dotychczasowych realizacji deweloperów.

Firma Rise.pl, jeden z krajowych liderów na rynku biur serwisowanych i pracowni coworkingowych, wprowadzi się do kolejnego obiektu na terenie Krakowa.

Na potrzeby swojej działalności będzie wynajmować ponad 2,5 tys. mkw. w biurowcu Diamante Plaza. Realizację transakcji najmu wspierali doradcy z Działu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland

Firma Rise.pl od dłuższego czasu poszukiwała lokalizacji, która spełniłaby rosnące oczekiwania oraz zapotrzebowanie swoich klientów. Do tej pory na terenie Krakowa oferowała trzy powierzchnie pod biura serwisowane i pracownie coworkingowe z salami konferencyjnymi. Coraz większy popyt na jej usługi, skłonił właścicieli do znalezienia kolejnego obiektu, wpisującego się w strategię ekspansji rynkowej po południowej stronie Wisły. Z uwagi m.in. na duży wybór usług dodatkowych w budynku i jego okolicy oraz dynamiczny rozwój Zabłocia, operator zdecydował się na Diamante Plaza - nowoczesny biurowiec klasy A, usytuowany przy ulicy Jana Dekerta 24. Budynek oferuje 10 000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej na wynajem, rozmieszczonej na czterech kondygnacjach. W biurowcu znajdą się także lunch bar, dwie sale konferencyjne, przedszkole oraz 193 miejsca parkingowe w dwupoziomowym garażu podziemnym.

Lokalizacja budynku w atrakcyjnej komunikacyjnie i rozwijającej się dzielnicy Krakowa, jaką jest Zabłocie, umożliwia szybkie dotarcie do centrum miasta oraz innych części Krakowa zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego. Bezpośrednio przy budynku znajdują się przystanki linii tramwajowych i autobusowych, a nieopodal stacja kolejowa Zabłocie.

Najemca rozpocznie działalność w nowym miejscu z początkiem 2019 roku. Na potrzeby swoich przyszłych klientów zaadaptuje ponad 2,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

- Kierujemy nasze usługi do firm, nieposiadających własnej infrastruktury biurowej. Oferujemy im możliwość wynajęcia elastycznego nowocześnie urządzonego biura lub miejsc do pracy w pracowni coworkingowej z całym niezbędnym zapleczem. Zależy nam na wysokim standardzie i możliwości elastycznego aranżowania wynajmowanej powierzchni, by tworzyć  wygodne warunki pracy dla naszych klientów. Diamante Plaza jest idealnym rozwiązaniem ze względu na dostępną powierzchnię oraz zaplecze usługowo - handlowe w budynku i jego okolicy, co jest dla nas dodatkowym atutem - Piotr Augustyn z firmy Rise.pl.

Realizacja transakcji najmu powierzchni biurowej odbyła się przy wsparciu ekspertów z Działu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland.

- Dla Najemcy duże znaczenie przy wyborze biurowca stanowiła wielkość dostępnej powierzchni na piętrze i jej funkcjonalny układ, który umożliwia swobodną aranżację modułów o różnej wielkości zgodnie z oczekiwaniami klientów -  Tomasz Skrzypek, starszy konsultant, Dział Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland.

- To dla nas wspaniała wiadomość, że do grona naszych najemców dołącza firma Rise.pl, tym bardziej, że jej usługi w zakresie coworkingu i powierzchni serwisowanej będą doskonałym dopełnieniem walorów już oferowanych przez nasz budynek -Joanna Woźniak-Janusz z Aldesa Polska, właściciela budynku.

Firma Rise.pl od 2003 roku rozwija swoją działalność w obszarze wynajmu biur serwisowanych i pracowni coworkingowych. Jako pierwsza w Krakowie wprowadziła usługę wirtualnego biura. Dzisiaj posiada swoje placówki w 11 miastach zlokalizowanych w 4 krajach. W swojej ofercie posiada również sale konferencyjne, biuro rachunkowe, biura serwisowane czy usługę rejestracji spółek. W przeprowadzonej transakcji najmu reprezentowana była przez firmy Knight Frank i Savills.