06.11.2018

Orgatec 2018: Grupa Nowy Styl podsumowuje targi

ZOBACZ WIĘCEJ

Inwestycje

Mokotowski amfiteatr z pozwoleniem na budowę i z generalnym wykonawcą

W III kwartale 2019 r. rozpoczną się prace przy ogólnodostępnym amfiteatrze zlokalizowanym przy ul. Konstruktorskiej 11 na Biznesowym Mokotowie.

Biurowy Wrocław powiększy się w tym roku o kolejne 100 tys. mkw.

Według raportu firmy Cresa, zasoby powierzchni biurowej we Wrocławiu wzrosły o ponad 13%. W pierwszych trzech miesiącach br. do użytku oddano tylko City Forum: City One, jednak w tym roku ukończonych zostanie tam 9 budynków biurowych.

Zastosowanie drewna w przestrzeni biurowej

Drewno to materiał stawiający sporo wyzwań, jednak jego estetyka, ekologiczne walory i prestiż, jaki wnosi, warte są rozważenia. O tym, jak je zaadaptować, opowie Bartosz Trzop, założyciel pracowni Trzop Architekci.

W Warszawie rośnie najwięcej wież w Europie

Biurowe wieże, które utworzą w Warszawie nowy hub biurowy są najtrudniejszymi z dotychczasowych realizacji deweloperów.

Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń? Grupa Nowy Styl potwierdziła swoje kompetencje w tym zakresie podczas właśnie zakończonych targów Orgatec w Kolonii.

Mimo mniejszej o 30 proc. powierzchni stoiska (800 m kw.) ugościła 40 proc. więcej klientów i partnerów niż w 2016 roku. Nie zabrakło miejsca na modelowe aranżacje stref biurowych, premierowe rozwiązania i pracę warsztatową.

Do analizy ruchu na stoisku firma podeszła w tym roku metodycznie. Wspierały ją 2 systemy: targowa aplikacja śledząca leady, która na podstawie identyfikatorów rejestrowała obsługiwanych gości oraz MovStat (Netizens) – system bazujący na obrazie z kamer, które w czasie rzeczywistym monitorowały natężenie ruchu w Coffee Garden – kawiarni stanowiącej serce stoiska. Co pokazały statystyki?

Wielonarodowość

84 kraje – tak zróżnicowane było grono gości, którzy odwiedzili stoisko Grupy Nowy Styl. Jego trzon niezmiennie stanowili klienci niemieccy – pierwotni odbiorcy tej imprezy, jednak zwiększona różnorodność pochodzenia gości – widoczna również w skali całych targów -  udowadnia, że europejskie meblarstwo ma ważny udział w kształtowaniu kierunku rozwoju środowiska pracy biurowej, a Grupa Nowy Styl doskonale rozpoznaje te trendy i odpowiada na nie na światowym poziomie.

Biura hybrydowe we Francji. Bijące rekordy popularności coworkingi w Wielkiej Brytanii. Elastyczne desk sharingi w Szwajcarii czy przyjazne środowisku rozwiązania meblowe w Holandii. Każdy rynek europejski ma swoją specyfikę, którą znają lokalni menadżerowie, dlatego właśnie oni - przedstawiciele Grupy Nowy Styl z 14 krajów - oprowadzali gości w językach lokalnych. Orgatec przyciągnął też decydentów z międzynarodowych korporacji.

- Grupa Nowy Styl dostarcza swoje usługi dla tysięcy międzynarodowych klientów, głównie z regionu EMEA. Klienci oczekują od nas takiego samego myślenia, jakim sami się kierują: szybkich reakcji, perfekcyjnych rozwiązań i kompleksowej obsługi, zwłaszcza usług posprzedażowych. Mamy na koncie wiele dużych przedsięwzięć, w ubiegłym roku tylko dla jednego klienta zrealizowaliśmy 29 projektów w 7 krajach w ciągu 12 miesięcy - mówiła Małgorzata Naparło,  dyrektor działu obsługi klienta na Rynki Międzynarodowe w Grupie Nowy Styl.

Przepływ ruchu

Stoliki w Coffee Garden były niemal zawsze zajęte. Największy ruch gości, który w sumie wygenerował prawie 6500 wejść do strefy spotkań, odnotowany został w godzinach 12 – 13. Najgorętszymi dniami były środa i czwartek. Analiza ruchu umożliwiła również podgląd kierunku przepływu uczestników. Najpopularniejszą ścieżką zwiedzania stoiska Grupy Nowy Styl był spacer po modelowym biurze zaaranżowanym wokół Coffee Garden: od recepcji, przez obszar spotkań, strefy desk sharing, coworking, inspiracji, gabinety oraz miejsce doświadczalnego poznawania nowego krzesła Xilium (proj. Martin Ballendat). Alternatywą było przejście do kawiarni bezpośrednio ze Strefy Inspiracji, gdzie goście pracowali warsztatowo z ekspertami Grupy Nowy Styl na nowej palecie wykończeń.

 –  Bezpośrednie spotkania zawsze były najmocniejszym punktem Orgatecu. Współpracujemy z 3500 dystrybutorami na świecie. Pielęgnowanie relacji z nimi i szczera rozmowa o wzajemnych potrzebach pozwala nam wprowadzać na rynek adekwatne rozwiązania – mówi Gordon Arnemann, General Manager w Niemczech  – Bardzo cieszymy się z pozytywnego odbioru naszych nowości produktowych. Nagroda German Design Award i emocje, jakie wzbudziło krzesło Xilium, już teraz dają podstawy przypuszczać, że będzie to nasz kolejny bestseller.

Podkreślenie roli komunikacji i spotkań w życiu biura poprzez centralne umiejscowienie Coffee Garden było wyraźnym odniesieniem się do trendów biurowych. Grupa Nowy Styl jasno komunikowała „Let’s #MakeYourSpace social”. I wyróżniła jeszcze cztery inne potrzeby współczesnych miejsc pracy: potrzebę akustyki (quiet), swobody w biurze (free), elastyczności przestrzeni (flexible) oraz nowoczesnych technologii (smart), które usprawniają procesy biurowe.

Plant 10.1

Poza stoiskiem firmy w hali nr 7, produkty Grupy Nowy Styl można było zobaczyć w strefie PLANT 10.1 – inspiracyjnym punkcie targów Orgatec, w której artyści poprzez sztukę zachęcali do nowego spojrzenia na projektowanie środowiska pracy. Projektantki Amely Spoetzl i Silke Mattern-Specht wzięły na warsztat krzesło Xenium i postanowiły uwypuklić siłę jego charakteru oraz komfort, który zapewnia, przeobrażając go w „Mister X”. Cosima Kuye wykorzystała szezlong LinkUP do stworzenia instalacji „Séparé ensamble”, w której, jak w muszli, pracownicy mogą odciąć się od zgiełku biura i  zregenerować siły.

Wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w kolońskich targach, Grupa Nowy Styl zaprasza do odwiedzenia wirtualnego spaceru po stoisku https://uk.nowystylgroup.com/en/orgatec2018/ oraz do swoich salonów zlokalizowanych Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Gdańsku oraz 24 innych lokalizacjach w Europie i na Bliskim Wschodzie https://pl.nowystylgroup.com/pl/showroomy/.

 

Let’s #MakeYourSpace together!