22.09.2017

Innowacyjne rozwiązanie dla łazienek o dużym natężeniu ruchu

ZOBACZ WIĘCEJ

Inwestycje

Boiska sportowe na zielonych dachach

W wielkich miastach coraz trudniej o wolną przestrzeń, dlatego wykorzystanie dachu obiektu użyteczności publicznej pod budowę boiska sportowego szybko zyskuje na popularności zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Zalando Lounge buduje centrum logistyczne w Olsztynku

Zalando Lounge jest dostępny dla polskich klientów Zalando od września 2017 r. Nowe centrum logistyczne pozwoli Zalando Lounge jeszcze lepiej obsłużyć klientów w Europie.

Promienisty Allianz

Nieczęsto się zdarza, aby architektura wnętrza idealnie współgrała z bryłą budynku - szczególnie jeśli budynek ma kształt kwadratu, a dziedziniec koła. Ten ciekawy efekt udało się uzyskać w warszawskiej siedzibie Allianz, przebudowanej przez Tétris według projektu Studio Quadra.

10 tys. m kw. fabryki w ramach Panattoni Park Białystok

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zrealizuje obiekt produkcyjny dla Pilkington IGP. Inwestycja zajmie ponad 10 tys. m kw. i powstanie na terenie Panattoni Park Białystok.

W miejscach o dużym natężeniu ruchu, np. na stadionach, lotniskach, w centrach handlowych, łazienki są często zatłoczone i brudne, a ich utrzymanie w czystości stanowi duże wyzwanie dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie obiektem.

Duże grupy ludzi znacznie eksploatują toalety oraz ich wyposażenie. Mydło i papier szybko się kończą, a ekipy sprzątające z trudem nadążają z wykonywaniem obowiązków. Najnowsze badania pokazują, że brudne i zatłoczone łazienki to największy problem dla gości przebywających w miejscach o dużym natężeniu ruchu – ponad 70% respondentów niemiło wspomina wizytę w nich, a 25% stara się w ogóle ich unikać. Najczęstszym powodem niechęci do korzystania z toalet w miejscach publicznych jest obawa przed brudem (37%). Ponadto ważną kwestią pozostaje czas potrzebny na wizytę w łazience. Warto pamiętać o tym, że niezadowoleni użytkownicy łazienek często dzielą się swoimi nieprzyjemnymi doświadczeniami w mediach społecznościowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Tork, światowy lider w branży artykułów higienicznych, opracował nową technologię do wycierania rąk – Tork PeakServe®, system niekończących się ręczników, idealnie sprawdzający się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Łączy ona nieosiągalną dotychczas wydajność z unikalnym sposobem dozowania ręczników. Dzięki nowemu rozwiązaniu zarządcy będą w stanie obsłużyć nawet o 250% więcej gości i upłynnić ruch w łazience.

– W miejscach o dużym natężeniu ruchu panuje zasada: im więcej ludzi, tym lepszy biznes. Satysfakcja gości powinna być priorytetem. Badania pokazują, że co trzecia osoba unikająca korzystania z łazienki jednocześnie ogranicza ilość spożywanego jedzenia i picia. Takie podejście może mieć negatywny wpływ na prowadzoną działalność, ponieważ licznie odwiedzane miejsca często czerpią duże zyski ze sprzedaży przekąsek i napojów – twierdzi Wioletta Broda, senior product manager, SCA.

 – Osoby zarządzające obiektami muszą zadbać również o płynny przepływ gości korzystających z łazienek. Do niedawna użytkownicy mogli wybierać między ręcznikami w roli o wysokiej wydajności a ręcznikami składanymi, które można było łatwiej uzupełniać. Skorzystaliśmy z obu rozwiązań i połączyliśmy to, co w nich najlepsze, tworząc rewolucyjną hybrydę. Ktoś może pomyśleć, że chodzi tylko o suszenie rąk, w rzeczywistości mówimy o najważniejszej innowacji w tej dziedzinie w ostatnich 20 latach. Goście na pewno zauważą różnicę – dodaje Wioletta Broda.

Warto poznać kilka faktów na temat Tork PeakServe®:

  • Największa wydajność na rynku – ponad 2000 ręczników w czasie jednego ładowania wystarcza do obsługi ok. 1000 osób (co odpowiada liczbie pasażerów w 20 autokarach).
  • Korzystanie z ręcznika zajmuje 3 sek. (aby wysuszyć ręce za pomocą suszarki do rąk, potrzeba co najmniej 10 sek.).
  • Nawet o 250% więcej ręczników w dozowniku wydawanych zawsze po jednym listku*.
  • 1 napełnienie dozownika wystarcza na obsługę nawet o 600 osób więcej między kolejnymi ładowaniami*.
  • Skompresowane bindy zwiększają wydajność przenoszenia o 100%*.

Więcej informacji: www.tork.pl. 

* W porównaniu z wkładami Tork Universal i dozownikiem ręczników w składce 552 000