ZOBACZ WIĘCEJ

ZARZĄDZANIE

Next Generations Buildings – to support clients core business

Real Estate Management Congress – 24–25 października, Warszawa

Kraków: Znaleźli sposób na nietrafione prezenty urodzinowe

Centrum Handlowe Czyżyny ułatwi mieszańcom Krakowa i nie tylko szukanie prezentów na każdą okazję. Pomóc ma w tym nowe rozwiązanie, które zminimalizuje ryzyko kupna nietrafionego upominku i jego zwrotu.
ZOBACZ WIĘCEJ

KOMERCJALIZACJA

Postępuje proces komercjalizacji PH Kasztelania

Jysk, Martes Sport oraz Rossmann dołączyły do grona najemców powstającego Parku Handlowego Kasztelania w Chrzanowie. Jysk oraz Martes Sport to pierwsze sklepy w mieście i powiecie.

QIAGEN przedłuża umowę i powiększa wynajmowaną powierzchnię w Sky Tower

QIAGEN, światowy lider rozwiązań „Sample to Insight” w obszarze badań molekularnych, podpisał umowę przedłużającą najem we wrocławskim Sky Tower.

Inwestycje / NEWS

Ghelamco sprzedało biurowiec Wronia 31

Ghelamco Poland sfinalizowało sprzedaż budynku Wronia 31 w biznesowym centrum Warszawy. Nowym właścicielem jest LaSalle, jeden z wiodących funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości.
08.05.2019

Kolejny budynek w kompleksie DOT OFFICE

Grupa BUMA na terenie kompleksu Dot Office realizuje kolejne budynki o powierzchni 37 tys. mkw. Budowa pierwszego – L1 o pow. 13 tys. mkw. dobiega już końca. W kompleksie Dot Office powstanie ponad 100 tys. mkw. biur klasy A.
26.04.2019

Drugi etap Business Garden Poznań oddany do użytku

Najnowsze poznańskie biurowce firmy Vastint Poland otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Zespół budynków biurowo-usługowych oraz garaż wielopoziomowy zostały wybudowane w ramach drugiego etapu Business Garden.
23.04.2019

IMMOFINANZ zwiększa metraż planowanego STOP SHOP Siedlce do ponad 14.000 m kw.

STOP SHOP Siedlce to aktualnie największy projekt deweloperski firmy w Polsce, a po jego wybudowaniu będzie też największym parkiem handlowym pod marką STOP SHOP.
16.04.2019

BIK sprzedaje dwa parki logistyczne za ok. 90 mln zł

Biuro Inwestycji Kapitałowych podpisało przedwstępne umowy sprzedaży Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu oraz Centrum Logistycznego Kraków II. Finalizacja obu transakcji opiewających łącznie na blisko 21 mln euro netto, planowana jest do 28 czerwca br.
12.04.2019

Wrocław goni Kraków. Ponad 200 tys. mkw. biur w budowie

Wrocławski rynek biurowy intensywnie się rozwija. W 2018 r. istniejąca powierzchnia biurowa przekroczyła tam 1 mln mkw. – to drugi wynik wśród miast regionalnych zaraz po Krakowie. W realizacji pod koniec roku znajdowało się 212 tys. mkw. biur.
09.04.2019

Mokotów powraca na inwestycyjną mapę Warszawy

Mokotowski Obszar Biznesowy zamknął pierwszy kwartał 2019 r. dwiema transakcjami. Jedną z nich była sprzedaż budynków biurowych Helion & Luminar, przy której dział doradztwa inwestycyjnego Avison Young prowadził proces sprzedaży z ramienia DEKA Immobilien.
03.04.2019

Studenci ASP zaprojektują i wykonają rzeźbę dla Imagine!

Konkurs na projekt rzeźby umiejscowionej w pasażu między budynkami kompleksu biurowego Imagine to inicjatywa Avestus Real Estate oraz Wydziału Rzeźby i Działań Interaktywnych ASP w Łodzi. Uczestnicy zawalczą o realizację własnego projektu.
03.04.2019

Kapitał z Azji płynie do Europy Środkowej i Wschodniej

Napływ kapitału z Azji Wschodniej do regionu CEE rozpoczął się w latach 2016-2017 głównie za sprawą dużych transakcji portfelowych w sektorze przemysłowym. Sektor ten przyciągnął najwięcej kapitału także w roku 2018.
01.04.2019

Nowy kapitał może zainwestować w nieruchomości nawet 2,5 biliona dolarów do 2020 roku

Jak wynika z najnowszego raportu Colliers International na całym świecie rośnie wartość kapitału inwestowanego w nieruchomości.
29.03.2019