14.11.2017

4Mobility i ITMAGINATION łączą siły, aby opracować nową generację usług car sharing

ZOBACZ WIĘCEJ

Inwestycje

Ørsted rośnie w Atrium Tower

Polski oddział duńskiego koncernu energetycznego przedłużył umowę i powiększył łączną powierzchnię biura w Atrium Tower do 2,237 m kw. Nowym najemcą w tym biurowcu została także firma mFinanse – część Grupy mBank – wynajmując biuro o powierzchni 200 m kw.

Wiecha nad biurowcem .big w Krakowie

Inwestor i generalny wykonawca biurowca .big w Krakowie, Ghelamco Poland, zawiesił symboliczną wiechę nad ukończoną konstrukcją budynku. Inwestycja belgijskiego dewelopera w Krakowie zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Centrum NCŁ z pozwoleniem na budowę

Klimatyczne pasaże dla pieszych z kafejkami i restauracjami, hotel, biura oraz mieszkania – tak będzie wyglądać pierwszy etap zabudowy części Nowego Centrum Łodzi. Deweloper projektu otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego etapu.

Apleona GVA już w nowym biurze

Adres ten sam, przestrzeń nowa. Remont powierzchni 1100 metrów kwadratowych w biurowcu Spektrum Tower, zlokalizowanym w biznesowym centrum Warszawy przy Rondzie ONZ, trwał kilka miesięcy.

ITMAGINATION nie tylko stworzy dla 4Mobility nowoczesną platformę obsługi klienta. Firma zdecydowała się również na zakup akcji.

- Wierzymy, że 4Mobility będzie liderem rynku nowoczesnych usług transportowych -przekonują przedstawiciele ITMAGINATION.

Zmieniające się zwyczaje i styl życia mieszkańców miast sprawiają, że szybko rośnie popyt na innowacyjne usługi transportowe. Car sharing, czyli wynajem auta na minuty, spotyka się z dużym zainteresowaniem, ponieważ zapewnia niezależność i wygodę samodzielnej jazdy samochodem. Pozwala przy tym uniknąć problemów i kosztów, z którymi borykają się posiadacze aut w dużych miastach.

– Po roku działalności widzimy jak duża jest dynamika rozwoju usługi car sharing, co automatycznie wymusza na nas sięganie po najnowocześniejsze rozwiązania IT. Dlatego z przyjemnością informujemy, że nasz nowy partner biznesowy – firma ITMAGINATION – oprócz dostarczenia bardzo nowoczesnej platformy pozyskiwania i obsługi klientów postanowił zaangażować się kapitałowo obejmując całość emisji serii E –mówi Paweł Błaszczak, założyciel i CEO firmy 4Mobility.

Nowy partner biznesowy

Wejście znaczącego inwestora do 4Mobility usprawni dalszą realizację strategii firmy i pozwoli na budowanie przewag konkurencyjnych, dotyczących zwłaszcza obszaru IT.

– Skalowalność rozwiązań informatycznych jest istotna dla komfortu naszych dotychczasowych użytkowników, ale również umożliwi szybsze pozyskiwanie nowych odbiorców naszych usług. Partnerstwo z ITMAGINATION – spółką specjalizującą się w tworzeniu innowacyjnych systemów informatycznych dla największych europejskich firm – gwarantuje nam stworzenie usług car sharing nowej generacji – dodaje Paweł Błaszczak.

– Misją ITMAGINATION jest wzmacnianie innowatora w każdym z nas. Dlatego tworzymy wyjątkową platformę car sharing dla 4Mobility z myślą o konsumentach i innowacjach wynikających z nowej ekonomii. Dzięki temu zapewnimy użytkownikom wysoki komfort korzystania z aut za dostępną cenę – wtedy, kiedy tego potrzebują –podkreśla Daniel Arak, członek zarządu i współzałożyciel ITMAGINATION.

– Ponadto w ramach ITMAGINATION Ventures zdecydowaliśmy się objąć pakiet akcji spółki 4Mobility. Wierzymy szczególnie w rozwój e-mobilności, a 4Mobility – wraz z nową platformą i konsekwentnie realizowaną strategią – stanie się liderem tego rynku. Jesteśmy przekonani, że jest to świetna inwestycja – podsumowuje Dawid Łaziński, członek zarządu i jeden z założycieli ITMAGINATION.

Korzyści dla klientów

ITMAGINATION stworzy dla 4Mobility nowoczesną platformę obsługi klienta, dzięki czemu dostępność usług będzie dostosowywana na bieżąco do zapotrzebowania. Zastosowanie algorytmów analizy Big Data oraz sztucznej inteligencji pozwoli na przewidywanie zmian w zapotrzebowaniu na auta i reakcję z wyprzedzeniem – umożliwiając jak najlepsze rozlokowanie floty samochodów. System pozwoli ponadto na szeroką integrację z usługami obecnych i przyszłych partnerów. Integracja obejmie systemy płatności, programy rabatowe oraz inne usługi zwiększające komfort klientów 4Mobility. Wszystkie usługi będą dostępne za pomocą aplikacji mobilnej.

Klienci 4Mobility skorzystają na współpracy głównie dzięki zwiększeniu dostępności aut oraz ilości miejsc, gdzie można je zostawić. Możliwość integracji z innymi usługami sprawi, że klienci 4Mobility będą mieli dostęp do aut w hotelach, na lotniskach czy dworcach. Integracja z systemami rabatowymi zapewni natomiast dostęp do dodatkowych benefitów.

Platforma 4Mobility będzie wciąż rozwijana. Celem jest nie tylko ułatwienie korzystanie z aut, ale również zapewnienie komfortowego przemieszczania się po mieście – niezależnie od wyboru środka transportu.