07.11.2018

Fińska sieć przestrzeni coworkingowych UMA Workspace wkracza na polski rynek

ZOBACZ WIĘCEJ

Inwestycje

Mokotowski amfiteatr z pozwoleniem na budowę i z generalnym wykonawcą

W III kwartale 2019 r. rozpoczną się prace przy ogólnodostępnym amfiteatrze zlokalizowanym przy ul. Konstruktorskiej 11 na Biznesowym Mokotowie.

Biurowy Wrocław powiększy się w tym roku o kolejne 100 tys. mkw.

Według raportu firmy Cresa, zasoby powierzchni biurowej we Wrocławiu wzrosły o ponad 13%. W pierwszych trzech miesiącach br. do użytku oddano tylko City Forum: City One, jednak w tym roku ukończonych zostanie tam 9 budynków biurowych.

Zastosowanie drewna w przestrzeni biurowej

Drewno to materiał stawiający sporo wyzwań, jednak jego estetyka, ekologiczne walory i prestiż, jaki wnosi, warte są rozważenia. O tym, jak je zaadaptować, opowie Bartosz Trzop, założyciel pracowni Trzop Architekci.

W Warszawie rośnie najwięcej wież w Europie

Biurowe wieże, które utworzą w Warszawie nowy hub biurowy są najtrudniejszymi z dotychczasowych realizacji deweloperów.

Fiński gracz na rynku nieruchomości – Technopolis, rozwijający sieć przestrzeni coworkingowych w największych miastach krajów nordyckich i regionu Morza Bałtyckiego, otwiera swoje biuro w Polsce.

 

W 2019 roku powstanie pierwszy warszawski obiekt UMA Workspace ulokowany w samym sercu stolicy – we wznoszącym się właśnie biurowcu Chmielna 89. Fińska spółka do końca 2020 roku planuje otwarcie co najmniej 20 biur UMA.

UMA Workspace posiada aktualnie 13 biur. Obiekty UMA usytuowane są w centrach Helsinek, Sztokholmu i Kopenhagi, a także w kampusach firmy Technopolis w Finlandii, Estonii, Rosji i na Litwie. Fińska firma oferuje przestrzenie co-workingowe i usługi dla różnej wielkości firm w atrakcyjnych lokalizacjach najważniejszych miast krajów nordyckich i regionu Morza Bałtyckiego.

Pierwszy polski oddział UMA Workspace będzie mieścił się w budowanym aktualnie biurowcu Chmielna 89, w okolicach Placu Zawiszy. Oddanie inwestycji zaplanowano na przełom września i października 2019 roku. Rozwój sieci UMA w Polsce rozpoczyna się na dobre, planujemy stałe wzrosty. Cieszymy się, że będziemy rozwijać nasz biznes na tak dynamicznie wzrastającym rynku warszawskim o międzynarodowym charakterze. Istnieje ogromne zapotrzebowanie na nowoczesne, dopasowane do różnych potrzeb osób i specyfiki działalności i przestrzenie do pracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wejścia na tutejszy rynek – podkreśla Keith Silverang, CEO of Technopolis.

Branża coworkingowa w Polsce jest w początkowej fazie rozwoju, ale zdecydowanie posiada już więcej zalet niż wad. W badaniu przeprowadzonym w ramach Global Coworking Survey 2018, ponad 70% ankietowanych stwierdziło, że po dołączeniu do przestrzeni coworkingowej ich kreatywność wzrosła, a ponad połowa, że podniosła się jakość ich pracy. Respondenci zwracali także uwagę na możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych z przedstawicielami różnych branży, dzięki korzystaniu z coworkingu.

Polski rynek jest dla nas bardzo atrakcyjny ze swoim szybkim tempem rozwoju. Start-upy, jak i firmy obecne na rynku od wielu lat poszukują nowoczesnych i wysokiej jakości biur. I takie oferuje polskim przedsiębiorcom UMA Workspace, zapewniając profesjonalne środowisko pracy zaprojektowane zgodnie z nordycki ideałami – inspirujące, nowoczesne i funkcjonalne biura,  przeznaczone są do różnego rodzaju zadań – mówi Niko Pulli, Technopolis’ Service Director.

Przestrzenie UMA Workspace cechuje przyjazne nastawione do swoich klientów, promujące elastyczne podejście do wynajmu przestrzeni coworkingowych, np. niewymagana jest kaucja przy rozpoczęciu korzystania z obiektu. Ponadto okres wypowiedzenia dla prywatnych biur wynosi 2 miesiące, a dla pozostałych członków UMA Workspace tylko 1. Najemcy mogą korzystać z w pełni wyposażonego prywatnego pokoju lub z przestrzeni otwartej. UMA Workspace gwarantuje szeroką gamę udogodnień – począwszy od innowacyjnych rozwiązań cyfrowych i nowoczesnych sal konferencyjnych, aż po doskonałą kawę i organizację spotkań networkingowych. Użytkownicy UMA uzyskują dostęp do wszystkich biur oraz obszarów i usług w ramach pojedynczego członkostwa. Mogą oni wybrać najdogodniejszą dla siebie lokalizację na spędzenie dnia pracy spośród kilku miejsc w różnych częściach miasta i wszędzie liczyć na tą samą jakość i wysoki standard obiektu. Fińska firma zadbała również o duże, rozwinięte przedsiębiorstwa, które wymagają profesjonalnej przestrzeni do pracy dla pracowników często podróżujących służbowo. UMA Workspace pomaga firmom przyciągnąć i zatrzymać największe talenty.